про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
04 травня 2022 року Справа № 480/3155/22
м. Суми
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Сидорук А.І., перевірив матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (код ЄДРПОУ 21108013, вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Суть питання, з якого постановляється ухвала суду. Мотиви, з яких суд дійшов вказаного вище висновку.
Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить: визнати протиправними дії відповідача щодо обмеження максимального розміру раніше нарахованої пенсії позивачу з 01.04.2019, з урахуванням оновленої довідки, за рішенням суду по справі № 480/2066/21; зобов'язати відповідача здійснити підвищення і перерахунок попереднього розміру раніше призначеної пенсії позивачу з 01.04.2019, з врахуванням 74 відсотків грошового забезпечення без обмежень максимального розміру пенсії, враховуючи раніше проведені виплати.
Адміністративний позов відповідає вимогам приписів ст.ст. 160, 161 КАС України, підстави для залишення без руху, повернення позовної заяви відсутні.
Нормою п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України встановлено, що суд розглядає у письмовому провадженні справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо перерахунку пенсійних виплат.
Приписом ч. 4 ст. 9 КАС України встановлено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Частиною 3 ст. 80 КАС України передбачено, що про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Суд дійшов висновку про необхідність витребування у відповідача копії пенсійної справи позивача, оскільки вказані докази необхідні для встановлення фактів, які підлягають доказуванню по даній справі.
Керуючись положеннями ст.ст. 80, 171, 248, 256, 257, 260, 262, 263 КАС України, суд
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі (Номер категорії справи 112010201).
2. Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
3. Встановити відповідачу 5-ти денний строк, з дня вручення ухвали, для подання заяви із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження та 15-ти денний строк для подання відзиву на позовну заяву, з одночасним надсиланням копії відзиву та додатків до нього іншим учасникам справи.
4. Зобов'язати відповідача, у строк установлений для подачі відзиву, надати належним чином засвідчені копії матеріалів пенсійної справи позивача.
5. Текст ухвали міститься у відкритому доступі в Єдиному державному реєстрі судових рішень (https://reyestr.court.gov.ua/).
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя А.І. Сидорук