Ухвала від 04.05.2022 по справі 480/14383/21

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залучення третіх осіб

04 травня 2022 року Справа № 480/14383/21

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Діски А.Б., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної екологічної інспекції у Сумській області до Комунального підприємства "Ремдільниця" Кролевецької міської ради про застосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна екологічна інспекція у Сумській області (вул. Першотравнева, 29, м. Суми, Сумська область, 40030), звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Комунального підприємства "Ремдільниця" Кролевецької міської ради (бул. Шевченка, 57-А, м. Кролевець, Сумська область, 41300), в якому просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Комунального підприємства "Ремдільниця" Кролевецької міської ради в вигляді повного зупинення виконання робіт зі зберігання, оброблення, перероблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронения відходів на Полігоні твердих побутових відходів розташованого на земельній ділянці з кадастровим номером 5922610100:01:015:0070 площею - 1,4573 га., до моменту повного виконання пунктів 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 припису Державної екологічної інспекції у Сумській області № 146/03 від 09.06.2021.

Ухвалою суду від 30.12.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

02.05.2022 від відповідача до суду надійшло клопотання, в якому просить залучити до розгляду справи № 480/14383/21 як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Кролевецьку міську раду.

Дане клопотання обгрунтоване тим, що Кролевецька міська рада є органом місцевого самоврядування, що здійснює повноваження у галузях житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку, щодо управління комунальною власністю на території Кролевецької міської територіальної громади згідно зі статтями 29, 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Для виконання своїх повноважень орган місцевого самоврядування створює виконавчі органи, підприємства, установи та організації комунальної форми власності, відповідно до пункту 30 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". КП "Ремдільниця" Кролевецької міської ради є комунальним унітарним підприємством, що засноване на власності територіальної громади, в особі Кролевецької міської ради, у відповідності до статті 78 Господарського кодексу України. Власником КП "Ремдільниця" Кролевецької міської ради також є територіальна громада.

Відповідач зазначає, що постійно працює над виконанням припису позивача, але повністю виконати припис власними силами, без залучення бюджетних коштів на виконання всіх заходів, комунальному підприємству не має можливості. Підприємство є збитковим і не може залучити додаткові власні кошти на виконання заходів за приписом позивача, без бюджетної підтримки Кролевецької міської ради.

Крім того, полігон твердих побутових відходів є єдиними місцем зберігання, оброблення, перероблення, утилізації, видалення, знешкодження і захоронення відходів для населення Кролевецької міської територіальної громади і зупинення виконання робіт призведе до невиправних наслідків для населення.

Також відповідач зазначає, що земельна ділянка в м. Кролевець, Конотопського району Сумської області, кадастровий номер 5922610100:01:015:0070, загальною площею 1,4573 га, на якій знаходиться полігон твердих побутових відходів, що перебуває у постійному користуванні відповідача, є власністю територіальної громади в особі Кролевецької міської ради, відповідно до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши клопотання відповідача про залучення до участі у справі третьої особи, суд зазначає наступне.

Вдповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

З огляду на викладені відповідачем обставини, суд вважає, що рішення по справі може вплинути на права та обов'язки Кролевецької міської ради, а тому вважає за необхідне задовольнити клопотання представника відповідача та залучити Кролевецьку міську раду до участі у данній справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача.

Керуючись ст. ст. 12, 49, 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представника Комунального підприємства "Ремдільниця" Кролевецької міської ради про залучення до участі у справі третьої особи - задовольнити.

2. Залучити до участі у справі № 480/14383/21 за позовом Державної екологічної інспекції у Сумській області до Комунального підприємства "Ремдільниця" Кролевецької міської ради про застосування заходів реагування, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Кролевецьку міську раду (41300, Сумська обл., Конотопський район, м. Кролевець, площа Миру, б.1, код ЄДРПОУ 34135352).

3. Копію цієї ухвали направити учасникам справи.

4. Копію позовної заяви направити Кролевецькій міській раді.

5. Надати Кролевецькій міській раді термін протягом десяти днів з моменту отримання копії даної ухвали для надання пояснень по суті позовних вимог.

6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя А.Б. Діска