Постанова від 02.05.2022 по справі 711/1796/22

Справа № 711/1796/22

Номер провадження 3/711/934/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 травня 2022 року м.Черкаси

Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Константин В.М., розглянувши матеріали справи про військове адміністративне правопорушення, які надійшли з Військової частини НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, ВЧ НОМЕР_1 старшого солдата, стрільця 1 стрілецького взводу, 1 стрілецької роти, (резервної) роти, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -

за ознаками вчинення військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

27.04.2022 року відносно ОСОБА_1 складено протокол про військове адміністративне правопорушення Серія НГ №002333 за ознаками військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП.

В протоколі зазначено, що 26.04.2022 року о 21 годині 30 хвилин ОСОБА_1 був виявлений на території в/ч НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, що засвідчується актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав у повному обсязі та щиро розкаявся.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши письмові матеріали справи, приходжу до наступних висновків.

Відповідно до положень ст.1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно з вимогами ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до положень ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з вимогами ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно з положеннями ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Диспозиція ч.3 ст.172-20 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність зокрема за появу військовослужбовця на території військової частини в нетверезому стані в умовах особливого періоду.

Відповідно до Указів Президента України від 24 лютого 2022 № 64/2022 в Україні було введено воєнний стан, а від 24 лютого 2022 № 69/2022 оголошено загальну мобілізацію.

Згідно з вимог ст. 1 Закону України «Про оборону України» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень. Особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 26.04.2022 року о 21 годині 30 хвилин був виявлений на території в/ч НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Оглядом на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу (газоаналізатор АлкоФор 405 зав. № W2011120033) встановлено кількісний показник 1,35 проміле.

За таких обставин, в діях ОСОБА_1 вбачається склад військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП - поява військовослужбовця на території військової частини в нетверезому стані в умовах особливого періоду.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні військового адміністративного правопорушення підтверджуються матеріалами справи, а саме: даними протоколу НГ №002333 про військове адміністративне правопорушення від 27.04.2022; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів №8 від 26.04.2022 (газоаналізатор АлкоФор 405 зав. № W2011120033) від 26.04.2022 року; копією наказу командира військової частини НОМЕР_1 про проведення службового розслідування №91 від 26.04.2022; рапортом начальника медичної служби молодшого лейтенанта м/с ОСОБА_2 від 26.04.2022; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 27.04.2022; службовою характеристикою на стрільця 1 стрілецького взводу, 1 стрілецької роти, (резервної) роти в/ч НОМЕР_1 ОСОБА_1 від 27.04.2022; журналом реєстрації медичних оглядів в/ч НОМЕР_1 ; свідоцтвом про повірку законодавчого регульованого засобу вимірювальної техніки; витягом з наказу першого заступника командира військової частини НОМЕР_1 по стройовій частині №39 від 26.02.2022; копією військового квитка ОСОБА_1 . Серія НОМЕР_2 ; довідкою заступника командира в/ч по роботі з особовим складом, поясненнями ОСОБА_1 , наданими в судовому засіданні.

За таких обставин, вина ОСОБА_1 у вчиненні військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП доведена.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 є щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.

З урахуванням характеру та обставин вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеня його вини, наявності обставини, що пом'якшує його відповідальність та відсутності обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, в межах санкції ч.3 ст.172-20 КУпАП, яке буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як ним самим, так і іншими особами.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Водночас, згідно з п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.

Оскільки ОСОБА_1 є військовослужбовцем, а тому, в силу положень п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», він підлягає звільненню від сплати судового збору.

На підставі викладеного та керуючись положеннями ст.ст. 1, 7, 9, 172-20, 245, 247, 252, 280, 283 КУпАП, ст.5 Закону України «Про судовий збір», -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП та застосувати відносно нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у вигляді штрафу у розмірі 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655 (три тисячі шістсот п'ятдесят п'ять) гривень.

Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: В. М. Константин