СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/828/22
ун. № 759/3145/22
22 лютого 2022 року Слідчий суддя Святошинського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотанняслідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строків досудового слідства у кримінальному провадженні № 42020000000001596 від 27.08.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,-
встановив:
22.02.2022 року до суду надійшло клопотання слідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строків досудового слідства у кримінальному провадженні №42020000000001596 від 27.08.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Клопотання обгрунтовується тим, що СУ ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42020000000001596 від 27.08.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
У ході проведення досудового розслідування виявлено понад 306 фактів ввезення на митну територію України поза пунктами пропуску та/або без митного оформлення плавзасобів, зокрема: Buster XXL, Glastron, FZ 950, Bombardier Speedster, LUND TYEE GS 1950, Four Winns 258 Vista, Yamaha VX 700, Mastercraft X-25, Sessa Grandezza, Sylvan Signature 8524 CRRE, Bombardier RXP 215hp, Marion 560, Flipper 630DC, STARCRAFT, Sea-Doo 4-TEC, Bayliner Capri 2050, Novo Rania Blue Moon, Bayliner 2050,Galia-640, Jeanneau-NCl 1, Marion 630, Yamaha FX, AD 375, Yamaha XA 1200 A-A, Mariah 21 Prosecco, Bombardier, Galaxys, Lund 1950 Tyee, Yamaha SJ 700B-R, Bayliner 175, Silver Eagle Star Cabin 650, Sea-Doo Bombardier, Yamaha FX- 1000D, Sealine F34, Crusers Yachts 2670 CPS, Buster XL, See Doo Speedster Wake 230, Bombardier Utopia 185, Sea-Ray 230, Bayliner 552 LC cabin cruiser, Bombardier PWC XP DI, Bayliner Ciera 2855, Thunder Craft Magnum 190, Correct Craft Ski Nautique, BRP RXP 215hp, Bombardier GTI SE 130hp, Yamarin 64 BR Cross, Bayliner 2200 Santiego, Flipper 630 ОС, Smokercraft Millentia 192, Mariah sx22, Bayliner 552 Cuddy Cabin, Stingray 537, Neptun, Bayliner Capri Caddy, Princecraft Ventura 190, Quicksilver, Hevon, AB Profile 16A, Cobra 1850, Endeavour, AQUATRON 180 SW, Galia 530, Silver Hawk, Вауlinerm та інших, з метою ухилення від сплати податків, з подальшою реєстрацією у Державному судновому реєстрі України та видачею свідоцтва про право власності, що призвело до ненадходження до Державного бюджету України коштів, у вигляді податків, зборів, інших обов'язків платежів, в особливо великих розмірах.
Підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань послугували відомості Державної митної служби України які надійшли до Офісу Генерального прокурора за вих. № 08-3/30-01/8.7/9473 від 11.08.2020.
У ході проведення слідчих (розшукових) дій та оперативних заходів встановлено факти ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, внаслідок перетину Державного кордону України плавзасобів, без сплати обов'язкових митних платежів, податків, зборів, інших платежів та у подальшому використання таких плавзасобів в особистих цілях на митній території України.
Відповідно до інформації зібраної співробітниками управління боротьби з фінансовими злочинами Головного управління ДФС у Київській області встановлено, що до протиправної діяльності пов'язаної із незаконним ввезенням на митну територію України плавзасобів з метою ухилення від сплати податків, з подальшою реєстрацією у Державному судновому реєстрі України та виданою свідоцтва про право власності причетний громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Так, встановлено, що ОСОБА_5 організував злочинну схему із ввезенням на митну територію України плавзасобів з метою ухилення від сплати податків, з подальшою реєстрацією* у Державному судновому реєстрі України та виданою свідоцтва про право власності, шляхом ввезення на територію України плавзасобів в митному режимі тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування митними платежами, при цьому незаконно отримує податкові пільги на сплату митних платежів, проходить у внутрішні води України та в подальшому використовує транспортний засіб для потреб, які суперечать ввезенню транспортних засобів на митну територію України із наданням податкової пільги, внаслідок чого до бюджету не сплачено податкові зобов'язання з ввізного мита та податку на додану вартість в особливо великих розмірах.
Відповідно до вимог Митного кодексу України (надалі - МК) 2002 року, декларант самостійно обирає митний режим при ввезенні на митну територію України товарів та/або транспортних засобів і подає підтверджуючі документи, а митний орган перевіряє відповідність наданих документів заявленому митному режиму. Законодавством передбачено, що судно може бути ввезено в режимі тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування за умови, що воно використовується з комерційною метою, тобто для перевезення товарів або пасажирів через митний кордон України.
В інших випадках судно може бути заявлено до митного режиму тимчасового ввезення як товар під 3%.
Проведеними слідчими (розшуковими) діями та оперативними заходами встановлено, що ОСОБА_5 надає послуги з ввезення, реєстрації та подальшого продажу плавзасобів на території України кінцевим споживачам, в т.ч. через мережу «Інтернет» засоби веб-порталу «http://boats.in.ua/».
До цього часу органом досудового розслідування встановлюються усі обставини вчиненого кримінального правопорушення, зокрема існує необхідність у проведенні допитів та проведенні економічної експертизи.
27.02.2022 у відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 219 КПК України закінчується строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, однак, закінчити розслідування до спливу вказаного строку неможливо, оскільки на даний час у кримінальному провадженні необхідно виконати наступне: провести ряд допитів осіб, які набули права власності на плав засоби в період 2015-2021 років за сприянням ОСОБА_5 ; витребувати інформації по рахункам, які використовувались вказаними особами та ОСОБА_5 ; звернутися до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів щодо руху коштів по рахункам вказаних осіб; призначити судову економічну експертизу з метою нарахування суми невиплаченого податку ОСОБА_5 в період своєї фінансової діяльності щодо вказаних попередньо плав засобів з їх реалізації на території України; виконати інші слідчі та процесуальні дії, які необхідні для прийняття рішення у даному кримінальному провадженні з урахуванням отриманих доказів.
Вказані слідчі та процесуальні дії не могли бути виконані раніше з об'єктивних причин, пов'язаних із особливою складністю кримінального провадження, а також у зв'язку із значним об'ємом досліджуваних земельних ділянок, обсягом документів та комплексу судових експертиз, приховуванням документів, з метою недопущення їх дослідження під час проведення досудового розслідування, а також з інших причин.
Результати проведення вказаних слідчих та процесуальних дій мають вирішальне значення для досудового розслідування та подальшого судового розгляду, адже спрямованні на встановлення тих обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та лише після їх проведення можливо визначити кінцеву правову кваліфікацію вчиненого кримінального правопорушення та завершити досудове розслідування належним чином.
В судове засідання слідчий не з"явився, надав суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, при цьому вимоги клопотання підтримав в повному обсязі.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для продовження строку досудового розслідування, з метою забезпечення виконання слідчих і процесуальних дій.
Відповідно до ст.219 КПК України досудове розслідування повинно бути закінчено:
1) протягом одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;2) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.
2. Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:1) двох місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості;3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Згідно із ст.294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
У відповідності до ст.295 КПК України, продовження строку досудового розслідування кримінального правопорушення, у випадку, визначеному пунктом 1 частини третьої статті 294 цього Кодексу, здійснюється за клопотанням слідчого або прокурора, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення цього досудового розслідування.
Статтею 295-1 КПК України визначений порядок продовження строку досудового розслідування слідчим суддею:1. У випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Відповідно до ч.3 ст.294, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 2 абзацу третього частини першої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини другої статті 219 цього Кодексу:1) до трьох місяців - керівником місцевої прокуратури, заступником Генерального прокурора;2) до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником регіональної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора;3) до дванадцяти місяців - слідчим суддею, за клопотанням слідчого, погодженим з Генеральним прокурором чи його заступниками.
Враховуючи, що до 27.02.2022 року досудове розслідування не може бути завершеним у зв'язку із тим, що по даному кримінальному провадженню необхідно провести ряд слідчих та процесуальних дій, в тому числі провести ряд допитів осіб, які набули права власності на плав засоби в період 2015-2021 років за сприянням ОСОБА_5 ; витребувати інформації по рахункам, які використовувались вказаними особами та ОСОБА_5 ; звернутися до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів щодо руху коштів по рахункам вказаних осіб; призначити судову економічну експертизу з метою нарахування суми невиплаченого податку ОСОБА_5 в період своєї фінансової діяльності щодо вказаних попередньо плав засобів з їх реалізації на території України; виконати інші слідчі та процесуальні дії, які необхідні для прийняття рішення у даному кримінальному провадженні з урахуванням отриманих доказів, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.
Керуючись ст.219, ст.294, ст.295, ст.295-1 КПК України, слідчий суддя, -
постановив:
Клопотання лідчого СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строків досудового слідства у кримінальному провадженні № 42020000000001596 від 27.08.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,- задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020000000001596 від 27.08.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, на 12 (дванадцять) місяців, тобто до 27.02.2023 року.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1