Справа № 761/1513/22
Провадження № 3/761/1461/2022
22 лютого 2022 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Мєлєшак О.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Департаменту стратегічних розслідувань в м. Києві НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, не працює, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду провідного спеціаліста організаційно-планового відділу Центрального управління метрології і стандартизації Збройних Сил України Озброєння Збройних Сил України, будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у 2020 році припинивши виконання функцій держави, в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 даного Закону, 02.04.2021 о 12:27 несвоєчасно, без поважних причин, подала в установленому порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2020 рік (після звільнення), шляхом заповнення електронної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що була обізнана з вимогами, обмеженнями та заборонами встановленими Законом України «Про запобігання корупції». Декларацію за 2020 рік (після звільнення) подала несвоєчасно, а саме 02.04.2021 у зв'язку з тим, що забула про обов'язок подання такої декларації, оскільки була заклопотана вихованням своєї дитини, ява перебувала на дистанційному навчанні. Поважних причин для несвоєчасної подачі Декларації після звільнення не мала.
Прокурор уважав доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного із корупцією, просив застосувати щодо останньої адміністративне стягнення у виді штрафу.
Суд, заслухавши особу щодо якої складено протокол, думку прокурора щодо наявності підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.
Як встановлено судом, відповідно до витягу з наказу начальника Озброєння Збройних Сил України Міністерства оборони України № 80-ДС від 30.11.2018 ОСОБА_1 призначено на посаду провідного спеціаліста організаційно-планового відділу Центрального управління метрології і стандартизації Збройних Сил України, з 03.12.2018.
ОСОБА_1 прийняла присягу державного службовця 03.12.2018 та має 9 ранг державного службовця.
Крім того, ОСОБА_1 03.12.2018 під підпис було ознайомлено з вимогами, обмеженнями та заборонами встановленими Законом України «Про запобігання корупції».
Статтею 8 Закону України «Про державну службу» визначено, що державний України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до статті 1 вказаного Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію шдповідно до цього Закону.
Отже, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду яка відноситься до категорії «В» посад державної служби є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до витягу з наказу начальника Озброєння Збройних Сил України Міністерства оборони України № 8-ДС від 28.01.2020 ОСОБА_1 звільнено з посади провідного спеціаліста організаційно-планового відділу Центрального управління метрології і стандартизації Збройних Сил України, з 31.01.2020.
Абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і ДУ пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Частиною 1 статті 45 даного Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1. підпунктах "а" і пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Рішенням Національного агентства від 10.06.2016 №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, затверджено форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною першою форми визначено, що декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру, шляхом заповнення електронної форми.
Відповідно до Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого Рішенням Національного агентства №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959 29089, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, вступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Отже, встановлено, що ОСОБА_1 , 31.01.2020 припинивши діяльність пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язана до 00 год. 00 хв. 01.04.2021 року, подати в установленому частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, шляхом особистого заповнення електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру.
Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2020 рік (після звільнення), лише 02.04.2021 о 12:27, а отже не своєчасно.
У зв'язку із зазначеним, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Разом з тим, відповідно до даних, що містяться у протоколі, фактичним моментом вчинення правопорушення, особа яка склала протокол, вважає дату несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації тобто 02.04.2021, а датою виявлення правопорушення є момент, коли зібрано, проаналізовано зібрані фактичні дані та зроблено висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення, тобто дата складання протоколу, а саме: 10.01.2022.
При цьому, з матеріалів справи вбачається, що 08.04.2021 було надіслано лист-повідомлення доНаціонального агентства з питань запобігання корупції за підписом командувача Сил логістики ЗСУ О.Вишнівського, про факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації за 2020 рік, отже саме 08.04.2021 є датою виявлення правопорушення.
Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212 15, 212 21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути почато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Враховуючи викладене та керуючись ч. 2 ст. 38, ч.1 ст.172-6, п. 7 ст. 247 КУпАП,
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП закрити за закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: