Рішення від 27.04.2022 по справі 140/12384/21

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2022 року ЛуцькСправа № 140/12384/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Волдінера Ф.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ГРАНДТЕРМІНАЛ» до Головного управління ДПС у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ГРАНДТЕРМІНАЛ» (далі - ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ», позивач) звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Житомирській області (далі - ГУ ДПС у Житомирській області, відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 15 квітня 2021 року №4080/06-30-09-02.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що інспекторами ГУ ДПС у Житомирській області проведено фактичну перевірку нафтобази, на якій здійснює свою господарську діяльність ТзОВ «ТРАНДТЕРМІНАЛ», за результатами якої складено акт фактичної перевірки від 09 березня 2021 року №2653/09/42819799. Перевіркою встановлено порушення статті 15 Закону №481895-ВР в частині оптової торгівлі пальним без наявності ліцензії на даний вид діяльності.

На підставі даного акту перевірки ГУ ДПС у Житомирській області 15 квітня 2021 року винесено податкове повідомлення-рішення №4080/06-30-09-02, яким застосовано штраф в сумі 500 000 грн.

ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» не погоджується з прийнятим податковим повідомленням-рішенням, вважає його таким, що суперечить положенням чинного законодавства та фактичним обставинам справи, а тому підлягає скасуванню виходячи з наступного.

Згідно підпункту 14.1.202 пункту 14.1 статті 14 ПК України, продаж (реалізація) товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів. Не вважаються продажем товарів операції з надання товарів у межах договорів комісії (консигнації, поруки, схову (відповідального зберігання доручення, довірчого управління, оперативного лізингу (оренди), інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачі прав власності на такі товари.

При цьому, за період листопада 2020 року, ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» здійснював відвантаження нафтопродуктів ТзОВ «ВОГ РЕСУРС» відповідно до тристоронніх актів приймання-передачі майна, з яких зокрема вбачається, що у відповідності до умов договору купівлі-продажу від 13 листопада 2020 року продавцем (ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД РЕСУРС») передано, а покупцем (ТОВ «ВОГ РЕСУРС») прийнято певну кількість нафтопродуктів, при цьому приймання-передачі нафтопродуктів здійснювалось по терміналу зберігача (ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ»): 10014, м. Житомир, вул. Корольова, 173.

Також, 01 жовтня 2020 року ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» (новий зберігач) було прийнято нафтопродукти на зберігання від ТзОВ «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС» (первісний зберігач), водночас власником такого нафтопродукту було ТзОВ «ВОГ ТЕЙД РЕСУРС» (поклажодавець), що підтверджується тристороннім актом приймання-передачі майна від 01 жовтня 2020 року.

Таким чином, усі акцизні накладні складались ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» у суворій відповідності до положень ст.231 ПК України, з урахуванням особливостей, які вказані у абз.29 п.231.1 даної статті ПК України.

Разом з тим, в розумінні положень пп. 14.1.32 п.14.1 ст.14 ПК України, ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» не являється власником пального, яке передане йому на зберігання й не вправі здійснювати його реалізацію.

При цьому, складання та реєстрація товариством у відповідному реєстрі акцизних накладних жодним чином не свідчить про факт оптової торгівлі пальним, а є лише свідченням руху пального (відпуску, відвантаження) з акцизного складу.

Між тим, санкція статті 17 Закону №481 передбачає фінансову відповідальність суб'єкта господарювання у вигляді штрафу саме у разі встановлення факту оптової торгівлі пальним без наявності ліцензії. Тобто, виходячи зі змісту наведених положень законодавства, визначальним для вирішення питання застосування до суб'єкта господарювання фінансових санкцій є саме факт торгівлі пальним без наявності ліцензії, чого під час перевірки встановлено не було.

Окремо хочемо зауважити, що основним видом діяльності ТзОВ «ТРАНДТЕРМІНАЛ» є складське зберігання, тобто діяльність зі зберігання та складування різних видів товарів, в даному випадку нафтопродуктів.

Відтак, ТзОВ «ТРАНДТЕРМІНАЛ» здійснює виключно діяльність по зберіганню нафтопродуктів, на що отримано відповідну ліцензію на право зберігання пального.

З врахуванням викладеного позивач просить задовольнити позов повністю.

Ухвалою судді від 08 листопада 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до частини першої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

У відзиві на позов відповідач позовні вимоги не визнав. В обґрунтування цієї позиції відповідач вказав те, що в ході проведення перевірки згідно баз даних, а саме ЄРАН, встановлено, що ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» отримувало пальне за адресою: Житомирська обл., м. Житомир, вул. Корольова, 173 з уніфікованим номером акцизного складу 1013808.

Згідно баз даних та первинних документів встановлено, що в перевіряємому періоді по акцизному складу з уніфікованим номером 1013808 відбувався такий рух пального:

- отримання від ТзОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: інші бензини в кількості - 5120,81 літрів, важкі дистиляти (газойлі) в кількості - 3243,11 літрів;

- отримання від ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: інші бензини в кількості - 15290,82 літрів, важкі дистиляти (газойлі) в кількості - 664,32 літрів, антидетонатори, антиоксиданти, інгібітори смолоутворення, загусники, антикорозійні препарати та інші в кількості - 1800 літрів;

- отримано від ТзОВ «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС» бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: інші бензини в кількості - 854063,57 літрів, важкі дистиляти (газойлі) в кількості - 1587209,57 літрів, антидетонатори, антиоксиданти, інгібітори смолоутворення, загусники, антикорозійні препарати та інші в кількості - 2105 літрів;

- відвантажено ТзОВ «ВОГ РЕСУРС» бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: інші бензини в кількості - 4634814,46 літрів, важкі дистиляти (газойлі) в кількості - 11911490,5 літрів;

- відвантажено ТзОВ «ВОГ ТРЕЙД РЕСУРС» бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: інші бензини в кількості - 1879140,5 літрів, важкі дистиляти (газойлі) в кількості - 7626877,53 літрів.

Тобто, в ході проведення перевірки згідно баз даних та наданих первинних документів встановлено, що ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» впродовж перевіряємого періоду відвантажувало пальне з акцизного складу з уніфікованим номером 1013808 контрагенту ТОВ «ВОГ РЕСУРС» від якого це пальне не отримувалось.

Також в ході проведення фактичної перевірки згідно баз даних та наданих первинних документів встановлено, що ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» почало здійснювати перші операції з приймання та відвантаження нафти або нафтопродуктів на акцизному складі з уніфікованим номером №1013808, за адресою Житомирська обл., м. Житомир, вул. Корольова, 173, з 01 жовтня 2020 року. Згідно акцизних накладних, зареєстрованих в ЄРАН, ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» 01 жовтня 2020 року отримувало пальне на акцизний склад з уніфікованим номером №1013808, лише від ТзОВ «ІМПОРТ ТРАНС СЕРВІС» та ТзОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ».

Відповідач зауважує, що перевіркою був встановлений факт продажу пального з акцизного складу ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» іншому контрагенту з використанням безготівкового разрахунку - ТЗОВ «ВОГ ТРЕЙД РЕСУРС». Отже, ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» відвантажувало пальне з акцизного складу з уніфікованим номером 1013808 контрагенту ТзОВ «ВОГ РЕСУРС».

Так, згідно Закону України №481/95-ВР оптова торгівля пальним це діяльність із придбання та подальшої реалізації пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик суб'єктам господарювання (у тому числі іноземним суб'єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим особам; роздрібна торгівля пальним це діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції/авто газозаправної станції/газонаповнювальної станції/газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки та/або реалізація скрапленого вуглеводневого газу в балонах для побутових потреб населення та інших споживачів.

У відповідності з підпунктом 14.1.212 пункту 14.11 статті 14 ПКУ, реалізація підакцизних товарів (продукції) - будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та Іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Реалізація пального або спирту етилового для цілей розділу VI цього Кодексу це - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:

- до акцизного складу;

- до акцизного складу пересувного;

- для власного споживання чи промислової переробки;

- будь-яким іншим особам.

Зазначені вище факти свідчать про порушення статті 15 Закону України №481/95-ВР в частині оптової торгівлі пальним за відсутності ліцензії на даний вид діяльності.

У суб'єкта господарської діяльності ліцензія на оптову реалізацію пального відсутня. Враховуючи даний факт, та інформацію щодо поставок пального контрагентам, ТОВ «Грандтермінал» здійснювало оптову торгівлю пальним без наявної ліцензії.

У разі виявлення порушень законодавства у сфері виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального відповідно до положень статті 17 Закону №481/95-ВР контролюючий орган зобов'язаний застосувати до суб'єктів господарювання фінансові санкції, враховуючи вищезазначене, контролюючим органом застосовано штрафні санкції в розмірі 500 000 грн.

У відповіді на відзив представник позивача просив задовольнити позов повністю, з підстав викладених у позовній заяві.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» свою господарську діяльність здійснює на підставі Ліцензії на право зберігання пального, що видана ГУ ДПС у Житомирській області від 23 вересня 2020 року №06250414202000858, термін дії якої до 23 вересня 2025 року, (а. с. 20-21).

У період з 24 лютого 2021 року по 05 березня 2021 року посадовими особами контролюючого органу була проведена фактична перевірка нафтобази, яка розташована за адресою: м. Житомир, вул. Корольова, 173, за результатами якої був складений акт (довідка) фактичної перевірки (а. с. 9-14). За висновками перевірки встановлено порушення статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

На підставі зазначеного акту, винесено податкове повідомлення-рішення від 15 квітня 2021 року №4080/06-30-09-02 за яким до позивача застосовано штрафні санкції в розмірі 500 000 грн (оптова торгівля пальним без наявності ліцензії) (а. с. 15-16).

Не погоджуючись з прийнятим податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся із даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України), який визначає, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до підпункту 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 ПК України, в редакції Закону №466-IX від 16 січня 2020 року, чинній на час виникнення спірних правовідносин, фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав:

- у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального.

Статтею 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19 грудня 1995 року №481/95-BP (далі Закон №481/95-BP) визначено терміни:

- місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування;

- місце оптової торгівлі пальним - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для здійснення оптової торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування;

- зберігання пального - діяльність із зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб) із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик;

- Єдиний реєстр ліцензіатів та місць обігу пального містить відомості про: ліцензіатів; місця виробництва, зберігання, оптової, роздрібної торгівлі пальним (адреса); дату видачі/призупинення/анулювання та термін дії ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової, роздрібної торгівлі пальним.

Відповідно до пункту «б» підпункту 14.1.6 пункту 14.1 статті 14 ПК України, в редакції на час виникнення спірних правовідносин, акцизний склад це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

63.Не є акцизним складом:

а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;

б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам. Критерій, визначений цим підпунктом, щодо загальної місткості ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не застосовується до ємностей суб'єктів господарювання, які є розпорядниками хоча б одного акцизного складу;

в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

г) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або обладнанні чи пристрої;

ґ) приміщення або територія, у тому числі платника податку, де зберігається або реалізується виключно пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару;

Згідно із пунктом 230.1 статті 230 ПК України акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.

Відповідно до вимог частини першої статті 15 Закону №481/95-ВР у редакції, чинній з 01 липня 2019 року, передбачено, що імпорт, експорт алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюються суб'єктами господарювання всіх форм власності без ліцензії. Оптова торгівля на території України алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється за наявності у суб'єктів господарювання всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюється суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

За приписами частини восьмої статті 15 Закону №481/95-ВР визначено, що суб'єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензую на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.

Абзац 8 частини другої статті 17 Закону №481/95-ВР встановлює, що відповідно до вказаної норми до суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі, зокрема, оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії - 500 000 грн.

Отже, аналіз вказаних норм свідчить про те, що до суб'єктів господарювання застосовуються штрафні санкції у разі виявлення фактів здійснення такими суб'єктами господарювання оптової торгівлі пальним без наявності ліцензії на право саме оптової торгівлі пальним.

Так, як вбачається з наявних в матеріалах справи документів, а також із змісту акту перевірки, підставою для висновків про реалізацію позивачем пального без отримання ліцензії на право оптової торгівлі пальним слугував аналіз посадовою особою контролюючого органу даних Єдиного реєстру акцизних накладних (далі - ЄРАН) та самих акцизних накладних, які були складені підприємством позивача за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2019 року №262.

Разом з тим, зазначені вище підстави щодо аналізу лише баз даних ЄРАН не можуть бути достатніми підставами для застосування до позивача штрафних санкцій за оптову торгівлю пальним без ліцензії без повного дослідження всіх документів, які стосуються господарської діяльності позивача, наприклад, звітів, декларації, виданих та отриманих податкових накладних з податку на додану вартість, перевірки наявності ліцензій з урахуванням видів господарської діяльності позивача (навіть за умови і не надання позивачем договорів зберігання), зокрема, інших баз даних контролюючого органу, таких як IC «Податковий блок», IC «Архів електронної звітності» та інших електронних систем до яких має доступ відповідач як контролюючий орган.

В той же час, між ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» (зберігач) та ТзОВ «ВОГ РЕСУРС» (поклажодавець) укладено договори зберігання від 01 вересня 2020 року №01/09/20 та №02/09/20 від 02 вересня 2020 року, згідно пунктів 1.1. за даним договором зберігач зобов'язується зберігати нафтопродукти в асортименті, в подальшому іменовані -майно, передане поклажодавцем, і повернути це майно в цілості на умовах, визначених даним договором. Крім того, відповідно до додатків до договорів зберігання №01/09/20 від 01 вересня 2020 року та №02/09/20 від 02 вересня 2020 року сторони погодили місця зберігання (нафтобази) майна поклажодавця, серед яких є нафтобаза, яка знаходиться за адресою: 10014, м. Житомир, вул. Корольова, 173.

При цьому, згідно змісту Ліцензії на право зберігання пального від 23 вересня 2020 року №06250414202000858 строком дії до 23 вересня 2025 року позивач здійснює свою господарську діяльність лише зі зберігання пального (а. с. 20-21).

Разом з тим, у жовтні 2020 року позивачем виписано ряд акцизних накладних лише у межах його господарської діяльності - зберігання пального, а саме: на прийняття на зберігання пального та відпуск (відвантаження) пального зі зберігання, всі акцизні накладні були зареєстровані у встановленому порядку контролюючим органом у ЄРАН, при цьому, зі змісту копій всіх акцизних накладних видно, що у них зазначено позивача, як особу, яка реалізує пальне.

Разом з тим, зі змісту форми акцизної накладної видно, що вказана форма затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19 червня 2019 року №262 та позивач не має жодних технічних можливостей змінити відповідну форму самостійно.

Таким чином представник відповідача не надав жодних доказів, які б свідчили про оптову реалізацію пального позивачем, таких як наприклад, платіжні доручення, фіскальні чеки (Z-звіти) та інші документи, представник відповідача вказала тільки на те, що факт реалізацію пального було встановлено лише з того, що форма акцизної накладної мала відомості про особу, яка реалізує пальне, та інші документи.

За викладених обставин, проаналізувавши вищенаведені норми податкового законодавства у сукупності із дослідженими судом доказами, суд приходить до висновку, що всі вищезазначені копії документів свідчать про те, що позивачем у вищенаведений спірний період не здійснювалося жодної реалізації пального із акцизного складу за адресою: 10014, м. Житомир, вул. Корольова, 173, що не спростовано відповідачем жодними належними та допустимими доказами в порушення вимог статей 72-77 Кодексу адміністративного судочинства України.

Отже, судом не встановлено, а відповідачем не доведений у встановленому законодавством порядку факт оптової торгівлі пальним ТзОВ «ГРАНДТЕРМІНАЛ» по акцизному складу за адресою: 10014, м. Житомир, вул. Корольова, 173, відтак суд дійшов висновку, що і застосування до позивача штрафних санкцій у розмірі 500 000 грн за податковим повідомленням-рішенням від 15 квітня 2021 року №4080/06-30-09-02 є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до статті 244 КАС України суд під час ухвалення рішення вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати.

Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір в розмірі 7 500,00 грн, сплачений згідно платіжного доручення від 01 вересня 2021 року №2524 (а. с. 8).

Керуючись статтями 2, 139, 244-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Житомирській області від 15 квітня 2021 року №4080/06-30-09-02.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Житомирській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю «ГРАНДТЕРМІНАЛ» судовий збір в розмірі 7 500,00 грн (сім тисяч п'ятсот гривень 00 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ГРАНДТЕРМІНАЛ» (43023, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Єршова, 1, ідентифікаційний код юридичної особи 42819799).

Відповідач: Головне управління ДПС у Житомирській області (10003, місто Житомир, вулиця Юрка Тютюнника, 7, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу юридичної особи 44096781).

Суддя Ф.А. Волдінер