Постанова від 29.04.2022 по справі 466/2429/22

Справа № 466/2429/22

Провадження № 3/466/1267/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2022 року м. Львів

Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Донченко Ю.В. розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Львова, українця, громадянина України, студента, не працюючого, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , зі слів раніше не притягався до адміністративної та кримінальної відповідальності

за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП, якому роз'яснені права за ст.268 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 - 17.04.2022 року близько 00:40 год. перебував за адресою: м.Львів, вул.Б.Хмельницького, 229, де згідно наказу ЛОВА від 25.02.2022 запроваджено комендантську годину та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан, запровадженого постановою КМ України від 08 липня 2020 р. № 573 України "Про правовий режим воєнного стану", чим вчинив правопорушення передбачене ст. 185 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 визнав вину, однак пояснив, що він з товаришем повертався з Волонтерського центру допомоги ЗСУ, оскільки працював волонтером, тому опинився на вулиці в цей час, розкаявся у вчиненому, просив суворо не карати та зазначив, що таке більше не повториться.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.

Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.

Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.

Ст.185 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця.

Обставини, що пом'якшують відповідальність судом визнається щире розкаяння.

Обставини, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.

Дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення ВАБ № 911654 від 17.04.2022 року, рапорт працівника поліції, пояснення ОСОБА_1 та інші матеріали справи вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ст.185 КУпАП, так як він вчинив злісну непокору законному розпорядженню.

Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Враховуючи особу, яка притягається до відповідальності, обставини справи, малозначність вчиненого ним адміністративного правопорушення, відсутність тяжких наслідків, враховуючи, що ОСОБА_1 студент навчального закладу, займається волонтерством, вважаю за доцільне звільнити ОСОБА_1 , відповідно до ст. 22 КУпАП від адміністративної відповідальності за малозначністю адміністративного правопорушення, обмежившись усним зауваженням.

Згідно положень ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.

Відповідно до ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України «Про судовий збір», судовий збір стягується у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.

Враховуючи, що провадження у даній справі слід закрити за малозначністю вчиненого правопорушення в діях адмінправопорушника, то відповідно судовий збір стягненню не підлягає. Керуючись ст. 283, 284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП закрити, звільнивши його від адміністративної відповідальності за малозначністю та обмежитись усним зауваженням.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення безпосередньо до Львівського апеляційного суду, прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Суддя Ю. В. Донченко