Рішення від 20.04.2022 по справі 380/23394/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2022 року

справа №380/23394/21

провадження № П/380/23634/21

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючий-суддя Кедик М.В.,

секретар судового засідання Моляща Т.В.,

за участю:

представник позивача Андрушків С.Є.,

представник відповідача Середяк Б.В.,

представники третьої особи Квасніцький О.В.,

розглянувши у відкритому засіданні в залі суду в м. Львові в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом комунального підприємства "Кам'янкаводоканал" Кам'янка-Бузької міської ради до Державної податкової служби України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Кам'янка-Бузької міської ради про визнання протиправною та скасування податкової консультації, -

ВСТАНОВИВ:

комунальне підприємство "Кам'янкаводоканал" Кам'янка-Бузької міської ради (далі - позивач, КП"Кам'янкаводоканал") звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Державної податкової служби України, у якому просить суд визнати протиправною та скасувати податкову консультацію від 17.09.2021 № 3478/ІПК/99-00-21-03-02-06.

Ухвалою від 13.12.2021 суддя відкрила провадження у справі та призначила справу до розгляду в загальному позовному провадженні.

Ухвалою, постановленою в підготовчому засіданні 23.02.2022 суд залучив до участі у справі третю особу яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Кам'янка-Бузьку міську раду.

Ухвалою, постановленою в підготовчому засіданні 23.03.2022 суд закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду по суті.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що позивачем 24.09.2021 отримана податкова консультація відповідача від 17.09.2021 № 3478/ІПК/99-00-21-03-02-06, яка відповідно до ст. 52 ПКУ внесена до єдиного реєстру індивідуальних податкових консультацій 17.09.2021. В податковій консультації відповідач зазначає, «...оскільки бюджетні кошти, що надаються позивачу як платнику податків - одержувачу таких коштів за кодом бюджетної класифікації 2610, надходять до платника податків у рамках виконання заходів бюджетної програми по благоустрою міста, тобто в рахунок оплати вартості поставлених таким платником товарі/послуг, операції з постачання яких для цілей оподаткування ПДВ є об'єктом оподаткування, то на дату зарахування бюджетних коштів на відповідних рахунок платника такий платник податку - одержувач зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ». Податковим органом зроблений висновок проте, що при виконання бюджетної Програми благоустрою населених пунктів Кам'янка-Бузької територіальної громади на 2021-2022 роки між позивачем та органом місцевого самоврядування виникають операції з постачання товарів/послуг, тому бюджетні кошти, які надходять до платника податку в рамках виконання такої програми, є об'єктом оподаткування. Позивач зазначає, що позивач не отримував бюджетне фінансування за кодом класифікації 2200. Відповідно до пп. 196.1.6 п. 196.1. ст. 196 ПКУ виплати у грошовій формі заробітної плати (інших прирівнюваних до неї виплат), а також пенсії, стипендії, субсидії, дотації за рахунок бюджетів або Пенсійного фонду України чи інших фондів загальнообов'язкового соціального страхування (крім тих, що надаються у майбутній формі) не є об'єктом оподаткування додатком на додану вартість. Законодавчо визначений термін «субсидія» не передбачає платності, у вигляді компенсації вартості товарів/послуг, що придбавалися у суб'єктів господарювання, у тому числі платників податку на додану вартість, та є фінансуванням поточних бюджетних видатків. Облік поточного бюджетного фінансування в податковому обліку здійснюється у складі доходів платника податку в повному обсязі. Позивач вважає, що відносини, які є між підприємством і міською радою в частині надання субсидій є бюджетними, а не цивільно-правовими і не є об'єктом оподаткування ПДВ.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини, викладені в позові, просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача подав відзив на позовну заяву від 01.02.2022 (вх. 9076ел), у якому зазначає, що при придбанні товарів/послуг за рахунок бюджетних коштів, що надійшли платнику податків у вигляді субсидій та поточних трансфертів, не нараховуються податкові зобов'язання з ПДВ на підставі пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ, якщо придбані товари/послуги призначені для використання в оподатковуваних ПДВ операціях.

Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які визначені ПКУ. Вважає, що, податкова консультація відповідає нормам чинного податкового законодавства.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив із підстав, викладених у відзиві на позовну заяву, просив у задоволенні позовних вимог відмовити.

Представник третьої особи у судовому засіданні проти позову заперечив, просив у задоволенні позовних вимог відмовити.

Заслухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, представника третьої особи, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та пояснення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

КП "Кам'янкаводоканал" Кам'янка-Бузької міської ради створене відповідно до рішення Кам'янка-Бузької міської ради від 13.07.2007 № 26.

Цим же рішенням затверджено Статут КП "Камянкаводоканал" згідно з п. 2.1 якого метою створення та діяльності Підприємства є задоволення суспільних потреб шляхом реалізації господарської компетенції органів місцевого самоврядування, систематичного здійснення виробничої, торговельної та іншої господарської діяльності з метою отримання прибутку, у порядку передбаченому чинним законодавством України.

КП "Кам'янкаводоканал" перебуває на обліку в Головному управління ДПС у Львівській області та є платником ПДВ.

Рішенням Кам'янка-Бузької міської ради від 25.05.2021 № 52 "Про внесення змін у рішення міської ради від 17.12.2020 № 14 "Про затвердження Програми благоустрою населених пунктів Кам'янка-Бузької територіальної громади на 2021-2022 роки" затверджено Програму благоустрою населених пунктів Кам'янка-Бузької територіальної громади на 2021-2022 роки у новій редакції.

Відповідно до розділу ІІІ основними цілями Програми є:

- покращення зовнішнього вигляду та санітарного стану населених пунктів громади (організація прибирання сіл та міста громади, забезпечення своєчасного і повного вивезення побутових відходів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, косіння зелених зон, паркування транспортних засобів, встановлення урн для сміття тощо);

- забезпечення своєчасного обслуговування доріг комунальної власності з відновленням дорожніх знаків, дорожньої розмітки, тротуарів, огорож тощо;

- окультурення зелених насаджень з одночасним санітарним видаленням сухостійних, аварійних дерев та кущів та формуванням крон існуючих дерев, утриманням газонів, зелених

зон;

- забезпечення якісного вуличного освітлення населених пунктів громади (поточне утримання, впровадження енергозберігаючих технологій в роботі мережі зовнішнього освітлення населених пунктів);

- удосконалення організації руху транспорту та пішоходів;

- створення відповідних умов для відпочинку дітей, підлітків та дорослого населення утримання та впорядкування прибудинкових територій, облаштування дитячих, спортивних майданчиків тощо);

- забезпечення належних умов для поховання померлих (впорядкування існуючих кладовищ та проведення ряду заходів по їх розширенню за потреби);

- залучення до облаштування благоустрою міста осіб з числа безробітних зареєстрованих у центрі зайнятості на договірній основі, а також осіб засуджених до виконання громадських робіт;

- створення умов для безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів благоустрою;

- проведення профілактичної, роз'яснювальної та виховної роботи серед населення щодо дотримання правил благоустрою, санітарних норм, правил поведінки в громадських місцях, впровадження роздільного збору твердих побутових відходів, участі громадян у заходах з благоустрою за місцем їх проживання. Метою Програми є організація заходів зі соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів, що здійснюються на території населених пунктів, з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

- поліпшення благоустрою населених пунктів громади;

- підтримання санітарного стану підвідомчої території на належному рівні;

- покращення транспортного обслуговування населення;

- підтримання належного благоустрою навколо шкільних та дошкільних навчальних

закладів;

- впорядкування кладовищ, братських могил, пам'ятних знаків;

- проведення озеленення населених пунктів.

КП "Кам'янкаводоканал" Кам'янка-Бузької міської ради звернулося до ДПС України зі зверненням від 29.06.2021 № 192 про надання індивідуальної податкової консультації з питань оподаткування податком на додану вартість сум бюджетних коштів, отриманих і кодом бюджетної класифікації 2610 «Субсидії та поточні трансфери підприємствам (установам,організаціям)» на виконання бюджетної програми благоустрою міста, щодо використання бюджетних коштів на заходи визначені саном використання бюджетних коштів, що містить розподіл бюджетних асигнувань, а саме:

- заробітну плату працівникам підприємства та інші виплати;

- нарахування на заробітну плату;

- придбання предметів, матеріалів, запчастин, інвентарю, канцелярських товарів тощо;

- придбання спеціального одягу;

- сплату інших послуг (крім комунальних);

- оплату комунальних послуг та енергоносіїв;

- поточний ремонт основних засобів та інвентарю;

- оплату податків та зборів, обов'язкових платежів відповідно до чинного законодавства.

Необхідність отримання податкової консультації обґрунтована тим, що КП «Кам'янкаводоканал» Кам'янка-Бузької міської ради (ЄДРПОУ 20794427) визначено одержувачем бюджетних коштів на виконання заходів Бюджетної програми благоустрою міста (далі - Програма), затвердженою XII сесією VIII скликання Кам'янка-Бузької міської ради від 25.05.2021 рішення № 52.

Відповідно до цієї Програми КП «Кам'янкаводоканал» визначено одержувачем бюджетних коштів на виконання заходів програми, що надаються за кодом класифікації 2610 «Субсидії та поточні трансфертипідприємствам (установам, організаціям)» (згідно з пунктом 1.5 «Інструкції щодозастосування економічної класифікації видатків бюджету», затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 за № 0456/20769, поточні видатки одержувачів бюджетних коштів здійснюються за кодом видатків бюджету 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)»). Отримані КП «Кам'янкаводоканал» бюджетні кошти у вигляді субсидій та поточних трансфертів, не передбачає постачання товарів/послуг такі кошти не є оплатою вартості товарів/послуг.

До звернення про надання індивідуальної податкової консультації додано виписку з ЄДР, рішення сесії від 25.05.2021, Програму благоустрою на 10 акр.

ДПС України розглянула звернення КП «Кам'янкаводоканал» від 29.06.2021 № 192 (вх. № ДПС № 3284/ІПК/6 від 05.07.2021) надала індивідуальну податкову консультацію від 17.09.2021 № 3478/ІПК/99-00-21-03-02-06, в якій зазначено, що при придбанні товарів/послуг за рахунок бюджетних коштів, що надійшли платнику податку у вигляді субсидій та поточних трансфертів, не нараховуються податкові зобов'язання з ПДВ на підставі пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ, якщо придбані товари/послуги призначені для використання в оподатковуваних ПДВ операціях. Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які визначені ПКУ.

Не погоджуючись із наданою індивідуальною податковою консультацією позивач звернувся до суду із цим адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що склались між сторонами, суд виходить з такого.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено обов'язок органів держаної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з підпунктом 14.1.172 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) податкова консультація - індивідуальна податкова консультація та узагальнююча податкова консультація, що надаються в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до підпункту 14.1.172-1 пункту 14.1 статті 14 ПК України індивідуальна податкова консультація - роз'яснення контролюючого органу, надане платнику податків щодо практичного використання окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган, та зареєстроване в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій.

Згідно з пунктом 52.1 статті 52 цього Кодексу за зверненням платників податків контролюючі органи надають їм безоплатно індивідуальні податкові консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 ПК України).

Відповідно до пункту 52.3 статті 52 ПК України за вибором платника податків індивідуальна податкова консультація надається в усній або письмовій формі. Індивідуальна податкова консультація, надана в письмовій формі, обов'язково повинна містити назву - податкова консультація, реєстраційний номер в єдиній базі індивідуальних податкових консультацій, опис питань, що порушуються платником податків, з урахуванням фактичних обставин, зазначених у зверненні платника податків, обґрунтування застосування норм законодавства та висновок з питань практичного використання таких норм законодавства.

Платник податків має право звертатись до суду про оскарження акту ненормативного характеру - податкової консультації. Підставою для визнання податкової консультації недійсною є її суперечність правовим нормам або змісту відповідного податку чи збору.

Аналогічна правова позиція вказана у постанові Верховного Суду від 29.05.2020 року у справі №807/1650/16

Обов'язковими складовими письмової податкової консультації є:

- опис питань, що порушуються платником податків;

- обґрунтування застосування норм законодавства з урахуванням фактичних обставин, вказаних у зверненні платника податків;

- висновок з питань практичного використання окремих норм податкового законодавства.

Наявність чи відсутність цих складових у своїй сукупності надають підстави для висновку про належність письмового документа до податкової консультації.

Аналогічна правова позиція вказана у постанові Верховного Суду від 17.04.2018 у справі № 826/2032/16

Суд зазначає, що відповідно до вказаних правових норм, індивідуальна податкова консультація надається платнику податків для правильності застосування конкретної норми закону або нормативно-правового акта у межах їхньої компетенції з питань адміністрування, нарахування та сплати податків чи зборів безпосередньо у його податковому обліку при здійсненні ним господарської діяльності, має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому така консультація надана. При цьому, надаючи податкову консультацію, контролюючий орган не встановлює (змінює чи припиняє) відповідну норму законодавства, а лише надає роз'яснення щодо практичного її застосування.

Метою податкової консультації є викладення (роз'яснення) платнику податків офіційного розуміння контролюючим органом змісту правової норми з питань оподаткування для забезпечення правильного її застосування.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 27.02.2020 у справі № 0440/5632/18, від 06.05.2020 по справі №826/27228/15.

Суд встановив, що у зверненні КП «Кам'янкаводоканал» просило надати роз'яснення щодо необхідності нарахування ним податкових зобов'язань з ПДВ при отриманні бюджетних коштів за кодом економічної класифікації видатків бюджету 2610.

Відповідно до звернення бюджетні кошти надаються на виконання Програми благоустрою населених пунктів Кам'янка-Бузької територіальної громади на 2021 - 2022 роки (далі - Програма), метою якої є реалізація комплексу заходів щодо забезпечення утримання в належному санітарно-технічному стані території населених пунктів громади та покращення її естетичного вигляду для створення оптимальних умов праці, побуту та відпочинку у громаді.

Виконавцем заходів Програми та одержувачем бюджетних коштів визначено Комунальне підприємство. Контроль за цільовим використання Комунальним підприємством бюджетних коштів виконує головний розпорядник коштів (Кам'янка-Бузька міська рада), замовники та виконавці робіт.

Також, суд встановив, що згідно із Програмою благоустрою населених пунктів Кам'янка-Бузької територіальної громади на 2021 - 2022 роки КП «Кам'янкаводоканал» на виконання Програми надає послуги: встановлення та ремонт дорожніх знаків, збирання та вивіз сміття, зимове утримання доріг, тротуарів, ручне підмітання, косіння трав, тощо.

Відповідно до ст. 4 Закону України від 16.07.1999 № 996-ХIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні») при визначенні порядку оподаткування здійснюваних ними операцій платники податку повинні керуватися одним із основних принципів бухгалтерського обліку - превалювання сутності над формою, згідно з яким операції обліковуються відповідно до їх сутності, а не лише виходячи з їх юридичної форми.

Згідно з пунктом 1.1 Правил складання паспортів бюджетних програм місцевих бюджетів та звітів про їх виконання, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 26.08.2014 № 836, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.09.2014 за № 1104/25881 (далі - Правила № 836), напрями використання бюджетних коштів - дії (заходи), пов'язані з наданням публічних послуг та/або забезпеченням надання таких послуг, що спрямовуються на досягнення мети та забезпечують виконання завдань в межах коштів, передбачених рішенням про місцевий бюджет на виконання бюджетної програми. Результативні показники бюджетної програми - кількісні та якісні показники, які визначають результат виконання бюджетної програми, характеризують перебіг її реалізації, ступінь досягнення цілей державної політики у відповідній сфері діяльності, реалізацію якої забезпечує головний розпорядник бюджетних коштів, досягнення мети бюджетної програми, виконання завдань бюджетної програми, висвітлюють обсяг і якість надання публічних послуг.

Відповідно до положення пункту 1.1 Правил № 836 бюджетні кошти спрямовуються для цілей надання послуг у межах виконання Програми, відповідно у розглянутій у зверненні № 3284 ситуації бюджетні кошти, що отримуються Комунальним підприємством з бюджету за кодом бюджетної класифікації 2610, за своєю фактичною сутністю є оплатою вартості таких послуг.

При цьому виникнення об'єкта оподаткування ПДВ та нарахування податкових зобов'язань з ПДВ не залежить від напрямку використання отримувачем таких коштів (придбання матеріалів, палива, виплату заробітної плати тощо) та від статусу таких коштів (бюджетні чи небюджетні).

Датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом (пункту 187.7 статті 187 розділу V ПКУ).

Таким чином, Комунальне підприємство (одержувач бюджетних коштів) у рамках Програми надає послуги (встановлення та ремонт дорожніх знаків, збирання та вивіз сміття, зимове утримання доріг, тротуарів, ручне підмітання, косіння трав, тощо), а бюджетні кошти, які надаються Комунальному підприємству, незалежно від коду економічної класифікації видатків бюджету (2610 чи іншій) за своєю економічною сутністю є оплатою за надані послуги, то операції Комунального підприємства з постачання таких послуг є об'єктом оподаткування ПДВ.

При цьому, товари/послуги, придбані за рахунок бюджетних коштів, що надійшли платнику податку у вигляді субсидій та поточних трансфертів, вважаються придбаними безпосередньо платником, і суми ПДВ, сплачені при їх придбанні, відносяться до податкового кредиту на підставі податкових накладних, складених та зареєстрованих в ЄРПН постачальниками.

При придбанні товарів/послуг за рахунок бюджетних коштів, що надійшли Комунальному підприємству, податкові зобов'язання з ПДВ на підставі пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ не нараховуються, якщо придбані товари/послуги призначені для використання в оподатковуваних ПДВ операціях.

Щодо застосування Комунальним підприємством підпункту 196.1.6 пункту 196.1 статті 196 розділу V ПК України суд зазначає таке.

Відповідно до підпункту 196.1.6 пункту 196.1 статті 196 розділу V ПК України не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з виплат у грошовій формі заробітної плати (інших прирівняних до неї виплат), а також пенсій, стипендій, субсидій, дотацій за рахунок бюджетів або Пенсійного фонду України чи інших фондів загальнообов'язкового соціального страхування (крім тих, що надаються у майновій формі).

Підпункт 196.1.6 пункту 196.1 статті 196 розділу V ПК України застосовується суб'єктом, який здійснює виплати, а не отримує їх. Норми підпункту 196.1.6 пункту 196.1 статті 196 розділу V ПКУ поширюються на операції безпосередньої виплати заробітної плати (інших прирівняних до неї виплат) працівникам того чи іншого суб'єкта господарювання та не може застосовуватися до будь-яких інших операцій (у тому числі перерахування коштів отримувачам).

Суд зазначає, що оскільки КП «Кам'янкаводоканал» не здійснює виплат бюджетних коштів, а отримувало їх в якості оплати за виконані послуги, а саме: встановлення та ремонт дорожніх знаків, збирання та вивіз сміття, зимове утримання доріг, тротуарів, ручне підмітання, косіння трав, тощо, то підпункт 196.1.6 пункту 196.1 статті 196 розділу V ПКУ Комунальним підприємством при постачанні таких послуг застосовуватись не може.

Таким чином, суд дійшов висновку що індивідуальна податкова консультація від 17.09.2021 № 3478/ІПК/99-00-21-03-02-06 надана податковим органом у порядку, межах повноважень та у спосіб встановлений Податковим кодексом України, та відсутні підстави для її скасування.

Суд також враховує позицію ЄСПЛ (в аспекті оцінки аргументів апелянта), сформовану у справі Серявін та інші проти України (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії (Ruiz Torijav. Spain) № 303-A, пункт 29).

Також згідно з п. 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Ради Європи щодо якості судових рішень, обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.

Частиною першою статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з частинами першою та другою статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На підставі наведеного суд дійшов висновку, що відповідач довів правомірність оскаржених рішень, а тому в задоволенні позову слід відмовити повністю.

Відповідно до ст. 139 КАС України судові витрати позивачу не відшкодовуються.

Керуючись статтями 6, 14, 242, 243, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

1. У задоволенні позову комунального підприємства "Кам'янкаводоканал" Кам'янка-Бузької міської ради до Державної податкової служби України, за участю третьої особи яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Кам'янка-Бузьку міську раду про визнання протиправною та скасування податкової консультації - відмовити.

2. Судові витрати покласти на позивача.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Повний текст судового рішення складений 28.04.2022.

Суддя Кедик М.В.