Справа № 758/16268/21
3/758/8515/21
Категорія 200
02 грудня 2021 року суддя Подільського районного суду м. Києва Лещенко О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої: АДРЕСА_1 , не працюючої,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 160 КУпАП -
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №458054 від 23.10.2021 року, ОСОБА_1 23.10.2021 року о 09.00 год. у м. Києві на вул. Межигірська, 16, здійснювала торгівлю з рук в невстановленому місці без будь яких відповідних документів на право торгівлі, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.160 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбаченої статтею 160 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Відповідно до ч. 2 ст.277 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 160 цього Кодексу, розглядаються у триденний строк.
Явка в судове засідання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 працівниками Подільського управління поліції ГУНП України в місті Києві у строки, встановлені ч.2 ст.277 КУпАП, не забезпечена. На розгляд протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не з'явилася.
Працівниками Подільського управління поліції ГУНП України в місті Києві протокол про адміністративне правопорушення скеровано до суду 18.11.2021, а складений 23.10.2021, однак, ОСОБА_1 до суду доставлено не було. Відтак, суд не вправі розглянути направлені до суду матеріали поза межами строку передбаченого законодавством та за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення, у такому не зазначено нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; та прізвища і адреси свідків правопорушення.
Верховним Судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 № 14).
З огляду на викладене, вважаю за необхідне адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 160 КУпАП, повернути Подільському управлінню поліції ГУНП України в місті Києві на доопрацювання.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 256, 278, 283, 284 КУпАП, суд -
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 160 ч. 1 КУпАП повернути до Подільського управління поліції ГУНП України в місті Києві.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Лещенко О.В.