Постанова від 28.02.2022 по справі 369/1094/22

Справа № 369/1094/22

Провадження № 3/369/1695/22

ПОСТАНОВА

Іменем України

28.02.2022 року м. Київ

Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Омельченко Мирослава Миколаївна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з ВП № 1 Фастівського РУП ГУ НП в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

встановила:

25.12.2021 року о 22.50 водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем марки «Ravon R2», д/н НОМЕР_1 , по вул. Кістяківських, 9 в м. Боярка Фастівського району Київської області, не врахувала дорожньої обстановки, не дотрималась безпечного бокового інтервалу на слизькій ділянці дороги, не впоралась з керуванням, внаслідок чого допустила зіткнення з електроопорою, пошкодивши керований нею транспортний засіб.

Своїми діями водій ОСОБА_1 порушила вимоги п. 11.3, 13.1 Правил дорожнього руху України, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.

Судове засідання у справі було призначено на 28.02.2022 року.

Разом з тим, 24.02.2022 року відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» постановлено ввести в Україні воєнний стан строком на 30 діб.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» у період воєнного стану не можуть бути припинені повноваження Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також судів, органів прокуратури України, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, та органів, підрозділи яких здійснюють контррозвідувальну діяльність.

Згідно статті 12-2 цього Закону в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.

Відповідно до розпорядження в.о.голови Києво-Святошинського районного суду Київської області № 5 від 24.02.2022 року «Про встановлення особливого режиму роботи Києво-Святошинського районного суду Київської області в умовах воєнного стану» та виходячи з поточної ситуації, яка склалась в місті Києві, в межах якого територіально розташований Києво-Святошинський районний суд Київської області, а саме: тимчасове припинення з 24.02.2022 року розгляду в приміщенні суду за адресою: вул. Мельниченка, 1, м. Київ за участі учасників судових процесів цивільних, кримінальних, адміністративних справ та справ про адміністративні правопорушення, до усунення обставин, які зумовлюють загрозу життю, здоров'ю та безпеці відвідувачів суду, суддів та працівників апарату суду в умовах воєнної агресії проти України, враховуючи завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, введений на даний час на території України воєнний стан, прихожу до висновку про можливість проведення судового розгляду за протоколом за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки матеріалів справи достатньо для прийняття рішення.

В письмових поясненнях при складенні протоколу водій ОСОБА_1 вину в порушенні ПДР визнала.

Отже, враховуючи письмові пояснення водія, дослідивши надані в розпорядження суду документи, серед яких протокол серії ААБ № 314506 від 25.12.2021 року про адміністративне правопорушення, схема місця ДТП, вважаю, що в діях водія ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та переконана в доцільності про накладення на неї адміністративного стягнення у виді штрафу.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 40-1, ст. 124, ст. 283, п. 1 ч. 1 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, -

постановила:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , притягнути до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративне правопорушення (протокол серії ААБ № 314506 від 25.12.2021 року про адміністративне правопорушення) та накласти на неї адміністративне стягнення - штраф у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 496 (чотириста дев'яносто шість) грн. 20 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з дня її винесення.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф вноситься порушником в установу банку України, документ, що підтверджує його сплату, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, вказаного вище, надсилається порушником до Києво-Святошинського районного суду Київської області.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Суддя Мирослава ОМЕЛЬЧЕНКО