Справа № 455/325/22
Провадження № 3/455/220/2022
Іменем України
28 квітня 2022 року м.Старий Самбір
Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Пошивак Ю.П.,
секретар судового засідання Шайда Н.М.,
з участю захисника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - адвоката Авдєєнка В.В.,
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Відділу прикордонної служби «Смільниця» 7 прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України,
про притягнення до адмiнiстративної вiдповiдальностi ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, -
за ч.1 ст.204-1 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення,
Начальником 1-ї групи інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби (тип А) відділу прикордонної служби «Смільниця» (тип Б) Бондарчук В.В. складено протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого ОСОБА_1 10.04.2022 року о 10 годині 00 хвилин в пункті пропуску «Смільниця-Кросценко», під час перевірки документів на виїзд з України, пред'явив на паспортний контроль проїзний документ громадянина Румунії «Travel Document» на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та під час додаткового вивчення питання щодо наявності законних підстав для перетинання державного кордону України було встановлено, що ОСОБА_1 є громадянином України, що підтверджується паспортом громадянина України для виїзду за кордон, серії НОМЕР_1 , виданий до 16.09.2029 року, орган що видав 6125 на ім'я ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , чим порушив ст.ст. 2, 3 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», п.2 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 року №57 та вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.204-1 КУпАП.
В суд ОСОБА_1 не з'явився. Його захисник - адвокат Авдєєнко В.В. в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів та програмного забезпечення «EasyCon», зазначив, що ОСОБА_1 має два громадянства - українське та румунське. Додав, що ОСОБА_1 жодних вимог закону не порушив, так як пред'явив паспорт громадянина Румунії для виїзду за кордон, а це належний документ, а згодом і паспорт громадянина України для виїзду за кордон, що теж є належним документом, а відтак відсутній склад правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-1 КУпАП, а тому провадження слід закрити.
Заслухавши пояснення захисника особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, перевіривши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Виходячи зі змісту ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та один із засобів доказування у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
Згідно ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Згідно положень статті 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови.
За змістом статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення на ОСОБА_1 не відповідає вимогам КУпАП, так як у ньому не вірно зазначено відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме місце проживання ОСОБА_1 , не заповнено графу «свідки (за наявності)». Окрім того, копія паспорта, серії № НОМЕР_2 , громадянина Румунії «Travel Document» на ім'я ОСОБА_1 не є перекладеною з румунської на українську мову.
Наведені обставини перешкоджають повному й об'єктивному розгляду даної справи про адміністративне правопорушення та прийняття законного та обґрунтованого рішення. А тому, враховуючи вище наведені недоліки при складанні протоколу, матеріали справи підлягають поверненню, як неналежно оформлені.
Керуючись ст.ст.256, 283 КУпАП,
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.204-1 КУпАП повернути Відділу прикордонної служби «Смільниця» 7 прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Повний текст постанови проголошено о 16:00 год. 02.05.2022 року.
Суддя Ю.П.Пошивак