Справа № 288/512/22
Провадження № 3/288/353/22
27 квітня 2022 року смт. Попільня
Суддя Попільнянського районного суду Житомирської області Рудник М.І., розглянувши справу про адміністративні правопорушення, яка надійшла з Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
місце роботи: УЗ РПЧ № 8 - машиніст,
за частиною 2 статті 173-2 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 501306, ОСОБА_1 15 квітня 2022 року о 15.20 годині в селі Почуйки по вулиці Вишнева, Житомирського району, Житомирської області, умисно виражався в сторону своєї дружини з якою спільно проживає, нецензурною лайкою, ображав словесно, шарпав за одяг, чим вчинив психологічне насильство.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 501307, ОСОБА_1 15 квітня 2022 року о 20.40 годині в АДРЕСА_1 , умисно виражався в сторону своєї колишньої дружини, з якою спільно проживає, нецензурною лайкою, словесними образами, також виганяв її з будинку, погрожував фізичною розправою, чим своїми діями вчинив психологічне насильство.
За даних обставин, суд вважає за доцільне застосувати статтю 36 КУпАП, згідно якої, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Дослідивши матеріали справи, суддя прийшов до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для дооформлення органу, який його склав з наступних підстав.
Відповідно до вимог статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Суддею встановлено, що у протоколах про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 вказано, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності вчинив правопорушення передбачені частиною 2 статті 173-2 КУпАП.
Санкція частини 2 статті 173-2 КУпАП передбачає відповідальність особи за ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Проте, в матеріалах справи відсутні відомості про те, що ОСОБА_1 був притягнутий за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Отже органом, уповноваженим на складання протоколу, необхідно надати копію постанови про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Крім того, до протоколів про адміністративні правопорушення не додано документи які засвідчують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Наведені вище підстави вказують на відсутність можливості для суду належним чином достовірно встановити обставини правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд адміністративної справи та прийняти в ній рішення.
За вказаних обставин, матеріали справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягають поверненню для доопрацювання.
За змістом рішення Конституційного Суду України від 31 березня 2015 року № 2-рп/2015 положення частини другої статті 294 КУпАП щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене частиною першою статті 284 цього Кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 241 цього Кодексу, про закриття справи. Тобто, постанова судді про повернення матеріалу на дооформлення оскарженню не підлягає.
Керуючись статтями 36, 173-2, 245, 256, 268, 276, 278, 283-284 КУпАП, Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою Наказом МВС України від 06 листопада 2015 року № 1376, суддя, -
Справу про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 2 статті 173-2 КУпАП повернути до Відділення поліції № 2 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області - для належного оформлення відповідно до вимог закону.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Попільнянського
районного суду М.І.Рудник