Справа № 484/4067/21
Провадження № 2/484/141/22
Ухвала
28.04.2022 року м. Первомайськ
Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області у складі головуючого судді Максютенко О.А., розглянувши у порядку спрощеного провадження клопотання представника відповідача Вялової І.М. про розгляд справи в загальному порядку з повідомленням (викликом) сторін в цивільній справі за позовом Акціонерне Товариство «Альфа-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості
без участі сторін
до Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області звернулось Акціонерне Товариство «Альфа-Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, у якому позивач просить суд:
- стягнути з відповідача прострочену заборгованість станом на 26.08.2021 року за кредитним договором в сумі 109415.91 грн та судові витрати по справі.
Ухвалою Первомайського міськрайонного суду від 27.10.2021 року відкрито провадження в цивільній справі № 484/4067/21 та ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомлення сторін (викликом).
26 квітня 2022 року на адресу суду від представник відповідача надійшло клопотання про здійснення розгляду справи № 484/4067/21 у порядку загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
В обґрунтування зазначеного клопотання представник відповідача зазначила про те, що дана справа потребує детального розгляду спору по суті, з'ясування всіх обставин та призначення відповідного виду експертиз. Справа є складною.
В судове засідання сторони не зявились.
Вирішуючи питання про наявність підстав для розгляду даної цивільної справи в загальному порядку, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст.19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.
Згідно ч. 1, 2 ст. 274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
За умов ч. 6 ст. 19 ЦПК України, для цілей цього Кодексу малозначними справами є: справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п'ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1)ціну позову; 2)значення справи для сторін; 3)обраний позивачем спосіб захисту; 4)категорію та складність справи; 5)обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 6)кількість сторін та інших учасників справи; 7)чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8)думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Статтею 277 ЦПК України передбачено, що питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. У випадку, передбаченому частиною другою статті 274 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може: задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження. Якщо суд за результатами розгляду клопотання позивача дійде висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, він зазначає про це в ухвалі про відкриття провадження у справі. Якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: залишення заяви відповідача без задоволення; розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням. Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин. Якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається. Частини друга - шоста цієї статті не застосовуються, якщо відповідно до цього Кодексу справа підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного провадження.
У даному випадку, відповідач пропустив строк подання заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження та не довів поважності пропуску такого строку.
Крім того, предметом позову є позовні вимоги про стягнення кредитних зобов'язань в сумі 109415.91 грн. Суд зазначає, що спір виникає з договірних правовідносин.
Враховуючи обставини справи та характер спірних правовідносин, суд вважає, що дана цивільна справа у розумінні ЦПК України є справою незначної складності, яка має бути розглянута у срощеному позовному провадженні.
Зазначаючи про необхідність розгляду справи у загальному судовому порядку представник відповідача у клопотанні не зазначив які має він має намір заявляти клопотання, встановлення яких обставин у справі є неможливим шляхом аналізу письмових доказів і пояснень.
Крім того, представник відповідача не пояснила, у чому полягає складність предмету доказування.
У зв'язку з цим, суд вважає за необхідне відмовити представнику відповідача у задоволенні клопотання про перехід до загального позовного провадження.
Керуючись статтями 277,274 ЦПК України, суд
відмовити у задоволенні клопотання представнику відповідача ОСОБА_1 - адвокату Вяловій І.М. про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
Копію ухвали суду надіслати (видати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя