Рішення від 29.04.2022 по справі 600/6517/21-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 квітня 2022 р. м. Чернівці Справа № 600/6517/21-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

26.11.2021 до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області (відповідач) з такими позовними вимогами:

визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області щодо зменшення покійному чоловіку ОСОБА_1 ОСОБА_2 розміру пенсії за вислугу років, призначеної довічно у 2008 році, з розміру 90% відповідних сум грошового забезпечення, до 70% відповідних сум грошового забезпечення;

зобов'язати Головно управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області усунути порушення, допущені під час здійснення перерахунку пенсії на виконання рішення суду від 29.12.2020 у справі №600/2146/20-а, а саме перерахувати і виплатити заборгованість ОСОБА_1 , згідно ухвали про заміну сторони виконавчого провадження від 11.10.2021 по справі №600/2146/20-а з 05.03.2019, яка обчислена із розміру 90% відповідних сум грошового забезпечення, відповідно до складових (посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби, надбавки за служу в умовах режимних обмежень, премії), які зазначені у "Довідці про розмір грошового забезпечення" наданій Адміністрацією Державної прикордонної служби України від 05.08.2020 №11/853.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, протокол від 20.02.2008 за пенсійною справою 2410000380, чоловіку позивача ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , призначена пенсія за вислугу років (32 років вислуги) із 24.12.2007, відповідно до вимог п. "а" ч. 1 ст. 13 Закону №2262-XII (в редакції, яка діяла на час призначення пенсії) пенсія призначена в розмірі 90% відповідних сум грошового забезпечення, довічно.

Відповідно до Рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 29.12.2020 по справі №600/2146/20-а йому, у березні 2021 року, було здійснено перерахунок розміру його пенсійного забезпечення, на підставі довідки АДПСУ про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, яка надійшла у серпні 2020 року до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від Адміністрації Державної прикордонної служби України.

За результатами здійсненого перерахунку були безпідставно застосовані норми, які обмежують максимальний розмір призначеної довічної пенсії до 70% відповідних сум грошового забезпечення. Внаслідок чого протиправно зменшено призначене чоловіку при виході на пенсію пенсійне забезпечення з розміру 90%відповідних сум грошового забезпечення до 70% відповідних сум грошового забезпечення.

10.11.2021 позивач звернулась до відповідача із заявою, в якій просила роз'яснити підстави зменшення у відсотковому розмірі пенсійного забезпечення її покійного чоловіка. Листом від 24.11.20121 позивачу повідомлено, що основний розмір пенсії обчислено відповідно до п. "а" ст. 13 Закону із застосуванням максимального відсотку розрахунку пенсії за вислугу років.

Позивач додатково зазначив, що право її покійного чоловіка на отримання призначеної пенсії за вислугу років (32 років) із 24.12.2007 року в розмірі 90% грошового забезпечення, довічно підтверджено рішеннями Чернівецького окружного адміністративного суду від 26 грудня 2018 року № 824/1174/18-а та від 29 грудня 2020 № 600/2146/20-а, якими чітко визначено розмір пенсії мого покійного чоловіка ОСОБА_2 у 90% відповідних сум грошового забезпечення.

З урахуванням зазначених обставин, Чернівецький окружний адміністративний суд прийшов до висновку, що при перерахунку пенсії військовослужбовцям застосовується норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на день призначення пенсії, а тому внесені Законом України Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні №1166-VIІ від 27.03.2014 зміни до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262- XII від 09.04.1992 щодо обмеження максимального розміру пенсії до 70% стосувалися порядку призначення пенсії, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Відтак, застосування при перерахунку пенсії 70%, а не 90% від сум грошового забезпечення, є протиправною дією.

Не погоджуючись з позовними вимогами, відповідач подав до суду відзив на позовну заяву в якому зазначив, що у рішенні суду №600/2146/20-а немає зобов'язання щодо обчислення пенсії розмірі 90% при перерахунку з 01.04.2019 на підставі наданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України довідки про розмір грошового забезпечення від 05.08.2020№ 11/853.

Разом із тим, звертав увагу суду, що вимога позивача, щодо здійснений перерахунки пенсії за вислугу років, виходячи з розрахунку 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення та здійснення виплати пенсії в цьому розмірі з 01.04.2019 із врахуванням раніше виплачених сум є безпідставною, оскільки згідно Закону України від 27.03.2014 №1166-V1 "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" внесено зміни до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", відповідно до яких максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення. Зміни набули чинності з 01.05.2014.

Таким чином, перерахунок пенсії позивача з 01.04.2019 на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 29.12.2020 по справі №600/2146120 здійснювався у період часу дії редакції Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" якою встановлено максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до ст. 13 що не повинен перевищувати 70 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Ухвалою суду від 29.11.2021 відкрито провадження у даній справі та призначено її до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Зважаючи на відсутність клопотання будь-якої зі сторін про інше, суд вважає за можливе продовжити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Перевіривши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.

Судом встановлено такі обставини у справі та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 виданий 05.06.1996 Глибоцьким РВ УМВС України в Чернівецькій області (а.с. 28-30).

Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 29.12.2020 №600/2146/20-а, яке набрало законної сили від 29.01.2021, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з 01.04.2019 року на підставі наданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України довідки №11/853 від 05.08.2020 року, з урахуванням складових грошового забезпечення, а саме: посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби, надбавки за службу в умовах режимних обмежень та премії, та здійснити перерахунок та виплату пенсії у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року, починаючи з 05 березня 2019 року, з урахуванням виплачених за цей період сум пенсії.

Згідно з пенсійною справою №2410000380 - Державна прикордонна служба України, з 01.04.2019 позивачу проведено перерахунок пенсії виходячи з 70% грошового забезпечення (а.с. 23).

Відповідно до Листа приватного нотаріусу Чернівецького міського нотаріального округу Чернівецької області Савчука В.Г. №200/02-14 від 08.09.2021 після смерті ОСОБА_2 спадщину прийняла ОСОБА_1 , згідно поданої заяви, що була зареєстрована в низі обліку та реєстрації спадкових справ за №44 від 27.03.2021 (а.с. 26).

Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 11.10.2021 №600/2146/20-а замінено стягувача у справі №600/2146/20-а ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на його правонаступницю - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 (а.с. 8-12).

10.11.2021 позивач звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області із заявою в якій просила надати аргументоване роз'яснення причин зменшення розміру призначеної пенсії моєму чоловікові ОСОБА_2 під час її перерахунку в березні-квітні 2021 року (на підставі довідки АДПСУ від 05.08.2020р. №11/853) за вислугу року, з розміру 90% відповідних сум грошового забезпечення, до 70% відповідних сум грошового забезпечення (а.с.16-21).

Листом від 24.11.2021 №5085-4893/П-17/8-2400/21 Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повідомило позивача, що нараховані суми можуть бути виплачені Пенсійним фондом України після відповідного фінансування з Державного бюджету України (а.с.13-15).

Вважаючи протиправними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області щодо зменшення покійному чоловіку ОСОБА_1 ОСОБА_2 розміру пенсії за вислугу років, позивач звернулась до суду з даним позовом.

До вказаних спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

На момент призначення позивачу пенсії відповідно до положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09 квітня 1992 року (Закон № 2262-XII) діяла редакція Закону з 01 серпня 2003 року.

Так, згідно статті 13 Закону №2262-XII пенсії за вислугу років призначалися в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Як встановлено судом, покійному чоловіку позивача було призначено пенсію за вислугу років згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-XII, у розмірі 90% від суми грошового забезпечення з 16 червня 2013 року.

21.02.2018 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяких інших категоріям осіб" (Постанова №103), якою передбачено проведення перерахунку та здійснення виплати перерахованих сум пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб.

Вказаною Постановою, відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановлено перерахувати пенсії згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" №1166-VII від 27.03.2014, який набув чинності 01.04.2014, внесено зміни до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-XII від 09.04.1992.

Згідно з частини 1 статті 63 Закону №2262-ХІІ, чинного на час проведення перерахунку пенсії позивача перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Відповідно до частин 4-5 статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Як зазначено вище, пенсія покійному чоловіку позивача була призначена на підставі положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-XII від 09.04.1992, у редакції, яка діяла з 01.08.2003.

Разом з тим, на час здійснення відповідачем перерахунку пенсії покійному чоловіку позивача на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 29.12.2020 №600/2146/20-а, яке набрало законної сили від 29.01.2021, діяла вже інша редакція Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09 квітня 1992 року, а саме редакція Закону №2262-XII від 11 жовтня 2017 року, згідно якої максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 13 Закону № 2262-XII, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).

Згідно з пенсійною справою №2410000380 - Державна прикордонна служба України, з 01.04.2019 покійному чоловіку позивача проведено перерахунок пенсії виходячи з 70% грошового забезпечення.

Таким чином, відповідач з врахування положень Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-XII від 09.04.1992 в редакції Закону з 11 жовтня 2017 року перерахував з 01 квітня 2019 року покійному чоловіку позивача пенсію виходячи із розрахунку вже 70% грошового забезпечення, тобто зменшив розмір пенсії з 90% грошового забезпечення.

Проте, суд вважає такі дії відповідача протиправними та зазначає, що зміни, що відбулись в законодавстві, стосуються саме призначення, а не перерахунку пенсії.

У даному ж випадку повинен здійснюватися саме перерахунок пенсії, і тому розмір пенсії повинен розраховуватись відповідно до законодавства чинного на момент її призначення, тобто в розмірі 90% від суми грошового забезпечення позивача.

Отже, розмір пенсії визначається у відсотках, що встановлені на момент призначення пенсії, а не на момент здійснення перерахунку.

Як видно з матеріалів справи, покійному чоловіку позивача призначено пенсію в розмір якої становив 90% відповідних сум грошового забезпечення.

При цьому суд зауважує, що ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 11.10.2021 №600/2146/20-а замінено стягувача у справі №600/2146/20-а ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , на його правонаступницю - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .

У рішенні №3-рп/2001 від 05 квітня 2001 року Конституційний Суд України зазначив, що Конституція України закріпила принцип незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів (частина перша статті 58). Це означає, що дія закону та іншого нормативно-правового акта не може поширюватися на правовідносини, які виникли і закінчилися до набрання чинності цим законом або іншим нормативно-правовим актом.

Відповідно до статей 6 та 7 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Суд зазначає, що оскільки перерахунок пенсії покійному чоловіку позивача пов'язаний з переглядом розміру вже призначеної йому пенсії, при визначенні розміру не може поширюватися законодавство, яке прийняте після призначення вказаної пенсії, крім випадків покращення становища покійного чоловіка позивача.

Отже, застосувавши відсоток - 70 при визначенні розміру пенсії після проведення перерахунку, відповідач порушив право позивача, оскільки при призначенні пенсії первісно встановлено для її обрахунку розмір 90 відсотків від суми грошового забезпечення покійному чоловіку позивача.

Згідно ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що внесені Законом №3668-VІ та Законом №1166-VII зміни до статті 13 Закону № 2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону №2262-ХІІ, яка змін у зв'язку з прийняттям Закону №3668-VІ та Закону №1166-VII не зазнала.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що при перерахунку пенсії з 1 січня 2018 року відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ на підставі Постанови КМУ №103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 Закону №2262-ХІІ, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у покійного чоловіка позивача вислуги років, є незмінним.

За таких обставин у відповідача були відсутні правові підстави для зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії при здійсненні її перерахунку.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в рішенні від 04.02.2019 року у справі №240/5401/18 (адміністративне провадження №Пз/9901/58/18).

Таким чином, відмовляючи позивачу в проведенні перерахунку пенсії на підставі довідки від 05.08.2020 №11/853 наданої Адміністрацією державної прикордонної служби України, виходячи з 90% відповідних сум грошового забезпечення, відповідач діяв не на підставі Конституції та законів України.

Отже, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області зобов'язано здійснити перерахунок та виплату пенсії з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також інших додаткових видів грошового забезпечення на підставі довідки Адміністрації державної прикордонної служби України від 05.08.2020 №11/853 виходячи з 90% відповідних сум грошового забезпечення.

Тому, суд зобов'язує Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області перерахувати покійному чоловіку ОСОБА_1 ОСОБА_2 пенсію на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 29.12.2020 №600/2146/20-а, яке набрало законної сили від 29.01.2021, виходячи з 90% відповідних сум грошового забезпечення та провести виплату пенсії із врахуванням раніше проведених виплат.

Вказане, беручи до уваги положення статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, якою передбачено повноваження суду при вирішенні справи, є належним способом захисту порушених прав позивача у даних правовідносинах.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність вказаних вище доказів окремо, а також достатність і взаємний зв'язок цих доказів у їх сукупності, суд вважає, що позивачем доведено наявність підстав для задоволення заявлених вимог. Натомість доводи відповідача не свідчать про законність оскаржуваних дій.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

2. Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області щодо зменшення покійному чоловіку ОСОБА_1 ОСОБА_2 розміру пенсії за вислугу років, призначеної довічно у 2008 році, з розміру 90% відповідних сум грошового забезпечення, до 70% відповідних сум грошового забезпечення.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області перерахувати ОСОБА_2 , який є покійним чоловіком ОСОБА_1 , пенсію на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 29.12.2020 №600/2146/20-а, яке набрало законної сили від 29.01.2021, виходячи з 90% відповідних сум грошового забезпечення та провести її виплату ОСОБА_1 , із врахуванням раніше проведених виплат.

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати у виді судового збору у сумі 908 (дев'ятсот вісім) гривень 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 );

Відповідач - Головне управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 40329345, пл. Центральна, 3, м. Чернівці, Чернівецька область, 58002).

Суддя В.О. Григораш