Шаргородський районний суд
Вінницької області
03 травня 2022 року
м. Шаргород
Справа № 152/351/22
Провадження № 3/152/175/22
Суддя Шаргородського районного суду Вінницької області Соколовська Т.О., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від ВП №2 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , особу встановлено по паспорту громадянина України № НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ,
- за ст. ст. 173, 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 28.04.2022 о 21 годині 30 хвилин в АДРЕСА_2 , будучи в стані алкогольного сп'яніння, голосно виражався нецензурними словами, на зауваження громадян не реагував, чим порушив громадський порядок та спокій громадян.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст.173 КУпАП.
Продовжуючи протиправну поведінку, 28.04.2022 о 21 годині 55 хвилин в с. Пеньківка Жмеринського району Вінницької області по вулиці Яблуневій, ОСОБА_1 будучи в стані алкогольного сп'яніння здійснив злісну непокору законній вимозі працівника поліції, а саме: не припинив виражатися нецензурними словами, відмовився надавати дані, що встановлюють його особу та пройти до службового автомобіля, смикав поліцейського за формений одяг.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст.185 КУпАП.
Вказані адміністративні матеріали оформлені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд. У зв'язку з чим, на підставі вимог ст. 36 КУпАП дані матеріали підлягають об'єднанню в одне провадження.
При розгляді справи в суді ОСОБА_1 винуватим себе у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 173, 185 КУпАП при обставинах викладених вище визнав, також його винуватість доведена доказами, що містяться у матеріалах справи, зокрема: протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАБ №166779, серії ВАБ №166778 від 28.04.2022 (а.с.1,11), письмовими поясненнями свідка ОСОБА_2 від 28.04.2022 (а.с. 2), протоколом №117753 про адміністративне затримання від 28.04.2022 (а.с.5), висновком попереднього медичного огляду в приймальному відділенні Шаргородської ЦМЛ №43 від 28.04.2022 (а.с.6), рапортом інспектора СРПП ВП №2 Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області Губарєва О.І. від 29.04.2022 (а.с.7).
Вказані докази суддею приймаються до уваги, оскільки вони не викликають сумнівів чи протиріч, підтверджують обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи, відповідно до ст.280 КУпАП, зокрема, факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 173, 185 КУпАП, його винуватість у вчиненні адміністративних правопорушень.
Згідно ст.7 КУпАП провадження у справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (ст.245 КУпАП).
Вимогами ст. 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Фактів вчинення дрібного хуліганства та злісної непокори законній вимозі працівника поліції перед складанням протоколів про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 не заперечував, дії працівників поліції не оскаржував.
Аналіз перевірених і оцінених доказів переконують суддю, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 173, 185 КУпАП, тобто дрібне хуліганство та злісна непокора законній вимозі працівника поліції, винуватість його доведена і він повинен нести адміністративну відповідальність за ст.ст. 173, 185 КУпАП.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
За вказаних обставин суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції ст. 185 КУпАП у виді штрафу.
Обставин, що виключають адміністративну відповідальність не встановлено.
Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
Підстав для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудовому колективу немає.
Підстав звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності не встановлено.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 496,20 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 36, 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суддя, -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 173, 185 КУпАП і призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 до Державного бюджету (стягувач - Державна судова адміністрація України, отримувач коштів - ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір в сумі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 коп.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 Кодексу про адміністративні правопорушення України.
У разі несплати правопорушником штрафу не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу, постанова про накладання штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті КУпАП.
Суддя: Т.О. Соколовська