Справа № 676/1347/22
Номер провадження 3/676/705/22
28 квітня 2022 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Мантуляк Ю.В., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , захисника - адвоката Мішалової М.І., потерпілої ОСОБА_2 , представника потерпілої - адвоката Олійник Т., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла від Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, працюючого рентгенлаборантом у КНП "Багатопрофільна центральна районна лікарня" Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради Кам'янець-подільського району Хмельницької області,
за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 13 березня 2022 року близько 09 год. 30 хв. в АДРЕСА_1 , вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно дружини ОСОБА_2 , а саме виражався нецензурною лайкою, внаслідок чого була завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої.
В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що дійсно 13 березня 2022 року між ним та дружиною стався сімейний конфлікт, проте він не вчиняв відносно неї домашнього насильства.
В судовому засіданні потерпіла ОСОБА_2 підтвердила обставини вчинення відносно неї домашнього насильства, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення. Зокрема, зазначила, що 13 березня 2022 року із чоловіком в неї виникла сварка на ґрунті того, що він хотів забрати дітей і поїхати з ними у село в той час, коли була повітряна тривога. Під час конфлікту чоловік їй погрожував розправою та виражався до неї лайкою. При цьому, чоловік упродовж тижня до події також її принижував, погрожував розправою, а 04 березня 2022 року вдарив її в обличчя, проте вона до поліції не зверталася. Тоді ж вона викликала поліцейських, які приїхали та чоловік поїхав з ними. Коли повернувся знову почав конфліктувати, зазначав, що ніхто нічого йому не зробить. Вона також телефонувала до батьків та двоюрідної сестри, адже боялася залишатися із чоловіком. Після того як приїхали батько і сестра, вона поїхала до поліції, а також поїхала проживати до батьків у с. Острівчани Кам'янець-Подільського району.
Вина ОСОБА_1 підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №388121 від 25 березня 2022 року, протоколу прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 13 березня 2022 року, згідно із яким ОСОБА_2 13 березня 2022 року звернулася до поліції із заявою про вчинення відносно неї чоловіком домашнього насильства.
Крім того, із пояснень в суді свідків ОСОБА_3 ат ОСОБА_4 встановлено, що в день події після вчинення домашнього насильства ОСОБА_1 відносно ОСОБА_2 остання телефонувала до свідків та повідомляла про обставини конфлікту, просила їх приїхати. Свідки підтвердили ту обставину, що потерпіла була схвильована та плакала, побоювалася залишатися із чоловіком наодинці.
Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні підтвердив наявність конфлікту 13 березня 2022 року між невісткою і сином, адже ОСОБА_2 телефонувала до нього і просила зателефонувати до сина, який забрав дітей під час дії сирен. Поряд з цим, свідок заперечив ту обставину, що невістка була схвильована. Заперечив застосування сином відносно невістки домашнього насильства.
Заслухавши пояснення учасників судового провадження, дослідивши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 в судовому засіданні доведена, а його дії, що виразилися у вчиненні домашнього насильства, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) психологічного характеру (образи), внаслідок чого була завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої, слід кваліфікувати за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При цьому, суддею не приймаються доводи особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , про те, що він не застосовував домашнє насильство відносно дружини ОСОБА_2 , оскільки вони спростовуються вищевказаними доказами, адже будь-яких підстав сумніватися в правдивості пояснень потерпілої ОСОБА_2 , свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не встановлено. Зокрема, ОСОБА_1 в суді також зазначив, що до події він із дружиною проживали тривалий період однією сім'єю, на даний час він відвідує і дружину, і дітей за місцем їх проживання, конфліктів немає. Більш того, стороною захисту не повідомлено будь-якої інформації, яка б давала підстави сумніватися у правдивості пояснень потерпілої.
При накладенні стягнення враховується характер вчиненого діяння, особа порушника, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, а тому вважаю необхідним накласти стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки таке стягнення по вказаній справі є необхідною мірою відповідальності, а також буде достатнім засобом виховання особи та запобігатиме вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 35, 173-2, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Держави судовий збір в розмірі 496 гривень 20 копійок.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Кам'янець-Подільського
міськрайонного суду
Хмельницької області Мантуляк Ю.В.