Ухвала від 13.04.2022 по справі 450/344/14-к

450/344/14-к

1-в/465/161/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.04.2022 року м. Львів

Франківський районний суд м. Львова у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1

з участю секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,

прокурора - ОСОБА_3 ,

представника КНП ЛОР «ЛОКПЛ», лікуючого лікаря - ОСОБА_4 ,

особи, стосовно якої подано заяву, - ОСОБА_5 ,

захисника - адвоката ОСОБА_6 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні у м. Львові заяву заступника генерального директора Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради “Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня” ОСОБА_7 та лікаря-психіатра ОСОБА_4 щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , який скоїв суспільно небезпечне діяння, передбачене ч.1 ст.115 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Заступник генерального директора з експертизи Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» ОСОБА_7 та лікуючий лікар-психіатр ОСОБА_4 звернулися до суду із заявою про продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В обґрунтування заяви покликаються на те, що у КНП ЛОР «Львівська обласна психіатрична лікарня» з 15.07.2021 року виконуються примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом щодо ОСОБА_5 , які застосовані ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 31.05.2021 року про зміну виду застосування примусових заходів медичного характеру з посиленого нагляду на продовження примусового лікування у відділенні зі звичайним наглядом щодо ОСОБА_8 . Постановою Пустомитівського районного суду Львівської області від 26.02.2014 року до ОСОБА_5 застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом. Ухвалами Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська від 28.08.2014 року, 18.02.2015 року, 26.08.2015 року, 10.02.2016 року, 15.08.2016 року, 02.03.2017 року, 05.10.2017 року, 17.01.2018 року, 31.07.2018 року, 28.12.2018 року, 26.06.2019 року, 12.12.2019 року продовжено примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом. Ухвалою Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська від 10.06.2020 року ОСОБА_5 змінено заходи медичного характеру із суворим наглядом і переведено для подальшого примусового лікування до психіатричної лікарні у відділення з посиленим наглядом в умовах КП «ВОПЛ» м.Луцька. Луцьким міськрайонним судом Волинської області від 31.05.2021 року ОСОБА_5 змінено вид застосування примусових заходів медичного характеру з посиленим наглядом на примусове лікування у відділення зі звичайним наглядом у КНП ЛОР ЛОКПЛ в умовах 23 відділення де перебуває до даного часу. Як зазначається заявником, на підставі ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу» ОСОБА_5 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів, яка прийшла до висновку, що на момент огляду ОСОБА_5 страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді параноїдної шизофренії, безперервний тип перебігу, змішаний тип дефекту, враховуючи тяжкість перебігу психічного захворювання, факт наявності маячних ідей зради, нанесення шкоди, які своєю фабулою несуть ймовірну загрозу оточуючим та погашаються контрольованим прийомом ліків, в умовах терапевтичного середовища та відсутності критики до свого захворювання та скоєного, ОСОБА_5 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом.

В судовому засіданні представник заявника лікар-психіатр ОСОБА_4 заяву підтримав з мотивів, зазначених у заяві, та зазначив, що хворий ОСОБА_5 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом.

Прокурор в судовому засіданні заяву підтримав.

ОСОБА_5 та його захисник в судовому засіданні підтримали заяву про продовження ОСОБА_5 примусових заходів медичного характеру із звичайним наглядом.

Заслухавши думку прокурора, захисника, лікуючого лікаря-психіатра - представника КНП ЛОР «ЛОКПЛ», хворого ОСОБА_5 , дослідивши матеріали заяви, суд вважає, що заяву слід задовольнити, виходячи з такого.

Згідно з ч.1 ст.95 КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за письмовою заявою представника психіатричного закладу (лікаря-психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.

Згідно з вимогами ст.514 КПК України, продовження зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров'я відпала потреба в раніше застосованих заходах медичного характеру.

Відповідно до ч. 1- 3 ст.17 Закону України «Про психіатричну допомогу» перебування особи в закладі з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку може здійснюватися лише протягом часу наявності підстав, за якими було проведено госпіталізацію. Особа, яку було госпіталізовано до закладу з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, повинна оглядатися комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на місяць з часу госпіталізації з метою встановлення наявності підстав для продовження чи припинення такої госпіталізації. У разі необхідності продовження госпіталізації в примусовому порядку понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження такої госпіталізації. До заяви, в якій повинні бути викладені підстави госпіталізації особи до закладу з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, передбачені статтею 14 цього Закону, додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обгрунтування про необхідність продовження такої госпіталізації. В подальшому продовження госпіталізації особи в закладі з надання психіатричної допомоги проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.

Згідно з ст.19 Закону «Про психіатричну допомогу» питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров'я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру може здійснюватися судом також за заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, або її захисника чи іншого законного представника, у разі якщо така особа за своїм станом здоров'я не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного особою незалежного лікаря-психіатра.

Судом встановлено, що з 15.07.2021 року застосовуються примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом щодо ОСОБА_5 , які застосовані ухвалою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 31.05.2021 року про зміну виду застосування примусових заходів медичного характеру з посиленого нагляду на продовження примусового лікування у відділенні зі звичайним наглядом щодо ОСОБА_8 .

Постановою Пустомитівського районного суду Львівської області від 26.02.2014 року до ОСОБА_5 застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом.

Ухвалами Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська від 28.08.2014 року, 18.02.2015 року, 26.08.2015 року, 10.02.2016 року, 15.08.2016 року, 02.03.2017 року, 05.10.2017 року, 17.01.2018 року, 31.07.2018 року, 28.12.2018 року, 26.06.2019 року, 12.12.2019 року продовжено примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом.

Також судом встановлено, що ухвалою Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська від 10.06.2020 року ОСОБА_5 змінено заходи медичного характеру із суворим наглядом і переведено для подальшого примусового лікування до психіатричної лікарні у відділення з посиленим наглядом в умовах КП «ВОПЛ» м.Луцька.

Луцьким міськрайонним судом Волинської області від 31.05.2021 року ОСОБА_5 змінено вид застосування примусових заходів медичного характеру з посиленим наглядом на примусове лікування у відділення зі звичайним наглядом у КНП ЛОР ЛОКПЛ в умовах 23 відділення де перебуває до даного часу.

Ухвалою Франківського районного суду м.Львова від 22.10.2021 року продовжено застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом хворому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

01.04.2022 року ОСОБА_5 був оглянутий комісією лікарів-психіатрів, які дійшли висновку, що на момент огляду ОСОБА_5 страждає хронічним психічним захворюванням у вигляді параноїдної шизофренії, безперервний тип перебігу, змішаний тип дефекту, враховуючи тяжкість перебігу психічного захворювання, факт наявності маячних ідей зради, нанесення шкоди, які своєю фабулою несуть ймовірну загрозу оточуючим та погашаються контрольованим прийомом ліків, в умовах терапевтичного середовища та відсутності критики до свого захворювання та скоєного, ОСОБА_5 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу зі звичайним наглядом.

До наданої суду заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 25 від 01.04.2022 року, який містить обґрунтування про необхідність продовження такої госпіталізації, що є підставою для продовження примусового лікування.

Враховуючи висновок лікарів-психіатрів, пояснення лікаря-психіатра, надані в судовому засіданні, відповідно до яких досягти повноцінної ремісії у психічному стані хворого ОСОБА_5 не вдалося, змін на помітне покращення не відбулося, психічний стан залишається нестабільним, думку інших учасників процесу, суд приходить до висновку, що заяву заступника генерального директора Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради “Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня” ОСОБА_7 та лікаря-психіатра ОСОБА_4 щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 слід задоволити.

Керуючись ст.ст.92-95 КК України, ст.ст.512, 514 КПК України, ст.ст.17, 19 Закону України “Про психіатричну допомогу”, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву заступника генерального директора Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради “Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня” ОСОБА_7 та лікаря-психіатра ОСОБА_4 щодо продовження застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задоволити.

Продовжити застосування примусового заходу медичного характеру у виді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , який скоїв суспільно небезпечне діяння, передбачене ч.1 ст.115 КК України.

На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного суду через Франківський районний суд м. Львова протягом 7 днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
104097515
Наступний документ
104097517
Інформація про рішення:
№ рішення: 104097516
№ справи: 450/344/14-к
Дата рішення: 13.04.2022
Дата публікації: 20.01.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Франківський районний суд м. Львова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (21.11.2024)
Результат розгляду: подання, заяву, клопотання задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 27.09.2024
Предмет позову: -
Розклад засідань:
21.10.2021 11:30 Франківський районний суд м.Львова
22.10.2021 09:30 Франківський районний суд м.Львова
06.10.2022 15:10 Франківський районний суд м.Львова
25.04.2023 11:30 Франківський районний суд м.Львова
05.06.2023 11:00 Франківський районний суд м.Львова
13.06.2023 12:00 Франківський районний суд м.Львова
28.06.2023 11:00 Франківський районний суд м.Львова
07.08.2023 10:40 Франківський районний суд м.Львова
21.08.2023 10:20 Франківський районний суд м.Львова
16.10.2023 10:50 Франківський районний суд м.Львова
02.11.2023 10:00 Франківський районний суд м.Львова
20.11.2023 10:30 Франківський районний суд м.Львова
08.05.2024 10:30 Франківський районний суд м.Львова
17.05.2024 13:30 Франківський районний суд м.Львова
23.10.2024 14:00 Франківський районний суд м.Львова
21.11.2024 10:20 Франківський районний суд м.Львова
Учасники справи:
головуючий суддя:
ВЕЛИЧКО ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
ГЛАДИШЕВА Х В
КУЗЬ ВАСИЛЬ ЯРОСЛАВОВИЧ
МАРКІВ ЮЛІЯ СТЕПАНІВНА
МАРТЬЯНОВА СВІТЛАНА МИРОСЛАВІВНА
МИГАЛЬ ГАЛИНА ПЕТРІВНА
суддя-доповідач:
ВЕЛИЧКО ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
ГЛАДИШЕВА Х В
КУЗЬ ВАСИЛЬ ЯРОСЛАВОВИЧ
МАРКІВ ЮЛІЯ СТЕПАНІВНА
МАРТЬЯНОВА СВІТЛАНА МИРОСЛАВІВНА
МИГАЛЬ ГАЛИНА ПЕТРІВНА
адвокат:
Пелещак О.Р.
захисник:
Волкун Олег Романович
Змисла Марта Русланівна
Савчук Володимир Любомирович
заявник:
Комунальне некомерційне підприємство Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня"
Комунальне некомерційне підприємство Львівської обласної ради "Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня" центр психологічного здоров'я "Кульпарків"
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
Пахолок Ігор Васильович
прокурор:
Франківська окружна прокуратура м. Львова Львівської області
Франківська окружна прокуратура міста Львова Львівської області