Ухвала від 02.05.2022 по справі 380/21261/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/21261/21

УХВАЛА

з питань закриття провадження у справі

02 травня 2022 року

Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Кузана Р.І., розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління МВС України у Львівській області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до Головного управління МВС України у Львівській області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС у Львівській області (місцезнаходження: 79007, Львівська область, м. Львів, вул. Генерала Григоренка, 3, код ЄДРПОУ 08592247), в якому просить:

- визнати бездіяльність Ліквідаційної комісії Головного управління МВС у Львівській області щодо не виготовлення та не направлення до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на ім'я ОСОБА_2 ( ОСОБА_1 ) оновленої довідки «Про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016» замість невірно виготовленої 02.07.2019 довідки № 91-18440, для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 ( ОСОБА_1 );

- зобов'язати Ліквідаційну комісію Головного управління МВС у Львівській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для перерахунку пенсії оновлену довідку на ім'я ОСОБА_3 ( ОСОБА_1 ) «про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії», замість невірно виготовленої 02.07.2019 довідки № 91-18440, з врахуванням того що підвищення посадового окладу в розмірі 50% розраховується від суми основного посадового окладу та разом з основним посадовим окладом в розмірі 2900.00грн, утворює новий розмір посадового окладу в сумі 4350,00 грн, на який і повинні бути нараховані надбавки та доплати визначені постановою суду http://reyestr.court.gov.ua/Review/70948694;

- зобов'язати Ліквідаційну комісію Головного управління МВС у Львівській розрахувати та включити до складу оновленої довідки на ім'я ОСОБА_2 ( ОСОБА_1 ) «про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії», замість невірно виготовленої 02.07.2019 довідки № 91-18440, - індексацію грошового забезпечення.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що на виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 07.12.2017 у справі №813/4076/17 відповідачем 02.07.2019 підготовлено довідку №91-18440 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивача. Зазначає, що відповідач у вказаній довідці всупереч рішенню суду невірно визначив підвищений посадовий оклад, а також до складу грошового забезпечення, з якого розраховується пенсія, не включив індексації доходів.

У зв'язку з наведеним позивач надіслав запит на отримання публічної інформації, в якому просив виготовити оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 для здійснення перерахунку пенсії, до складу якої включити основні та додаткові види грошового забезпечення, визначені постановою Львівського окружного адміністративного суду від 07.12.2017 у справі №813/4076/17, а саме посадовий оклад; оклад за військовим званням підполковник; надбавка за вислугу років (40%) (від ПО + підвищення + ОЗ); надбавку за виконання особливо важливих завдань (50%) (від ПО + підвищення + ОЗ+ВС); надбавку за службу в умовах режимних обмежень (15%) (від ПО + підвищення); надбавку за оперативно-розшукову діяльність (40%) (від ПО + підвищення); премію 65,4% від грошового забезпечення, підвищений посадовий оклад в розмірі 4350,грн. Крім того просив розрахувати та включити до складу грошового забезпечення індексацію грошового забезпечення. За результатами розгляду його заяви, відповідачем відмовлено у видачі оновленої довідки та вказано, що по всіх питаннях пенсійного та соціального забезпечення необхідно звертатися у сектор із соціально-гуманітарних питань при ДУ «ТМО МВС по Львівській області». Вважає, що його підвищений посадовий оклад становить не 2900 грн, а 4350,00 грн. Саме з цієї суми слід обчислювати надбавки і доплати. Просив позов задовольнити повністю.

Ухвалою судді від 29.11.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Відповідач 29.12.2021 подав відзив на позовну заяву та клопотання (вх. №14159ел.), в якому просить закрити провадження у справі. Зазначає, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 07.12.2017 у справі №813/4076/17 визнано протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії щодо невиготовлення для перерахунку пенсії довідки на ім'я позивача про розмір грошового забезпечення з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, передбачених чинним законодавством, за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення розрахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393», з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року, постановою Кабінету Міністрів України № 1294 від 07 листопада 2007 року, і не направлення її до ГУ ПФУ. Зобов'язано Ліквідаційну комісію виготовити та направити до ГУ ПФУ вказану довідку із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, а саме: посадового окладу; окладу за військовим (спеціальним) званням підполковник; надбавки за вислугу років (40%) (від ПО + підвищення + ОЗ); надбавки за виконання особливо важливих завдань (50%) (від ПО + підвищення +ОЗ+ВС); надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) (від ПО + підвищення); надбавки за оперативно-розшукову діяльність (40%) (від ПО + підвищення); премії (65,4%) від грошового забезпечення, підвищеного посадового окладу, з дати виникнення права на перерахунок. На виконання вказаного рішення суду відповідачем виготовлено та скеровано до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку від 26.01.2018 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій станом на 01.01.2016.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 08.05.2019 у справі №1340/4904/18 зобов'язано Ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області внести зміни у довідку від 26.01.2018 №91-18440 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 в частині зазначення причин звільнення та загальної суми складових основних і додаткових видів грошового забезпечення, а саме причиною звільнення вважати п.65 «б» Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29.07.1991 №114, - «через хворобу», замість п.65 «а» - «за віком», а загальною сумою основних і додаткових видів грошового забезпечення вважати 23252,47 грн, замість 20352,47 грн, та направити таку довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 08.05.2019 у справі №1340/4904/18, відповідачем 02.07.2019 виготовлено довідку №91-18440 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Вказує, що в подальшому позивач звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з вимогами зобов'язати Ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області внести зміни у довідку № 91-18440 від 02 липня 2019 року про його грошове забезпечення та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року оновлену довідку «про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії» з урахуванням того, що підвищений посадовий оклад в розмірі 2900,00 грн разом з основним посадовим окладом в розмірі 2900,00 грн утворює новий розмір посадового окладу 5800,00 грн, на який має бути нараховані надбавки та доплати, визначені постановою суду у справі № 813/4076/17 та зазначені в довідках № 91-18440 від 26 січня 2018 року та 02 липня 2019 року за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» № 45 від 13 лютого 2008 року, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в таких розмірах: посадовий оклад - 2900,00 грн; підвищений посадовий оклад - 2900,00 грн; оклад за звання підполковник - 2200,00 грн; стаж служби в поліції 40% - 3200,00 грн; над. за вик. ос. важ. зав. 50% - 5600,00 грн; надбавка за оперативно-розшукову діяльність 40% - 2320,00 грн; над. за службу в умовах режимних обмежень 15% - 870,00 грн; премія 65,4 - 13073,46 грн; (всього) - 33063,46 грн.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 15.06.2021 у справі №380/1262/21 у задоволенні позову відмовлено. Однак, постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 15.09.2021 у справі №380/1262/21 провадження у справі закрито, оскільки спір у цій справі є тотожним спору у справі № 813/4076/17, що розглянутий Львівським окружний адміністративний суд (постанова від 07.12.2017), оскільки він виник між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, але на стадії виконання судового рішення.

З огляду на наведене відповідач просить закрити провадження у справі на підставі п. 4 ч. 1 ст. 238 КАС України.

Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 07.12.2017 у справі №813/4076/17 адміністративний позов задоволено повністю.

Суд у цій справі визнав протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області щодо не виготовлення для перерахунку пенсії довідки на ім'я ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення, з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, передбачених чинним законодавством, за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення розрахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 та не направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області. Зобов'язав Ліквідаційну комісію Головного управління МВС України у Львівській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з повною інформацією за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення розрахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, постановою Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, а саме:

- посадового окладу;

- окладу за військовим (спеціальним) званням підполковник;

- надбавки за вислугу років (40%) (від ПО+підвищення+ОЗ);

-надбавки за виконання особливо важливих завдань (50%) (від ПО+підвищення+ОЗ+ВС);

- надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) (від ПО+підвищення);

- надбавки за оперативно-розшукову діяльність (40%) (від ПО+підвищення);

- премії (65,4%) від грошового забезпечення;

- підвищеного посадового окладу;

з дати виникнення права на перерахунок.

На виконання цього рішення суду відповідачем 26.01.2018 підготовлено довідку №91-18440, в якій вказано причину звільнення позивача «за віком (ст.65а)» та визначено складові грошового забезпечення: посадовий оклад - 2900 грн, підвищений посадовий оклад - 2900 грн; оклад за звання підполковник - 2200 грн; стаж служби в поліції 40% - 2040 грн; надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% - 3579 грн; надбавка за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення 40% 1160 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% 435 грн; премія 65,4% - 3047,47 грн. Всього грошового забезпечення для перерахунку пенсії - 20352,47 грн.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 08.05.2019 у справі №1340/4904/18 позов ОСОБА_1 задоволено частково. Зобов'язано Ліквідаційну комісію Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області внести зміни у довідку від 26.01.2018 №91-18440 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 в частині зазначення причин звільнення та загальної суми складових основних і додаткових видів грошового забезпечення, а саме причиною звільнення вважати п.65 «б» Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів Української РСР від 29.07.1991 №114, - «через хворобу», замість п.65 «а» - «за віком», а загальною сумою основних і додаткових видів грошового забезпечення вважати 23252,47 грн, замість 20352,47 грн, та направити таку довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 08.05.2019 у справі №1340/4904/18 відповідачем 02.07.2019 виготовлено довідку №91-18440 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Зі змісту позовної заяви суд встановив, що позивач у даній справі фактично не погоджується з визначенням в довідці № 91-18440 від 02.07.2019 складових та розміру грошового забезпечення, яке необхідно враховувати при перерахунку його пенсії.

Тобто, заявляючи вимогу про зобов'язання відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, замість невірно виготовленої 02.07.2019 довідки № 91-18440, - з врахуванням того що підвищення посадового окладу в розмірі 50% розраховується від суми основного посадового окладу та разом з основним посадовим окладом в розмірі 2900.00грн, утворює новий розмір посадового окладу в сумі 4350,00 грн., на якій і повинні бути нараховані надбавки та доплати визначені постановою Львівського окружного адміністративного суду від 07.12.2017 у справі №813/4076/17 та зобов'язання відповідача розрахувати та включити до складу оновленої довідки на ім'я позивача про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, замість невірно виготовленої 02.07.2019 довідки № 91-18440, - індексацію грошового забезпечення, фактично оскаржує дії чи бездіяльність відповідача по невиконанню чи неналежному виконанню постанови суду від 07.12.2017 у справі №813/4076/17. Позивач не погоджується з визначеним відповідачем розміром грошового забезпечення ОСОБА_1 (підвищеного посадового окладу), в тому числі без врахування при його обчисленні індексації.

Таким чином, судом встановлено, що звернення позивача до суду з цими позовними вимогами зумовлене неналежним, на його думку, виконанням суб'єктом владних повноважень судового рішення у справі №813/4076/17.

Суд звертає увагу, що постановою Львівського окружного адміністративного суду від 07.12.2017 у справі №813/4076/17 зобов'язано відповідача виготовити довідку з урахуванням всіх видів грошового забезпечення, як основних так і додаткових видів, в тому числі з урахуванням підвищеного посадового окладу.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначається Законом України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII “Про виконавче провадження” (далі - Закон № 1404-VIII).

За ч. 1 ст. 1 Закону № 1404-VIII виконавче провадження, як завершальна стадія судового провадження, та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону № 1404-VIII державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Верховний Суд у Постанові від 08 червня 2021 року (справа № 1.380.2019.004275 адміністративне провадження № К/9901/18540/20, номер в реєстрі 97494976) зазначив, що відповідно до частини другої статті 372 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Статтею 382 КАС України визначені способи судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, як то: зобов'язання суб'єкта владних повноважень надати звіт про виконання судового рішення, накладення штрафу за невиконання судового рішення.

Судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється також у порядку, встановленому статтею 287 КАС України, якою передбачено оскарження рішення, дій чи бездіяльності органу державної виконавчої служби та приватного виконавця.

Частиною першою статті 383 КАС України встановлено, що особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.

Отже, процесуальним законом встановлено порядок виконання судових рішень в адміністративних справах та визначено способи забезпечення виконання судових рішень. Та обставина, що у КАС України є спеціальні норми, спрямовані на забезпечення виконання судового рішення, виключає можливість застосування загального судового порядку захисту прав та інтересів особи, на користь якої ухвалено рішення, шляхом подання позову.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що заявлені у позовній заяві вимоги про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії не можуть бути предметом нового публічно-правового спору та розглядатися адміністративним судом у порядку іншого (нового) позовного провадження, зокрема і щодо винесення окремої ухвали, оскільки вказані вимоги стосуються невиконання чи неналежного виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 07.12.2017 у справі 813/4076/17, а тому провадження у даній справі підлягає закриттю, оскільки такі вимоги не можуть бути вирішені в жодній юрисдикції.

Відтак, спір у справі, що розглядається, є тотожним спору у справі № 813/4076/17, що розглянутий Львівським окружний адміністративний суд (постанова від 07 грудня 2017 року), оскільки він виник між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, але на стадії виконання судового рішення. Вказане свідчить про наявність підстави для закриття провадження у справі.

До аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у складі у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 20 лютого 2019 року при розгляді справи № 806/2143/15, який в силу приписів частини 5 статті 242 КАС України та частини 6 статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» враховуються судом під час вирішення цього спору.

Суд роз'яснює позивачеві, що відповідно до ч.2 ст. 239 КАС України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Суд звертає увагу, що позивач жодним чином не позбавлений судового захисту, але не у порядку позовного провадження, а в порядку розгляду судом, який вирішив спір, процесуальних питань, пов'язаних з виконанням судового рішення від 07.12.2017 у справі 813/4076/17.

Керуючись ст.ст. 238, 239, 243, 248, 250, 256, 293-295 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі - задовольнити повністю.

Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління МВС України у Львівській області в особі Ліквідаційної комісії Головного управління МВС у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії - закрити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Р.І.Кузан