Справа № 562/805/22
28.04.2022 року Суддя Здолбунівського районного суду Рівненської області Саган Л.В., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №1 Рівненського районного управління поліції в Рівненській областіпро притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , офіційно не працевлаштованого,
за ст.173 КУпАП, -
28 квітня 2022 року до Здолбунівського районного суду Рівненської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 099473 від 10 квітня 2022 року про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 099473 від 10 квітня 2022 року зазначено, що 10 квітня 2022року близько 07 год. 00 хв. у АДРЕСА_2 ОСОБА_1 за допомогою металевого лому пошкодив вхідні двері квартири АДРЕСА_3 , чим порушив громадський порядок і спокій громадян. Тобто вчинив дрібне хуліганство.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню органу, який її підготував, для направлення за підсудністю з наступних підстав.
Відповідно до ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, зокрема, чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 177 і 178 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх вчинення або за місцем проживання порушника. Справи про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, розглядаються за місцем оброблення та обліку таких правопорушень. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 203, 203-1, 204-1, 204-2 і 204-4 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх виявлення. Адміністративними комісіями справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем проживання порушника. Законами України може бути передбачено й інше місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.
З огляду на викладене справа про адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП, підлягає розгляду за місцем його вчинення. Альтернативної підсудності в даному випадку не передбачено.
Офіційне тлумачення положення частини першої статті 276 викладено в Рішенні Конституційного Суду№ 5-рп/2015від 26.05.2015 - положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке передбачає, що "справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення", в аспекті порушеного у конституційному поданні питання необхідно розуміти так, що використане в ньому словосполучення "за місцем його вчинення" визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п.3-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не пізніше 1 січня 2023 року.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 099473 від 10 квітня 2022 року місцем вчинення адміністративного правопорушення зазначеносмт.Квасилів Рівненського району Рівненської області, на який розповсюджується територіальна юрисдикція Рівненського районного суду Рівненської області.
Враховуючи положення ст.276 КУпАП та обставини вчинення адміністративного правопорушення, зокрема, місце його вчинення, розгляд даної справи не належить до компетенції Здолбунівського районного суду Рівненської області.
Згідно ч.1 ст.257 КУпАП протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Таким чином, посадова особа, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, визначає орган, уповноважений розглядати справу та скеровує його для розгляду.
У відповідності до ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
На підставі наведеного, матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП підлягають поверненню органу, який їх підготував, для направлення за підсудністю.
Керуючись ст.276 КУпАП, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП - повернути відділенню поліції №1 Рівненського районного управління поліції в Рівненській областідля направлення за підсудністю.
Постанова оскарженню не підлягає.