Справа №521/5162/22
Номер провадження 3/521/4359/22
19 квітня 2022 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого судді Граніна В.Л.,
при секретарі Шкребтієнко Г.М.,
за участю:
представника Одеської митниці
Державної митної служби України Євдокимова Д.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу, що надійшла з Одеської митниці ДМС України за протоколом складеним відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 484 МК України, -
До Малиновського районного суду м. Одеси надійшов протокол №4727/50000/21 від 28.10.2021 року про порушення митних правил з відповідними матеріалами, у відношенні гр. ОСОБА_1 , за ознаками скоєння правопорушення, передбаченого ст. 484 МК України.
З протоколу про порушення митних правил вбачається, що 28.10.2021 року о 15 год. 55 хв. посадовими особами Одеської митниці спільно з представниками ГВ БКОЗ УСБУ в Одеській області та військовослужбовцями другого прикордонного загону Південного регіонального управління, згідно з ст.558 МКУ, та плану взаємодії на 2021 рік, під час проведення заходів, пов'язаних з попередженням, виявленням та припиненням порушень митного та податкового законодавства, на автодорозі Т1625 у Одеському районі Одеської області між селами Яськи та Троїцьке, був виявлений вантажний автомобіль марки «MERCEDES - BENZ ATEGO 818», д.з. НОМЕР_1 , під керуванням водія громадянина України ОСОБА_1 . Після огляду салону та багажного відділення автомобіля було виявлено вантаж «тютюнові вироби іноземного виробництва», без марок акцизного збору України, без належного маркування та без будь-яких товаросупровідних документів, кількістю 85 коробів цигарок, загальною кількістю 42 500 пачок. Будь - яких дозвільних документів на вказаний вантаж особою надано не було.
Таким чином, на думку митного органу, гр. ОСОБА_1 переміщував по митній території України вантаж тютюнових виробів в асортименті без марок акцизного податку України, який раніше був ввезений на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю не встановленими особами.
На підставі вищевказаних обставин було складено протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого ст. 484 МК України.
У судовому засіданні гр. ОСОБА_1 участі не приймав, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений шляхом розміщення відповідної інформації на офіційному веб - сайті Малиновського районного суду м. Одеси (веб - адреса сторінки: http://ml.od.court.gov.ua). Згідно наданих пояснень під час складання протоколу, свою вину визнав та просив розглядати справу без його участі.
Представник митниці у судовому засіданні вважав, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, винна у вчиненні адміністративного правопорушення, її вина підтверджується зібраними у справі доказами, і тому необхідно застосувати до неї адміністративне стягнення відповідно до санкції статті.
Дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, оцінивши в сукупності зібрані докази, вислухавши думку учасників процесу, суд вважає, що в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, присутні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбачені ст. 484 МК України за кваліфікуючою ознакою, як перевезення по митній території України товарів, які раніше були ввезені на територію України поза митним контролем або з прихованням від митного контролю не встановленими особами.
Судом встановлено, що 28.10.2021 року о 15 год. 55 хв. посадовими особами Одеської митниці спільно з представниками ГВ БКОЗ УСБУ в Одеській області та військовослужбовцями другого прикордонного загону Південного регіонального управління, згідно з ст.558 МКУ, та плану взаємодії на 2021 рік, під час проведення заходів, пов'язаних з попередженням, виявленням та припиненням порушень митного та податкового законодавства, на автодорозі Т1625 у Одеському районі Одеської області між селами Яськи та Троїцьке, був виявлений вантажний автомобіль марки «MERCEDES - BENZ ATEGO 818», д.з. НОМЕР_1 , під керуванням водія громадянина України ОСОБА_1 . Після огляду салону та багажного відділення автомобіля було виявлено вантаж «тютюнові вироби іноземного виробництва», без марок акцизного збору України, без належного маркування та без будь-яких товаросупровідних документів, кількістю 85 коробів цигарок, загальною кількістю 42 500 пачок.
Жодних документів на вказаний вантаж особою надано не було. Тобто, товар «тютюнові вироби іноземного виробництва» був раніше незаконно ввезений на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю.
Згідно ЗУ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року №481/95-ВР, тютюнові вироби це сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування. Відповідно до ст. 11 вказаного Закону України, тютюнові вироби, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Згідно зі статтями 226.11, 228.2 та 228.3 Податкового кодексу України, ввезення, зберігання та транспортування не маркованих в установленому законом порядку тютюнових та алкогольних виробів забороняється і підлягає вилученню.
Відповідно до ст. 226 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-ІV наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів. Кожна марка акцизного податку на тютюнові вироби повинна мати окремий номер та позначення про квартал і рік випуску марки. Ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та продаж на митній території України не маркованих в установленому порядку алкогольних напоїв та тютюнових виробів забороняються.
Крім цього, п. 6 ст. 227 та п. 3 ст. 228 цього ж Кодексу, передбачено, що ввезення на митну територію України алкогольних напоїв та тютюнових виробів з порушенням маркування забороняється, а у разі виявлення фактів ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування та продажу на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів без наявності марок акцизного податку встановленого зразка такі товари вилучаються з вільного обігу та відносно них вирішується питання щодо конфіскації.
Вина особи та обставини правопорушення підтверджуються наступними доказами: протоколом по справі про порушення митних правил, доповідною запискою інспектора митниці, описом вилучених предметів, поясненнями правопорушника.
Провадження у справах про порушення митних правил, згідно ст. 487 МК України, здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи вищевикладене, суд накладає на правопорушника стягнення, відповідно до санкції ст. 484 МК України у виді конфіскації предметів правопорушення.
Відповідно ч. 1 ст. 520 МК України, відшкодування витрат у справі про порушення митних правил стягується з особи, щодо якої винесено постанову про накладення стягнення.
Згідно наданих митним органом довідки, витрати у справі про порушення митних правил складають 31 684 (тридцять одна тисяча шістсот вісімдесят чотири) гривні 84 (вісімдесят чотири) копійки, які підлягають стягненню з правопорушника.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Вимогами п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 484, 487, 520 МК України, ст.ст. 23, 33, 40-1, 252, 280, 283, 284 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 484 МК України, та застосувати стягнення у виді конфіскації предметів правопорушення, вилучених згідно протоколу про порушення митних правил №4727/50000/21.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Одеської митниці Державної митної служби України витрати понесені під час провадження по справі у розмірі 31 684 (тридцять одна тисяча шістсот вісімдесят чотири) гривні 84 (вісімдесят чотири) копійки.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 (двадцять) копійок.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. Порядок оскарження постанови суду (судді) у справі про порушення митних правил визначається Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими законами України.
Головуючий