Справа № 346/1061/22
Провадження № 3/346/1115/22
04 травня 2022 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Яремин М.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Коломийського районного відділу поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, за ч.3 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі -КУпАП),-
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ААБ №032598 від 19.02.2022 року вказано, що 19.02.2022 року о 19:05 год. в м. Коломия, по вул. Палія, Івано-Франківської області, ОСОБА_1 , який двічі протягом року піддавався адміністративному стягненню, керував транспортним засобом марки «TOYOTA CAMRY», номерний знак « НОМЕР_2 », з явними ознаками наркотичного сп'яніння. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку ОСОБА_1 відмовився, чим порушив п. 2.5 ПДР України та вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 130 КУпАП.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до наступних висновків.
Згідно з положеннями ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно з ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.278 КУпАП під час підготовки справи про адміністративне правопорушення до розгляду, суд, серед іншого, вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до положень ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вимогами ч.3 ст.130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Однак, матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять належного підтвердження притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за дії, передбачені ч. 1 ст. 130 КУпАП, як вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані сп'яніння або за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан такого сп'яніння, що підтверджувало б правильність кваліфікації інкримінованого останньому діяння за ч.3 ст. 130 КУпАП. Долучення інформаційних довідок з бази даних «Армор» без постанов суду з датою набрання ними законної сили не дають можливості перевірити вказані обставини. Крім того, не надано довідку про належність транспортного засобу, в порушення розділу VII Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України № 1395 від 07.11.2015 року. При цьому, в протоколі у графі «належність» вказано - «власник», а згідно з наданою на запит інформацією за ОСОБА_1 відсутні зареєстровані транспортні засоби.
Відповідно до постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17.10.2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку, що вищевказані недоліки при складанні протоколу про адміністративне правопорушення перешкоджають об'єктивному розгляду даної справи та прийняттю справедливого рішення, а тому матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню для належного оформлення.
На підставі наведеного та, керуючись ст. ст. 256, 276, 278 КУпАП, -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.3 ст. 130 КУпАП повернути Коломийському районному відділу поліції Головного управління національної поліції в Івано-Франківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Яремин М. П.