Ухвала від 03.05.2022 по справі 127/35584/21

Справа № 127/35584/21

Провадження № 2/127/5869/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 травня 2022 року Вінницький міський суд Вінницької області

в складі головуючого судді Ан О.В.,

за участю секретаря Поляруш І.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі та гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі та гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди, відповідно до якої позивач просила визнати інформацію, що була розповсюджена ОСОБА_2 у своєму профілі «onika_tattoo» соціальної мережі «Instagram» про ОСОБА_1 , такою, що порушує її право на недоторканість честі, гідності та ділової репутації; зобов'язати ОСОБА_2 принести публічне вибачення перед ОСОБА_1 за викладені публікації негативного характеру у соціальній мережі «Instagram» стосовно неї, що стали предметом даної позовної заяви, шляхом публікації відповідного вибачення на сторінці у соціальній мережі «Instagram», в особистому профілі, що відомий як: «onika_tattoo»; стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 суму коштів за завдану моральну шкоду у розмірі 500 000,00 гривень.

Позивачка та її представник до судового засідання не прибули про причини неявки до суду не повідомили, хоча про місце, дату та час судового засідання повідомлялись належним чином.

Відповідач у судове засідання не з'явився про причини неявки до суду не повідомив, хоча про місце, дату та час судового засідання повідомлявся належним чином.

Судом встановлено, що в судове засідання призначене на 15.03.2022 позивачка та її адвокат не з'явились про причини неявки не повідомили, хоча про місце, дату та час судового засідання представник позивача був повідомлений належним чином (довідка на а.с. 83а). У зв'язку з неявкою позивача судове засідання відкладено на 13.04.2022.

В судове засідання призначене на 13.04.2022 належним чином повідомлений представник позивача не прибув про причини неявки не повідомив, хоча про місце, дату та час судового засідання був повідомлений належним чином (довідка на 89 а.с.). У зв'язку неявкою позивача та адвоката судове засідання відкладено на 03.05.2022.

В судове засідання призначене на 03.05.2022 належним чином повідомлений представник позивача не прибув про причини неявки не повідомив, хоча про місце, дату та час судового засідання був повідомлений належним чином (довідка на 96 а.с.).

Заяв від позивача або його представника про розгляд справи без їх участі, прохань відкласти розгляд справи на іншу дату, або прохання зупинити провадження з законних підстав матеріали справи не містять.

На підставі частин першої та другої статті 211 ЦПК України розгляд справи відбувається в судовому засіданні. Про місце, дату і час судового засідання суд повідомляє учасників справи.

Відповідно до частини третьої статті 131 ЦПК України учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з'явилися в судове засідання без поважних причин.

Днем вручення судової повістки є день отримання судом повідомлення про доставлення судової повістки на офіційну електронну адресу особи (п. 2, 8 ч. ст. 128 ЦПК України).

За правилами пункту 3 частини першої статті 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез'явлення не перешкоджає розгляду справи.

Таким чином, умовою для залишення позовної заяви без розгляду з підстав, передбачених пунктом 3 частини першої статті 257 ЦПК України, є саме повторна неявка належним чином повідомленого про час і місце розгляду справи позивача.

При цьому повторною є друга поспіль неявка позивача, якщо він обидва рази був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи та від нього не надходило заяви про розгляд справи за його відсутності і його нез'явлення не перешкоджає розгляду справи.

Законодавець диференціює необхідність врахування судом поважності/неповажності причин неявки позивача до суду залежно від того, яке це судове засідання: перше чи повторне. Тобто процесуальний закон не вказує на необхідність врахування судом поважності причин повторної неявки позивача до суду. Такі положення процесуального закону пов'язані із принципом диспозитивності цивільного судочинства, у відповідності до змісту якого особа, яка бере участь у справі, самостійно розпоряджається наданими їй законом процесуальними правами.

Зазначені наслідки настають незалежно від причин повторної неявки, які можуть бути поважними. Таким чином, навіть маючи докази поважності причин неявки позивача, суд залишає позовну заяву без розгляду. Зазначена норма дисциплінує позивача, як ініціатора судового розгляду, стимулює його належно користуватися своїми правами та не затягувати розгляд справи. Якщо позивач не може взяти участь в судовому засіданні, він може подати заяву про розгляд справи за його відсутності. Така заява може бути подана на будь-якій стадії розгляду справи.

Таким чином, згідно з вимогами ЦПК України суд не зобов'язаний з'ясовувати причини повторної неявки в судове засідання належним чином повідомленого позивача і у випадку повторної неявки позивача, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Отже, правове значення у цьому випадку має належне повідомлення позивача про день та час розгляду справи, повторність неявки в судове засідання та неподання заяви про розгляд справи за відсутності позивача.

Аналогічний висновок викладений в постанові Верховного Суду від 30.09.2020 у справі № 759/6512/17.

Встановивши, що позивач та її представник, будучи належним чином повідомленими про день, час та місце розгляду справи, тричі поспіль не з'явились в судове засідання (15.03.2022, 13.04.2022 та 03.05.2022), позивачем або її представником не надано заяв та доказів на підтвердження обставин, які перешкоджають явці в судове засідання, або зупинення провадження з законних на те підстав, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позову без розгляду.Слід також зазначити, що згідно даних позивач ОСОБА_1 проживає у м. Луцьк, Волинської області на території якої немає активних бойових дій.

Згідно ст. 12-2 ЗУ Про правоий режим военного стану, в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. . Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.

Особа, заяву якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно (ч. 3 ст. 257 ЦПК України).

На підставі викладеного та керуючись статтями 223, 257, 258, 260 ЦПК України суд,-

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі та гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди - залишити без розгляду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Цивільним процесуальним кодексом України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя:

Попередній документ
104166113
Наступний документ
104166115
Інформація про рішення:
№ рішення: 104166114
№ справи: 127/35584/21
Дата рішення: 03.05.2022
Дата публікації: 05.05.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Вінницький міський суд Вінницької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них; про захист честі, гідності та ділової репутації, з них:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (02.10.2023)
Результат розгляду: Передано для відправки до Вінницького міського суду Вінницької о
Дата надходження: 27.07.2023
Предмет позову: про захист честі та гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди
Розклад засідань:
09.02.2026 15:06 Вінницький міський суд Вінницької області
09.02.2026 15:06 Вінницький міський суд Вінницької області
09.02.2026 15:06 Вінницький міський суд Вінницької області
09.02.2026 15:06 Вінницький міський суд Вінницької області
09.02.2026 15:06 Вінницький міський суд Вінницької області
09.02.2026 15:06 Вінницький міський суд Вінницької області
09.02.2026 15:06 Вінницький міський суд Вінницької області
09.02.2026 15:06 Вінницький міський суд Вінницької області
09.02.2026 15:06 Вінницький міський суд Вінницької області
09.02.2026 15:06 Вінницький міський суд Вінницької області
09.02.2026 15:06 Вінницький міський суд Вінницької області
09.02.2026 15:06 Вінницький міський суд Вінницької області
09.02.2026 15:06 Вінницький міський суд Вінницької області
09.02.2026 15:06 Вінницький міський суд Вінницької області
09.02.2026 15:06 Вінницький міський суд Вінницької області
17.02.2022 14:00 Вінницький міський суд Вінницької області
15.03.2022 10:00 Вінницький міський суд Вінницької області
05.04.2023 10:30 Вінницький апеляційний суд
12.04.2023 10:30 Вінницький апеляційний суд
19.04.2023 10:45 Вінницький апеляційний суд
06.11.2023 12:00 Вінницький міський суд Вінницької області
10.01.2024 12:00 Вінницький міський суд Вінницької області
08.02.2024 10:00 Вінницький міський суд Вінницької області
13.03.2024 11:30 Вінницький міський суд Вінницької області
18.04.2024 12:00 Вінницький міський суд Вінницької області
22.05.2024 10:00 Вінницький міський суд Вінницької області
20.06.2024 10:30 Вінницький міський суд Вінницької області
21.08.2024 12:00 Вінницький міський суд Вінницької області
02.10.2024 12:00 Вінницький міський суд Вінницької області
14.11.2024 12:00 Вінницький міський суд Вінницької області
12.12.2024 12:00 Вінницький міський суд Вінницької області
30.01.2025 10:00 Вінницький міський суд Вінницької області