03.05.2022
Справа № 497/777/22
Провадження № 3/497/424/22
03.05.2022 року суддя Болградського районного суду Одеської області Кравцова Алла Валентинівна, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Болград матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли до суду 03.05.2022 року відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м.Миколаїв, Одеська область, зі слів - тимчасово не працевлаштований, проживає за адресою реєстрації: АДРЕСА_1 , особу якого встановлено за паспортом громадянина України серії НОМЕР_1 , що виданий Ленінським РВ у м.Миколаєві УДМС України в Миколаївській області,
- про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.204-1ч.1 КУпАП,
03.05.2022 року помічником начальника ВПС з АЮД Швець Ю.Т. було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №026936, згідно якого в цей день о 14:50 годині в районі прикордонного знаку 0768105 на відстані 500м до кордону було виявлено виявлено гр. ОСОБА_1 , який незаконно поза пунктом пропуску намагався перетнути кордон з України в Республіки Молдова, чим порушив вимоги ст.9 Закону України «Про державний кордон України» від 04.11.1991р., тобто, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.204-1 ч.2 КУпАП
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні вказаного правопорушення визнав частково, пояснивши, що його мати і сестра виїхали за кордон коли в ОСОБА_2 почалися обстріли, а його, ОСОБА_1 , на кордоні не випустили прикордонники, оскільки він є чоловіком у віці від 18-ти до 60-ти років. Однак повертатися йому нікуди - в м.Миколаєві під час обстрілу зруйнований його будинок, батько і брат служать в ЗСУ, а він сам має захворювання серця, тому до лав ЗСУ його не беруть, документ на підтвердження цього надати не може, в умовах воєнного часу лікування на території України отримати не може, тому вирішив виїхати до рідних для отримання медичної допомоги. Підтверджуючих документів щодо свого захворювання він не має, як і не має доказів свого звернення до лікувальних закладів в Україні з метою отримання кваліфікованої медичної допомоги. До якої країни виїхали його рідні - не пояснив. До м.Болград дістався суспільним транспортом - автобусом, мав намір перетнути кордон України в напрямку Р.Молдова поза ПП, але був затриманий прикордонниками майже перед самою смугою ДКУ, де й було зроблено фото, яке міститься в матеріалах справи, у скоєному розкаюється, просить не призначати занадто суворого покарання.
Вивчивши надані суду матеріали, з'ясувавши обставини скоєння правопорушення, дослідивши надані суду докази та вислухавши пояснення ОСОБА_1 , суд дійшов висновку, що в його діях вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.204-1 КУпАП - за кваліфікацією: спроба перетинання державного кордону України удь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України та без дозволу відповідних органів влади, оскільки це підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями до нього, рапортом, протоколом затримання, та іншими доказами, що містяться в наданих суду матеріалах.
Крім цього, суд також звертає увагу, що Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року №64/2022, що затверджений Законом України від 24.02.2022 року №2102-ІХ на всій території України введено воєнний стан з 24.02.2022 року строком на 30 діб. Указом Президента України «Про продовження воєнного стану в Україні» №133/2022 від 14.03.2022 року продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилині 26 березня 2022 року строком на 30 діб та Указом Президента України від 18.04.2022р. за №259/2022 - продовжено з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб - до 25 травня 2022р.
Згідно ст.1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях в разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень. Положеннями ч.ч.1,2ст.20 зазначеного Закону правовий статус та обмеження прав і свобод громадян та прав і законних інтересів юридичних осіб в умовах воєнного стану визначаються відповідно до Конституції України та цього Закону. В умовах воєнного стану не можуть бути обмежені права і свободи людини і громадянина, передбачені частиною другою статті 64 Конституції України. За повідомленням Державної прикордонної служби України, у зв'язку з введенням в Україні воєнного стану, тимчасово, обмежено виїзд з України окремої категорії громадян. Зокрема, заборонено виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років.
З урахуванням викладеного, а також характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, беручи до уваги ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують адміністративну відповідальність та інші вимоги ст.33 КУпАП, з метою виховання правопорушника та попередження наступних правопорушень, суд дійшов висновку про наявність підстав притягнення винного до адміністративної відповідальності у виді штрафу, але в мінімальному розмірі, що передбачений санкцією ч.1ст.204-1 КУпАП, - враховуючі обставину, що пом'якшує вину, а саме: визнання вини, що буде достатнім для виховання та попередження вчиненню інших правопорушень. Накладення на правопорушника більш суворого стягнення - у виді адміністративного арешту - не відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі правопорушника та ступеню його вини.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», в разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 496.20 гривень.
Керуючись ст. ст. 9-11, 33, 40-1, 204-1, 221, 283-285 КУпАП, суд
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.204-1ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та на підставі санкції цієї статті призначити йому стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок.
Роз'яснити ОСОБА_1 що: штраф, відповідно до ст.307 КУпАП, має бути сплачений не пізніш, ніж через п'ятнадцять днів з дня отримання копії постанови про його призначення, а в разі її оскарження - не пізніш, як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення; штраф вноситься до установи банку України; в разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про його призначення надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцезнаходженням його майна, встановленого законом, та стягується у подвійному розмірі разом з витратами на облік правопорушень, що визначаються Кабінетом Міністрів України (ст.308 КУпАП).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, або її законним представником, - до Одеського апеляційного суду через Болградський районний суд Одеської області протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя А.В. Кравцова