Рішення від 28.04.2022 по справі 380/4801/22

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№380/4801/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 квітня 2022 року

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Карп'як О.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач - звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом до відповідача, в якому просить:

1. Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області протиправними через грубе порушення ст.ст. З, 8,17,19, 21, 22,58 та 64 Конституції України, які є прямої дії, рішень Конституційного Суду України, Європейського Суду з прав людини та правових норм міжнародних договорів та зобов'язань, до яких приєдналася Україна, а також статей 43, 51, частин 1,3 ст.63 Закону України №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та постанов Кабінету Міністрів України № 45 і № 988 щодо відмови, ОСОБА_1 , у перерахунку пенсії згідно довідки ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» № 1357 від 10.06.2021 станом на 19 листопада 2019 року, крім того навіть в довідці ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» зменшено надбавку за вчене звання з 25% до 5%, не враховано надбавку за науковий ступінь 15%.

2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити мені, ОСОБА_2 , новий перерахунок та виплату пенсії з 01 грудня 2019 року відповідно до частин 3, 18 ст.ст. 43, частини 3 ст.51 та частин 1,3 ст. 63 ЗУ №2262-ХІІ, постанов КМУ №45 та № 988 з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення згідно довідки ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» № 1357 від 10.06.2021 без обмежень на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11.06.2018 у справі № 813/651/18 з врахуванням недоплат, зазначених в п.1 (надбавка за вчене звання з 25%, надбавку за науковий ступінь 15%);

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити мені виплату боргу з дати апеляції з січня 2016 року по лютий 2022 року. При цьому зазначаю, що виплата боргу за 2016-2018 виплачена ПФУ частково, а саме за винятком 5 % згідно перерахунку замість 40% за науковий ступінь (15%) і вчене звання (25%), 60,88 % премії згідно довідки замість 100 % премії та 0 % за особливі умови служби згідно довідки замість 50%.

За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого суддю Карп'як О.О.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що їй призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Посилається на те, що зверталася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, однак така залишилася без задоволення у зв'язку з відсутністю підстав для такого перерахунку. Вказує, що така відповідь є протиправною, оскільки пенсійний орган зобов'язаний був здійснити на підставі довідки № 1357 від 10.06.2021 року перерахунок її пенсії з урахуванням складових та розмірів грошового забезпечення, вказаних у вказаній довідці.

Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 246 КАС України суд зазначає, що ухвалою суду від 04 березня 2022 року відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення сторін; роз'яснено відповідачу його право на подання відзиву на позовну заяву та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу, протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався, повідомлявся про розгляд справи.

Суд, з'ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (пенсія призначена по лінії Міністерства внутрішніх справ України).

Позивач звернулася із заявою від 05.08.2021 року до відповідача, у якій просила провести перерахунок (нарахування) розміру призначеної їй пенсії.

Проте, відповідач відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії на підставі згаданої довідки про розмір її грошового забезпечення.

Мотивами відмови є те, що після визнання протиправними та скасування пункту 3 Постанови №103 від 21.02.2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», якими було передбачено проведення перерахунку пенсій, інших рішень Уряду про умови та порядок проведення перерахунку пенсії не приймалося.

Не погодившись із такою відповіддю позивач звернулася з адміністративним позовом до суду.

Змістом спірних правовідносин є відмова Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.12.2019 року відповідно до довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства Внутрішніх справ України по Львівській області» № 1357 від 10.06.2021 року.

Даючи правову оцінку спірним правовідносинам, судом враховано наступні обставини справи та норми чинного законодавства.

Частиною 2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №2262-ХІІ) перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Згідно з ч.2 ст.63 Закону №2262-ХІІ якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Частиною четвертою цієї ж норми передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до ч.18 ст.43 Закону №2262-ХІІ у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Згідно з ч.3 ст.51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

У рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у адміністративній справі за № 160/8324/19 від 17.12.2019 року зазначено, що до моменту отримання належної довідки у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача.

При цьому відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Обставини, про те, що саме із 19 листопада 2019 року, тобто з дня набрання законної сили судовим рішенням у справі № 826/12704/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 988, та відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ, визнаються судом загальновідомими, і не потребують доказування.

Положення Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» за № 45, зокрема й ті, які визначають алгоритм дій, пов'язаних із перерахунком пенсії, після втрати чинності 05 березня 2019 року положеннями пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, а 19 листопада 2019 року - пункту 3 Постанови № 103, фактично не змінилися.

Суд зазначає, що з урахуванням вищенаведеної позиції, позивач правомірно звернувся до органу Пенсійного фонду України із заявою про перерахунок раніше призначеної пенсії за вислугу років на підставі оновленої довідки № 1357 від 10.06.2021 року про розмір її грошового забезпечення.

Відтак, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби” від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру грошового забезпечення зазначеного в згаданій довідці.

З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позову повністю шляхом визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови у не проведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 , пенсії на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» від 10.06.2021 № 1357 про розмір грошового забезпечення із обов'язковим урахуванням розмірів щомісячних видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії з 01.12.2019.

Друга позовна вимога є похідною від першої та підлягає до задоволення шляхом зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача, починаючи з 01.12.2019 на підставі довідки від 10.06.2021 № 1357, з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

Стосовно позовних вимог в частині визнання протиправними дій відповідача щодо зменшення надбавки за вчене звання з 25% до 5% та не врахування надбавки за науковий ступінь 15% та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з урахуванням основних та додаткових видів грошового забезпечення згідно довідки ДУ «ТМО МВС України по Львівській області» № 1357 від 10.06.2021 без обмежень та на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11.06.2018 у справі № 813/651/18 з врахуванням недоплати, зазначених в п.1 (надбавка за вчене звання з 25%, надбавку за науковий ступінь 15%), суд зазначає наступне.

10.06.2021 Державною установою «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» складена довідка за № 1357.

Згідно вказаної довідки, яка складена на підставі постанови КМУ № 988, від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» за прирівняною посадою поліцейського: начальник відділу, до складу якої увійшли: посадовий оклад 3200 грн, оклад за спеціальним званням (полковник) 2400 грн,; надбавка за стаж служби в поліції (45%) у розмірі 2520, 00 грн.; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (100, 00%) 8120, 00 грн.; доплата за вчене звання доцент (5%); премія (126, 46,%) 20739, 44 грн, усього 37 139, 44 грн грошового забезпечення.

Згідно із частиною третьою статті 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Відповідно до пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (зі змінами; далі - Порядок № 45), пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 3 Порядку №45 передбачено, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються на осіб, які звільнені із служби: в апараті МВС, органах та підрозділах МВС, в закладах, на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління МВС (крім органів, підрозділів, закладів та установ, передбачених абзацами четвертим, п'ятим і сьомим цього пункту) - МВС.

За приписами пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за №135/13402 (далі - Порядок №3-1).

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

При вирішенні даного спору суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені у постанові Верховного Суду від 23.01.2020 у справі №607/10142/16-а, відповідно до яких органи Пенсійного фонду України не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір пенсії, а здійснюють її нарахування на підставі наданих їм відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.

Суд звертає увагу, що у довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справи України по Львівській області» від 10.06.2021 №1357 не визначено розмір доплати за науковий ступінь кандидата або доктора наук, а в доплаті за вчене звання доцент (старшого наукового співробітника) визначено її розмір у розмірі 5%.

Відтак, на думку суду, у відповідача не було фактичних та правових підстав для проведення перерахунку пенсії позивача відповідно до вказаної довідки шляхом включення до складу її грошового забезпечення, з врахуванням на думку позивача (надбавка за вчене звання з 25% та надбавки за науковий ступінь 15%).

Таким чином, повноважень самостійно визначати та змінювати показники грошового забезпечення орган Пенсійного фонду не має, відтак суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог у цій частині.

Щодо вимог які стосуються перерахунку пенсії та виплачувати позивача без обмеження на підставі рішення Львівського окружного адміністративного суду від 11.06.2018 у справі № 813/651/18, як просить позивач, то вважає за необхідне звернути увагу на таке.

Відповідач ще не ухвалював рішення щодо перерахунку призначеної позивачу пенсії за вислугу років на виконання цього рішення суду, а тому відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині при здійсненні такого перерахунку та виплаті будуть порушені.

Як наслідок слід констатувати, що згадані вимоги є передчасними і не підлягають задоволенню.

Позовні вимоги про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити виплату боргу з дати апеляції з січня 2016 року по лютий 2022 року.,не можуть бути задоволені з огляду на наступне.

Спосіб виконання дій, які має вчинити за рішенням суду суб'єкт владних повноважень, не визначений в спірних правовідносинах нормативно. У разі набрання чинності рішенням суду перерахування донарахованих сум буде вважатися належним виконанням судового рішення, як у разі перерахування присудженої суми кількома платежами, так і однією сумою, а повним виконанням рішення суду буде сплата відповідачем всієї недоплаченої різниці, а тому позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених права чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у звичайних законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.

Наведені положення не дозволяють скаржитися щодо законодавства або певних обставин абстрактно, лише тому, що заявник вважає начебто певні положення норм законодавства впливають на його правове становище.

На думку позивача виплата боргу за 2016 - 2018 була виплачена ПФУ частково, а саме за винятком 5 % згідно перерахунку замість 40% за науковий ступінь (15%) і вчене звання (25%), 60,88 % премії згідно довідки замість 100 % премії та 0 % за особливі умови служби згідно довідки замість 50%.

Суд звертає увагу, що відповідач відмовляючи позивачу у проведенні перерахунку пенсії на її заяву від 05.08.2021 року, покликався на відсутність нормативно-правових актів щодо умов та порядку проведення перерахунку пенсії.

Відтак, спору щодо здійснення виплати боргу з січня 2016 року по лютий 2022 року, на час звернення позивача у цій справі до суду не існувало.

З матеріалів справи судом не встановлено прийняття відповідачем рішення чи вчинення (допущення) протиправних дій (бездіяльності), які б порушували права позивача. В матеріалах справи відсутні докази звернення позивача з відповідною заявою щодо виплати боргу, а саме (з дати апеляції з січня 2016 року по лютий 2022 року) та відсутні докази стосовно здійснення таких виплат відповідачем.

Між тим, наведені обставини можуть складати предмет та підстави окремого позову. Тобто, відносно здійснення виплати боргу з січня 2016 року по лютий 2022 року., позивач має право звернутися до суду з новим позовом, а не в рамках даної справи.

Враховуючи викладене, у суду відсутні підстави для висновку щодо порушення ГУ ПФУ прав чи інтересів позивача станом на час звернення до суду та, відповідно, у суду відсутні підстави для задоволення позову у цій частині.

З огляду на фактичні обставини справи, суд виходить з того, що заявлена позивачем вимога до задоволенню не підлягає.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Виходячи із меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд робить висновок, що позовна заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню частково.

Оскільки позивач звільнена від сплати судового збору, а також з огляду на положення статті 139 КАС України, судові витрати з відповідача на користь позивача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 72,77,94, 241 -246, 262, 295 КАС України , суд -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП - НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, код ЄДРПОУ - 13814885) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо нездійснення перерахунку та невиплати ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року пенсії на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» від 10 червня 2021 року № 1357 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року на підставі довідки Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Львівській області» від 10 червня 2021 року № 1357 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням основних та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.

В іншій частині у задоволенні позову відмовити.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна