Рішення від 20.04.2022 по справі 440/17366/21

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2022 року м. ПолтаваСправа № 440/17366/21

Полтавський окружний адміністративний суд у складі Шевякова І.С. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом Комунального некомерційного медичного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2" м. Кременчука до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення.

Позовні вимоги:

- визнати протиправним та скасувати рішення від 18.11.2021 №476 про повернення страхових коштів Фонду та застосування фінансових санкцій в частині повернення неправомірно витраченої суми страхових коштів в сумі 75449,16 грн та застосування фінансових санкцій в сумі 37724,58 грн.

Під час розгляду справи суд

ВСТАНОВИВ:

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2" м.Кременчука (далі також позивач, КНМП "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2") звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (далі також відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 20.12.2021 відкрито провадження у справі, яку призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників.

Аргументи учасників справи

Позов обґрунтований тим, що позивач не погодився з рішенням Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області №476 від 18.11.2021 в частині зобов'язання повернути страхові кошти в сумі 75 449,16 грн та сплатити штраф 37 724,58 грн, що сукупно складає 113 173 грн 74 коп. за порушення порядку використання страхових коштів Фонду, саме порушення пункту 1 частини першої статті 15, частини третьої статті 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі Закон №1105); пункту 1,2, пункту 2.2 Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою Правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 №13 (далі - Постанова №13). Зазначив, що захворювання працівників не пов'язані з професійним захворюванням, а тому отримання особами допомоги по тимчасовій непрацездатності правомірне і жодним чином не порушує порядок використання коштів Фонду та не наносить збитків державі. Водночас позивач погодився з виявленими порушеннями, викладеними у акті №158 в частині оплати листків непрацездатності ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 а саме:

На ОСОБА_1 за період її непрацездатності було відкрито 2 лікарняних листка:

1. Первинний - серія АДЯ № 414257 з 16.09. 2021 по 21.09.2021 на ізоляцію від COVID-19.

2. Продовження - серія АДЯ №414323 з 22.09.2021 по 28.09.2021 на загальне захворювання (COVID-19).

Після перевірки виявилося, що лікарняний лист, відкритий з приводу ізоляції, повинні були закрити одразу після виявлення у хворого коронавірусної хвороби і відкрити новий, безпосередньо на лікування коронавірусу. Згідно законодавства продовження лікарняного листка повністю замовляється за рахунок коштів відповідача, а тому продовження лікарняного ОСОБА_1 тривалістю 7 к.д. та сумою 1232,91 грн. (7 днів х 176,13 грн = 1232,91 грн.) також повністю був замовлений за рахунок відповідача. Після виправлення перші 5 днів потрібно було б оплатити за рахунок підприємства (5 днів х 176,13 грн = 880,65 грн), а останні 2 дні за рахунок відповідача (2 дні х 176,13 грн = 352,26 грн).

Отже кошти у сумі 880,65 грн підлягають поверненню.

Щодо листка непрацездатності ОСОБА_4 по первинному лікарняному листу серія АЛД №304358 з 11.12.2020-28.12.2020 (18 к.д.) була неправильно розрахована середньоденна заробітна плата, в результаті чого коштів у відповідача було замовлено на 5,72 грн більше. (4773,86 грн - 4768,14 грн = 5,72 грн). По продовженню лікарняного листка серія АЛД №305885 з 29.12.2020 по 31.12.2020 (3 к.д.) ситуація аналогічна. В результаті неправильно розрахованої середньоденної заробітної плати, переплата по лікарняному склала 1,32 грн (1101,66 грн - 1100,34 грн - 1,32 грн).

Загальна сума надлишково замовлених коштів у Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності по ОСОБА_5 - 7,04 грн.

Щодо листка непрацездатності ОСОБА_3 позивач вказав, шо лікарняний лист серія АДЛ №329630 з 30.10.2020 по 06.11.2020 (8 к.д.) був відкритий по догляду за хворою дитиною. При розрахунку середньої заробітної плати була допущена помилка, що призвело до переплати по лікарняному листку у сумі 24,80 грн (689,68 грн - 664,88 грн = 24,80 грн).

30.12.2021 до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов відзив Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області на позов. У відзиві відповідач проти задоволення позовних вимог заперечував, оскільки Комунальним некомерційним медичним підприємством "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2" допущено порушення порядку використання коштів Фонду, що полягає у призначенні та виплаті допомоги по тимчасовій непрацездатності медичним працівникам, які тимчасово втратили працездатність внаслідок лабораторно підтвердженого інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARC-CoV-2, і щодо яких наявні повідомлення про нещасний випадок/ гостре професійне захворювання (отруєння), без розслідування та з'ясування обставин, за яких сталися нещасні випадки, відсутній акт за формою Н-1/НП.

Щодо листка непрацездатності АДЯ №414323 від 22.09.2020, виданого на ім'я ОСОБА_1 на суму 1232,91 грн, відповідач вказував, що зазначений листок непрацездатності посвідчує початок нового страхового випадку (загальне захворювання), виданий як продовження лікарняного листка АДЯ №414257 від 16.09.2020, який засвідчує страховий випадок з приводу самоізоляції. Матеріальне забезпечення по зазначеному лікарняному листку призначене та виплачене внаслідок захворювання за рахунок коштів Фонду починаючи не з шостого дня непрацездатності, що є порушеннями пункту 1 частини першої, частини другої статті 15, абзацу 1 частини другої статті 22, частини першої статті 31 Закону №1105.

Отже, на думку відповідача, Комісія із соціального страхування позивача порушила пункти 1.2. та 2.2. Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого Постановою №13 від 19.07.2018 (далі Постанова - №13). Листок непрацездатності АДЯ №414323 від 22.09.2020 був виданий з порушенням встановленого Порядку, комісія із соціального страхування КНМП "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2" повинна була відмовити в призначенні та виплаті матеріального забезпечення по ньому, до усунення недоліків. Після усунення недоліків в листка непрацездатності він підлягав повторному розгляду в комісії із соціального страхування позивача та призначенню матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду починаючи з 6 дня.

Щодо листка непрацездатності АЛД №304358, виданого з 11.12.2020 по 28.12.2020 на ім'я ОСОБА_4 на суму 4773,86 грн, відповідач зазначав, що порушення виразилося в невірному обчисленні середньоденної заробітної плати (не з нарахованої за розрахунковий період 12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок, не здійснено контроль за правильним нарахуванням матеріального забезпечення. Таким чином відповідач вважав, що по листку непрацездатності № АЛД № 304358 поверненню до Фонду підлягає 4773,86 грн, а не 5,72 грн, як стверджує позивач.

18.01.2022 до суду надійшла відповідь на відзив, у якій позивач зазначав, що частково погоджується із висновками, викладеними у Акті документальної перевірки дотримання порядку використання страхувальником страхових коштів Фонду соціального страхування України №158 від 10.11.201 (далі-Акт №158). Не погоджується з порушеннями щодо вищезазначених листків непрацездатності в частині порушення пункту 1 частини другої статті 15, частини третьої статті 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон №1105); пункту 1,2, пункту 2.2 Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв'язку із тимчасовою втратою працездатності, затвердженого постановою Правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 №13 (далі - Постанова №13), а саме щодо такого формулювання: "... медичному працівнику, який тимчасово втратив працездатність внаслідок лабораторно підтвердженого інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARC-CoV-2, і щодо якого наявне повідомлення про нещасний випадок / гостре професійне захворювання (отруєння), призначена та виплачена допомога по тимчасовій непрацездатності без розслідування та з'ясування обставин, за яких стався нещасний випадок (без встановлення того, що гостре професійне захворювання (отруєння) не пов'язане з виробництвом; відсутній акт за формою Н-1 / НП).".

Щодо решти порушень, здійснених позивачем в ході опрацювання листків непрацездатності ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , та ОСОБА_3 , позивач визнав їх та здійснив оплату коштів, про що свідчить платіжне доручення №2481 від 10.12.2021.

У свою чергу позивач стверджував, що відповідач хибно вважає, що у разі наявності будь-якого порушення, окрім порушення порядку розслідування нещасного випадку, поверненню підлягають повністю усі кошти, виплачені застрахованій особі, без з'ясування порушення порядку опрацювання з'ясування обставин порушення.

24.01.2022 до суду надійшли заперечення на відповідь на відзив, у яких відповідач зазначив, що підставою для оплати страхових виплат потерпілому від нещасного випадку, професійного захворювання є акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами. Позивач допустив порушення порядку виплати коштів фонду, оскільки ці кошти були призначені та виплачені без розслідування та з'ясування обставин, за яких стався нещасний випадок (гостре професійне захворювання, акт за формою Н-1/НП відсутній).

Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторони, викладені у заяві по суті справи, суд встановив наступні обставини.

Обставини справи, встановлені судом

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2" (код ЄДРПОУ 38742851) зареєстроване як юридична особа.

Згідно направлення на проведення документальної перевірки №154 від 05.11.2021, що видане Кременчуцьким відділенням Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області відповідно до Закону України від 23 вересня 1999 року №1105-XIV "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 1105-XIV), на підставі пункту 2.6 Порядку перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду соціального страхування України та застосування фінансових санкцій за порушення встановленого порядку їх використання, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 02.10.2020 року №23 та згідно з наказом Кременчуцького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області від 05.11.2021 №145-од з 08.11.2021 - по 10.11.2021 проведена документальна планова перевірка правильності використання КНМП "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2" м. Кременчука страхових коштів Фонду соціального страхування України за період з 01.07.2019 по 30.09.2021.

За результатами перевірки було складено Акт документальної перевірки дотримання порядку використання страхувальником страхових коштів Фонду соціального страхування України №158 від 10.11.2021 року /а.с. 16-32/, яким встановлено детальний опис виявлених порушень вимог законодавства, зокрема, виявлено ряд порушень, в тому числі:

1) пункту 1 частини другої статті 15, частини третьої статті 30 Закону України №1105-XIV, пункту 1.2, пункту 2.2. Постанови №13 - при наданні матеріального забезпечення порушено порядок використання коштів Фонду: медичному працівнику, який тимчасово втратив працездатність внаслідок лабораторно підтвердженого інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, і щодо якого наявне повідомлення про нещасний випадок /гостре професійне захворювання (отруєння), призначена та виплачена допомога по тимчасовій непрацездатності без розслідування та з'ясування обставин, за яких стався нещасний випадок (без встановлення того, що гостре професійне захворювання (отруєння) не пов'язане з виробництвом, відсутній акт за формою Н-1/НП: 10.12.2020: ЛН АЛД 221069 від 27.10.2020 ОСОБА_6 (поворотна), 10.12.2020: ЛН АЛД 200238 від 14.11.2020 ОСОБА_6 (поворотна), 23.06.2021: ЛН АЛА 792520 від 13.04.2021 ОСОБА_7 , 23.06.2021: ЛН АЛА 792576 від 14.04.2021 ОСОБА_7 , 04.06.2021: ЛН АЛА 791561 від 31.03.2021 ОСОБА_8 , 12.03.2021: ЛН АЛД 305784 від 21.12.2020 ОСОБА_9 , 04.06.2021: ЛН АЛА 791643 від 02.04.2021 ОСОБА_10 , 12.03.2021: ЛН АЛД 305902 ВІД 29.12.2020 ОСОБА_11 , 26.04.2021: ЛН АЛД 301799 від 19.01.2021 ОСОБА_11 , 10.12.2020: ЛН АЛД 220441 від 05.11.2020 ОСОБА_12 (поворотна), 28.01.2021: ЛН АЛД 200577 від 20.11.2020 ОСОБА_12 , 31.12.2020: ЛН АЛД 200553 від 14.11.2020 ОСОБА_13 , 31.12.2020: ЛН АЛД 228180 від 03.12.2020 ОСОБА_13 , 12.03.2021: ЛН АЛД 262737 від 28.12.2020 ОСОБА_14 , 23.07.2021: ЛН АЛА 792874 від 27.04.2021 ОСОБА_15 , 11.08.2021: ЛН АЛА 912377 від 12.05.2021 ОСОБА_15 ;

2) пункту 1 частини другої статті 15, абзацу 1 частини другої статті 22, частини третьої статті 30, частини першої статті 31 Закону України №1105-XIV, пункту 1.2, пункту 2.2. Постанови №13 - при наданні матеріального забезпечення порушено порядок використання коштів Фонду: медичному працівнику, який тимчасово втратив працездатність внаслідок лабораторно підтвердженого інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, і щодо якого наявне повідомлення про нещасний випадок /гостре професійне захворювання (отруєння), призначена та виплачена допомога по тимчасовій непрацездатності без розслідування та з'ясування обставин, за яких стався нещасний випадок (без встановлення того, що гостре професійне захворювання (отруєння) не пов'язане з виробництвом, відсутній акт за формою Н-1/НП; листок непрацездатності АДЯ 414323 від 22.09.2020, який засвідчує початок нового страхового випадку (загальне захворювання), виданий як продовження листка непрацездатності АДЯ 414257 від 16.09.2020, який засвідчує страховий випадок з приводу самоізоляції; призначена та виплачена допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання за рахунок коштів Фонду починаючи не з шостого дня непрацездатності: 10.12.2020: ЛН АДЯ 414323 від 22.09.2020 ОСОБА_1 (поворотна);

3) пункту 1 частини другої статті 15, абзацу 2 частини першої статті 30, частини третьої статті 30, частини другої статті 33 Закону України № 1105-XIV, абзацу 1 пункту 3; пункту 32 Постанови №1266, пункту 1.2, пункту 2.2. Постанови №13 - при наданні матеріального забезпечення порушено порядок використання коштів Фонду: медичному працівнику, який тимчасово втратив працездатність внаслідок лабораторно підтвердженого інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, і щодо якого наявне повідомлення про нещасний випадок/гостре професійне захворювання (отруєння), призначена та виплачена допомога по тимчасовій непрацездатності без розслідування та з'ясування обставин, за яких стався нещасний випадок (без встановлення того, що гостре професійне захворювання (отруєння) не пов'язане з виробництвом, відсутній акт за формою Н-1/НП; невірно обчислена середньоденна заробітна плата: (не з нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок); не здійснено контроль за правильним нарахуванням матеріального забезпечення: 23.02.2021: ЛН АЛД 304358 від 11.12.2020 ОСОБА_4 , 23.02.2021: ЛН АЛД 305885 від 28.12.2020 ОСОБА_4 ;

4) пункту 1 частини другої статті 15, частини першої статті 26, частини третьої статті 30 Закону України №1105-XIV, пункту 1.2, пункту 2.2 Постанови №13- при наданні матеріального забезпечення порушено порядок використання коштів Фонду: призначена та виплачена допомога по вагітності і пологах не в розмірі 100% середньої заробітної плати: 02.10.2020: ЛН АДЯ 327838 від 21.09.2020 ОСОБА_16 , 31.12.2020: ЛН АЛД 217905 від 20.11.2020 ОСОБА_16 ;

5) пункту 1 частини другої статті 15, абзацу 2 частини першої статті 30, частини третьої статті 30, частини другої статті 33 Закону України №1105-XIV, абзацу 1 пункту 3; пункту 32, абзацу 1 пункту 30 Постанови №1266, пункту 1.2, пункту 2.2. Постанови №13 - при наданні матеріального забезпечення порушено порядок використання коштів Фонду: невірно обчислена середньоденна заробітна плата за сумісництвом: не з нарахованої за розрахунковий період заробітної плати за сумісництвом, на яку нарахований єдиний внесок, не здійснено контроль за правильним нарахуванням матеріального забезпечення: 10.12.2020: ЛН АДЯ 329630 від 30.10.2020 ОСОБА_3

18.11.2021 заступник начальника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області Яремченко А.А., розглянувши матеріали документальної планової перевірки Комунального некомерційного медичного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2" з питань дотримання порядку використання страхових коштів Фонду соціального страхування України (акт перевірки №158 від 10.11.2021), прийняв рішення про повернення страхових коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення порядку використання страхових коштів Фонду №476 /а.с. 39-40/.

Позивач, вважаючи протиправним рішення про повернення страхових коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення порядку використання страхових коштів Фонду №476 від 18.11.2021, про повернення сум страхових коштів в частині зобов'язання повернути страхові кошти в сумі 75449,16 грн та штраф 37724,58 грн, що сукупно складає 113173 грн 74 коп., звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов наступних висновків.

Норми права, що підлягають застосуванню

Основи законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14 січня 1998 року № 16/98-ВР (далі - Основи № 16/98-ВР) відповідно до Конституції України визначають принципи та загальні правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян в Україні.

Статтею 4 Основ № 16/98-ВР визначено залежно від страхового випадку види загальнообов'язкового державного соціального страхування, зокрема, страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

Відносини, що виникають за зазначеними у частині першій цієї статті видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, регулюються законами, прийнятими відповідно до цих Основ.

Положеннями статті 25 Основ № 16/98-ВР передбачено надання за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням видів соціальних послуг та матеріального забезпечення, зокрема, страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а саме: допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною).

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров'я визначає Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі - Закон №1105-XIV, у редакції на час спірних правовідносин).

Частиною першою статті 4 Закону № 1105-XIV визначено, що Фонд соціального страхування України є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом.

Згідно з частиною третьою статті 8 Закону №1105-XIV робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що створюються за рішенням правління Фонду на підставі затвердженої ним структури органів Фонду. Управління виконавчої дирекції Фонду є юридичними особами, мають самостійні кошториси, печатки із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, а також мають відділення в районах і містах обласного значення. Відділення управлінь виконавчої дирекції Фонду є відокремленими підрозділами робочих органів виконавчої дирекції Фонду, що створюються за рішенням правління Фонду без статусу юридичної особи.

Робочі органи виконавчої дирекції Фонду та їх відділення провадять свою діяльність від імені виконавчої дирекції Фонду в межах та порядку, визначених цим Законом, статутом Фонду, типовим положенням про робочі органи виконавчої дирекції Фонду та їх відділення, що затверджується правлінням Фонду, та положенням, затвердженим директором виконавчої дирекції Фонду.

Пунктами 2 та 7 частини першої статті 9 Закону №1105-XIV встановлено, що основними завданнями Фонду та його робочих органів є: надання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг відповідно до цього Закону; здійснення контролю за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду.

Пунктами 1, 2 та 6 частини другої вказаної статті визначено, що Фонд та його робочі органи відповідно до покладених на них завдань: здійснюють управління та оперативне розпорядження фінансовими ресурсами Фонду в межах бюджету Фонду, затвердженого Кабінетом Міністрів України, управління майном; проводять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення, страхових виплат; здійснюють контроль за використанням коштів Фонду, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання, застосовують в установленому законодавством порядку фінансові санкції та накладають адміністративні штрафи.

Згідно з пунктами 3 та 5 частини першої статті 10 Закону № 1105-XIV Фонд має право: перевіряти достовірність відомостей, поданих роботодавцем для отримання коштів Фонду, дотримання порядку використання роботодавцем виділених йому коштів Фонду та зупиняти виплати з Фонду в разі відмови або перешкоджання з боку роботодавця у проведенні перевірки, виявлення фактів подання ним Фонду недостовірних відомостей або порушення порядку використання роботодавцем коштів Фонду; накладати і стягувати фінансові санкції та адміністративні штрафи, передбачені законом за порушення вимог цього Закону.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 15 Закону № 1105-XIV роботодавець зобов'язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг згідно із цим Законом.

Пунктом 1 частини п'ятої статті 15 Закону № 1105-XIV визначено, що роботодавець несе відповідальність за порушення порядку використання коштів Фонду, несвоєчасне або неповне їх повернення.

Частиною шостою статті 15 Закону № 1105-XIV встановлено, що у разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

Відповідно до статті 18 Закону № 1105-XIV страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах, фізичні особи - підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності на інших підставах.

Згідно з частиною першою статті 19 Закону № 1105-XIV право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані особи - громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом.

Частиною першою статті 30 Закону № 1105-XIV встановлено, що матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначаються та надаються за основним місцем роботи (діяльності).

Відповідно до частини третьої вказаної статті рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб), або фізичною особою - підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, приймає рішення про відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково), розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Комісія (уповноважений) із соціального страхування виконує свої функції відповідно до положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, яке затверджується правлінням Фонду.

Приписами пункту 2.2 Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування України № 13 від 19 липня 2018 року /далі - Положення №13/, комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства зобов'язана, зокрема, приймати рішення про призначення матеріального забезпечення; приймати рішення про відмову в призначенні матеріального забезпечення, про припинення його виплати (повністю або частково), розглядати підставу і правильність видачі та заповнення листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення.

Відповідно до пункту 3.1 Положення №13 комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, зокрема: приймає рішення про призначення або відмову в призначенні матеріального забезпечення (допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), вагітності та пологах, на поховання) і передає його роботодавцю для проведення виплат, здійснення розрахунків тощо; приймає рішення про припинення виплати матеріального забезпечення (повністю або частково); перевіряє правильність видачі та заповнення документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення; здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення застрахованим особам.

Згідно з частиною першою статті 31 Закону №1105-XIV підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. У разі роботи за сумісництвом, за трудовим договором (контрактом) одночасно із здійсненням підприємницької чи іншої діяльності підставою для призначення допомоги є копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою (за наявності) за основним місцем роботи. Для застрахованих осіб, які одночасно здійснюють підприємницьку та іншу діяльність і не працюють на умовах трудового договору (контракту), копію листка непрацездатності засвідчує установа охорони здоров'я, яка його видає. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за погодженням з Фондом.

Отже, підставою для призначення комісією (уповноваженим) із соціального страхування підприємства допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.

Відповідно до положень пункту 1.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13 листопада 2001 року № 455 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04 грудня 2001 року за № 1005/6196 /далі - Інструкція № 455, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин/, тимчасова непрацездатність працівників засвідчується листком непрацездатності.

Згідно з підпунктом 1.3.1 пункту 1.3 Інструкції № 455 листок непрацездатності видається громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, які проживають в Україні і працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних представництвах та консульських установах.

Пунктом 1.4 Інструкції № 455 встановлено, що право видачі листків непрацездатності надається: 1.4.1. лікуючим лікарям державних і комунальних закладів охорони здоров'я; 1.4.2. лікуючим лікарям стаціонарів протезно-ортопедичних установ системи Міністерства праці та соціальної політики України; 1.4.3. лікуючим лікарям туберкульозних санаторно-курортних закладів; 1.4.4. фельдшерам у місцевостях, де відсутній лікар, а також на плаваючих суднах. Список цих фельдшерів затверджується щороку органами охорони здоров'я; 1.4.5. лікуючим лікарям закладів охорони здоров'я незалежно від форми власності та лікарям, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи - підприємці.

Пунктами 1.6 та 1.7 Інструкції № 455 передбачено, що видача документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність, здійснюється лікуючим лікарем (фельдшером) при пред'явленні паспорта чи іншого документа, який засвідчує особу непрацездатного, і не може бути платною послугою в закладах охорони здоров'я незалежно від форми власності.

Видача та продовження документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність, здійснюються тільки після особистого огляду хворого лікуючим лікарем (фельдшером), про що робиться відповідний запис у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого з обґрунтуванням тимчасової непрацездатності. На період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацією та ліквідацією її спалахів та епідемій в Україні, відкриття листків непрацездатності може здійснюватися лікарем, що надає первинну медичну допомогу на підставі звернення та опитування хворого за допомогою засобів телефонного зв'язку або інтернет-телефонії з обов'язковим відповідним записом у медичній карті амбулаторного хворого.

Висновки щодо правозастосування

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що Комунальним некомерційним медичним підприємством "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2" подано до Фонду листки непрацездатності:

10.12.2020: ЛН АЛД 221069 від 27.10.2020 ОСОБА_6 (поворотна),

10.12.2020: ЛН АЛД 200238 від 14.11.2020 ОСОБА_6 (поворотна),

23.06.2021: ЛН АЛА 792520 від 13.04.2021 ОСОБА_7 ,

23.06.2021: ЛН АЛА 792576 від 14.04.2021 ОСОБА_7 ,

04.06.2021: ЛН АЛА 791561 від 31.03.2021 ОСОБА_8 ,

12.03.2021: ЛН АЛД 305784 від 21.12.2020 ОСОБА_9 ,

04.06.2021:ЛН АЛА 791643 від 02.04.2021 ОСОБА_10 ,

12.03.2021: ЛН АЛД 305902 ВІД 29.12.2020 ОСОБА_11 ,

26.04.2021: ЛН АЛД 301799 від 19.01.2021 ОСОБА_11 ,

10.12.2020: ЛН АЛД 220441 від 05.11.2020 ОСОБА_12 (поворотна),

28.01.2021: ЛН АЛД 200577 від 20.11.2020 ОСОБА_12 ,

31.12.2020: ЛН АЛД 200553 від 14.11.2020 ОСОБА_13 ,

31.12.2020: ЛН АЛД 228180 від 03.12.2020 ОСОБА_13 ,

12.03.2021: ЛН АЛД 262737 від 28.12.2020 ОСОБА_14 ,

23.07.2021: ЛН АЛА 792874 від 27.04.2021 ОСОБА_15 ,

11.08.2021: ЛН АЛА 912377 від 12.05.2021 ОСОБА_15 ;

23.02.2021: ЛН АЛД 304358 від 11.12.2020 ОСОБА_4 ;

23.02.2021: ЛН АЛД 305885 від 28.12.2020 ОСОБА_4 ;

10.12.2020: ЛН АДЯ 414323 від 22.09.2020 ОСОБА_1 (поворотна).

Відповідно до положень пунктів 1-3 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03 листопада 2004 року № 532/274/136-ос/1406, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2004 року за № 1456/10055 /далі - Інструкція № 532/274/136-ос/1406/, листок непрацездатності (далі - ЛН) - це багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв'язку з непрацездатністю та з матеріальним забезпеченням застрахованої особи в разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів. Лицьовий бік бланка ЛН заповнюється лікуючим лікарем або молодшим медичним працівником з медичною освітою. Зворотний бік бланка ЛН заповнюється за місцем роботи застрахованої особи. Заповнюється частина лицьового боку ЛН, що видається непрацездатному.

Згідно із пунктом 3.3. Інструкції №532/274/136-ос/1406 у графі "Причина непрацездатності:" слід обов'язково підкреслити відповідну причину звільнення від роботи. Пункти 2, 4 виправленню не підлягають.

Як випливає із листків непрацездатності в останніх вказано причину непрацездатності - "захворювання загальне (1)".

З аналізу вищевикладеного слідує, що лікуючим лікарем заповнено та видано листки непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності - "захворювання загальне (1)".

Відповідно до підпункту 4.6 пункту 4 Інструкції № 532/274/136-ос/1406 у правому нижньому полі ЛН ( za454-04 ) у графі "Примітка:" лікарем здійснюються такі записи у разі тимчасової непрацездатності ("професійне та його наслідки-2" або "нещасний випадок на виробництві та його наслідки - 4") слід указати дату встановлення професійного захворювання або нещасного випадку на виробництві.

За дослідженими листками непрацездатності, судом встановлено, що в останніх відсутні записи щодо дати встановлення професійного захворювання або нещасного випадку на виробництві, вказано причину непрацездатності - захворювання загальне.

Відповідач, вказуючи, на порушення встановлені під час перевірки, зазначає, що позивач надав матеріальне забезпечення коштами Фонду по листках непрацездатності, без наявності акту розслідування професійного захворювання за встановленою формою.

З даного приводу суд зазначає наступне.

Закон №1105-XIV визначає, як підстави для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності - виданий у встановленому порядку листок непрацездатності (статті 31), так і підстави страхових виплат - акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами (стаття 36).

З вищевикладеного слідує, що Законом №1105-XIV визначено підстави, за яких здійснюється виплата по тимчасовій непрацездатності та страхові виплати.

У свою чергу статтею 23 Закону №1105-XIV визначено підстави для відмови в наданні допомоги по тимчасовій непрацездатності, а саме допомога по тимчасовій непрацездатності не надається:

1) у разі одержання застрахованою особою травм або її захворювання при вчиненні нею кримінального правопорушення;

2) у разі навмисного заподіяння шкоди своєму здоров'ю з метою ухилення від роботи чи інших обов'язків або симуляції хвороби;

3) за час перебування під арештом і за час проведення судово-медичної експертизи;

4) за час примусового лікування, призначеного за постановою суду;

5) у разі тимчасової непрацездатності у зв'язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або дій, пов'язаних з таким сп'янінням;

6) за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв'язку з навчанням.

В даному випадку, жодна з нормативно визначених підстав не мала місця у правовідносинах сторін.

Стосовно тверджень відповідача, що виплати проведено за відсутності акта за формою Н-1/НП, суд зазначає, що виплати по тимчасовій непрацездатності здійснено на підставі листків непрацездатності, крім того, як зазначає позивач та не спростовано Фондом, захворювання працівників не пов'язане з виробництвом, що в свою чергу виключає страхові виплати у порядку, встановленому статтею 36 Закону № 1105-XIV.

Таким чином, рішення відповідача в частині зобов'язання позивача повернути неправомірно витрачену суму страхових коштів у розмірі 74002,28 грн та застосування фінансових санкцій у розмірі 37001,39 грн за виявлені порушення пункту 1 частини другої статті 15, частини третьої статті 30 Закону України №1105-XIV, пункту 1.2, пункту 2.2. Постанови №13 підлягає визнанню протиправним та скасуванню.

Щодо виявленого порушення пункту 1 частини другої статті 15, частини першої статті 26, частини третьої статті 30 Закону України №1105-XIV, пункту 1.2, пункту 2.2 Постанови №13 (при наданні матеріального забезпечення порушено порядок використання коштів Фонду: призначена та виплачена допомога по вагітності і пологах не в розмірі 100% середньої заробітної плати: 02.10.2020: ЛН АДЯ 327838 від 21.09.2020 ОСОБА_16 , 31.12.2020: ЛН АЛД 217905 від 20.11.2020 ОСОБА_16 ) сума неправомірно використаних коштів відсутня (наявна недоплата матеріального забезпечення).

Щодо виявленого порушення по листку непрацездатності АДЯ 414323 від 22.09.2020, який засвідчує початок нового страхового випадку (загальне захворювання), виданий як продовження листка непрацездатності АДЯ 414257 від 16.09.2020, який засвідчує страховий випадок з приводу самоізоляції; призначена та виплачена допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання за рахунок коштів Фонду починаючи не з шостого дня непрацездатності: 10.12.2020: ЛН АДЯ 414323 від 22.09.2020 ОСОБА_1 (поворотна), суд зазначає таке.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 за період її непрацездатності було відкрито 2 лікарняних листка:

1. Первинний - серія АДЯ № 414257 з 16.09. 2021 по 21.09.2021 на ізоляцію від COVID-19.

2. Продовження - серія АДЯ №414323 з 22.09.2021 по 28.09.2021 на загальне захворювання (COVID-19).

Після перевірки виявилося, що лікарняний лист, відкритий з приводу ізоляції повинні були закрити одразу після виявлення у хворого коронавірусної хвороби і відкрити новий, безпосередньо на лікування коронавірусу. Згідно законодавства продовження лікарняного листка повністю замовляється за рахунок коштів відповідача, а тому продовження лікарняного ОСОБА_1 тривалістю 7 к.д. та сумою 1232,91 грн (7 днів х 176,13 грн = 1232,91 грн.) також повністю було замовлено за рахунок відповідача. Після виправлення перші 5 днів потрібно було б заплатити за рахунок підприємства (5 днів х 176,13 грн = 880,65 грн), а останні 2 дні за рахунок відповідача (2 дні х 176,13 грн = 352,26 грн).

Отже, суд погоджується з доводами позивача, що кошти у сумі 880,65 грн підлягають поверненню, що не заперечується позивачем.

Щодо листка непрацездатності ОСОБА_4 по первинному лікарняному листу серія АЛД №304358 з 11.12.2020-28.12.2020 (18 к.д.) була неправильно розрахована середньоденна заробітна плата, в результаті чого коштів у відповідача було замовлено на 5,72 грн більше (4773,86 грн - 4768,14 грн = 5,72 грн). По продовженню лікарняного листка серія АЛД №305885 з 29.12.2020 по 31.12.2020 (3 к.д.) ситуація аналогічна. В результаті неправильно розрахованої середньоденної заробітної плати, переплата по лікарняному склала 1,32 грн (1101,66 грн - 1100,34 грн - 1,32 грн).

Загальна сума надлишково замовлених коштів у Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності по ОСОБА_5 - 7,04 грн.

Матеріалами справи підтверджено, що по лікарняним листкам ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , та ОСОБА_3 , позивач визнає порушення: невідкриття нового листка непрацездатності замість продовження лікарняного листка по самоізоляції ( ОСОБА_1 ), не правильно розрахована середньоденна заробітна плата ( ОСОБА_4 ), допущення помилки при розрахунку середньої заробітної плати ( ОСОБА_3 ) та здійснення оплати цих коштів, про що свідчить платіжне доручення №2481 від 10.12.2021.

Водночас, відповідач у відзиві на позов стверджував, що позивач має повернути всю суму коштів, виплачену за згаданими листками непрацездатності, оскільки Комісія із соціального страхування позивача порушила пункти 1.2. та 2.2. Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженого Постановою №13 від 19.07.2018 (далі Постанова - №13). Листок непрацездатності АДЯ №414323 від 22.09.2020 був виданий ОСОБА_1 з порушенням встановленого Порядку, тому комісія із соціального страхування КНМП "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2" повинна була відмовити в призначенні та виплаті матеріального забезпечення по ньому, до усунення недоліків. Після усунення недоліків в листка непрацездатності він підлягав повторному розгляду в комісії із соціального страхування позивача та призначенню матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду починаючи з 6 дня. Щодо листка непрацездатності АЛД №304358, виданого з 11.12.2020 по 28.12.2020 на ім'я ОСОБА_4 на суму 4773,86 грн відповідач зазначав, що порушення виразилося в невірному обчисленні середньоденної заробітної плати (не з нарахованої за розрахунковий період 12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок, не здійснено контроль за правильним нарахуванням матеріального забезпечення. Таким чином відповідач вважав, що по листку непрацездатності №АЛД № 304358 поверненню до Фонду підлягає 4773,86 грн, а не 5,72 грн, як стверджує позивач.

Проаналізувавши доводи сторін, суд зазначає таке.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 16 Закону № 1105-XIV застраховані особа мають право на отримання у разі настання страхового випадку матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг, передбачених цим Законом.

Отже, застрахований пацієнт має державні гарантії реалізації своїх прав, зокрема, на відповідне матеріальне забезпечення, а тому позбавлення пацієнта - застрахованої особи права на таке матеріальне забезпечення, є порушенням принципів соціального страхування, встановлених Законом №1105-XIV.

Порушення, виявлені позивачем в ході опрацювання листків непрацездатності ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , та ОСОБА_3 , позивач визнав та здійснив повернення коштів відповідачу зі сплатою 50% штрафу.

Суд зауважує, що під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, дає найбільший ефект.

Відтак, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права та відповідати наявним обставинам.

У взаємозв'язку з викладеним, суд зазначає, що відновлення порушених прав відповідача можливо досягти шляхом повернення лише надлишково отриманих коштів позивачем та сплати 50% штрафу на суму повернення.

При цьому, суд вважає доцільним звернути увагу відповідача на необхідності уникнення надмірного формалізму, адже наслідком повернення всієї суми коштів за листками непрацездатності буде надмірний тягар для застрахованих осіб (працівників позивача ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , та ОСОБА_3 ), який полягатиме у необхідності повернення отриманих коштів, звернення до медичного закладу з приводу оформлення нових лікарняних (виданих більш ніж півроку тому), тобто призведе до невиправданої бюрократичної тяганини.

Суд зауважує, що будь-яке втручання також повинно бути пропорційним по відношенню до переслідуваної мети. Іншими словами, має бути забезпечено "справедливий баланс" між загальними інтересами суспільства та обов'язком захисту основоположних прав конкретної особи. Необхідного балансу не буде досягнуто, якщо на відповідну особу або осіб буде покладено особистий та надмірний тягар (рішення у справі "Формер Кінг Греції та інші проти Греції" (Former King of Greece and Others v. Greece) [ВП], заява № 25701/94, пп. 79 та 82, ЄСПЛ 2000-ХІІ).

З огляду на частину другу статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено правомірності своїх дій при прийнятті оскаржуваного рішення в оскаржуваній частині.

Загальна сума, яку необхідно повернути відповідачу - 912,49 грн (880,65 грн + 7,04 грн + 24,80 грн) та 50% штрафу на суму повернення 456,25 грн (912,49 грн х 50%). Всього, підлягає поверненню 1368,74 грн (912,49 грн +- 456,25 грн).

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне визнати протиправним і скасувати рішення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області від 18.11.2021 №476 про повернення страхових коштів Фонду та застосування фінансових санкцій в частині повернення неправомірно витраченої суми страхових коштів в сумі 75449,16 грн (76361,65 грн - 880,65 грн - 7,04 грн - 24,80 грн ) та застосування фінансових санкцій в сумі 37724,58 грн (38180,83 грн - 456,25 грн).

Отже, позов підлягає задоволенню.

Розподіл судових витрат

Частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2 270,00 грн.

Зважаючи на те, що суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, суд вважає за необхідне покласти на відповідача судові витрати у сумі 2 270,00 грн.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Комунального некомерційного медичного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2" м. Кременчука (вул. Генерала Манагарова, буд. 9, м. Кременчук, Полтавська область, 39625, код ЄДРПОУ 38742851) до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області (вул. Гоголя, 34, м. Полтава, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 41319427) про визнання протиправним та скасування рішення - задовольнити.

Визнати протиправним і скасувати рішення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області від 18.11.2021 №476 про повернення страхових коштів Фонду та застосування фінансових санкцій в частині повернення неправомірно витраченої суми страхових коштів в сумі 75449,16 грн та застосування фінансових санкцій в сумі 37724,58 грн.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області на користь Комунального некомерційного медичного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги №2" м. Кременчука витрати зі сплати судового збору у розмірі 2270,00 грн (дві тисячі двісті сімдесят гривень нуль копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя І.С. Шевяков