Справа № 341/135/22
Провадження № 3/346/1068/22
11 квітня 2022 року м. Коломия
Коломийський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Калинюк О.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , водія ПП « ОСОБА_2 », громадянина України, за ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі- КУпАП),-
в протоколі про адмінправопорушення серії ДПР18 №499390 від 14.01.2022 року вказано, що ОСОБА_1 , працюючи на вищевказаній посаді, порушив порядок ведення господарської діяльності, а саме того дня об 15:05 год. в с. Кривотули, по вул. Центральна Тисменицького ( з 17.07.2020 року - Івано-Франківського ) району Івано-Франківської області, на автодорозі "Н-10", Стрий-Мамалига, (124 км.), керуючи транспортним засобом марки «DAF FTCF 85», д.н.з. " НОМЕР_1 ", здійснював перевезення паливно-мастильних матеріалів без ліцензії на вказаний вид діяльності, передбаченої (ліцензії) Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 1001 від 02.12.2015 року.
Вивчивши матеріали справи, суддя дійшов наступних висновків.
Згідно з положеннями ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Відповідно до ч. 1 ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Альтернативної підсудності для справ про адмінправопорушення, передбачених ст.164 КУпАП, законом не передбачено.
Згідно зі ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Згідно із Законом України "Про внесення зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів", щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону, щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів від 03.11.2020 року, № 950-IX, розділ XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" доповнено пунктом 3-1 такого змісту: 3-1. До набрання чинності законом України, щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року№807-IX, але не пізніше 1 січня 2022 року".
Відповідно до листа Ради суддів України від 22.07.2020 року № 9рс-466/20-вих, адресованого головам місцевих та апеляційних загальних судів, до зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ в межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Виходячи із змісту роз'яснень, викладених у постанові Пленуму Верховного Суду України № 11 від 11.06.2004 року «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276КУпАП», питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
Згідно з нормами Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини» інститут підсудності безпосередньо пов'язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 вказаної Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Беручи до уваги, що місцем вчинення вказаного правопорушення зазначено с. Кривотули Тисменицького ( з 17.07.2020 року - Івано-Франківського ) району Івано-Франківської області, то відсутні правові підстави для розгляду даної справи Коломийським міськрайонним судом Івано-Франківської області. Тому цю справу слід повернути Коломийському РВП ГУНП в Івано-Франківській області для вирішення питання про направлення справи за підсудністю до Тисменицького районного суду Івано-Франківської області.
На підставі наведеного та, керуючись ст.ст. 276, 278 КУпАП, -
справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164 КУпАП повернути Коломийському районному відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області для вирішення питання про її направлення за підсудністю відповідно до правил, передбачених ч.1 ст.276 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Калинюк О. П.