Справа № 286/66/15-а
23 лютого 2022 року м. Овруч
Овруцький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Гришковець А. Л.
з секретарем Павленко Л. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Овручі справу за заявою ОСОБА_1 про заміну боржника у виконавчому листі по справі №286/66/15-а , -
Заявник звернувся до суду із заявою та просить замінити у виконавчому листі по справі №286/66/15-а вибулого боржника - управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації його правонаступником - управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації, мотивуючи тим, що постановою Овруцького районного суду Житомирської області від 16.03.2015 у справі №286/66/15-а було зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації провести йому - ОСОБА_1 донарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у відповідності до ст. 37 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за період з 01.06.2014 по 02.08.2014, виходячи з розміру 40% від мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, щомісячно. Вказана постанова набрала законної сили 08.06.2015, а 26.11.2015 йому було видано виконавчий лист.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №711-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Житомирської області» було визначено адміністративні центри та затверджено території територіальних громад Житомирської області.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення та ліквідацію районів від 17.07.2020 №807-ІХ» утворено Коростенський район (з адміністративним центром у місті Коростень) у складі територій Білокоровицької сільської, Гладковицької сільської, Горщиківської сільської, Іршанської селищної, Коростенської міської, Лугинської селищної, Малинської міської, Народицької селищної, Овруцької міської, Олевської міської, Словечанської сільської, Ушомирської сільської, Чоповицької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
З 31.12.2021 діяльність управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, як юридичної особи, припинено, а тому він вимушений звернутися із заявою про заміну боржника у виконавчому листі, а саме замінити управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації на управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації.
Заявник в судове засідання не з'явився, але в своїй заяві просить справу слухати у його відсутність.
Представник заінтересованої особи - управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації в судове засідання не з'явився, не повідомивши про причини неявки, хоча своєчасно та належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, що підтверджується поштовим повідомленням.
Дослідивши письмові докази, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до постанови Овруцького районного суду Житомирської області від 16.03.2015 у справі №286/66/15-а було зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації провести ОСОБА_1 донарахування та виплату щомісячної грошової допомоги у зв'язку з обмеженням продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства у відповідності до ст. 37 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за період з 01.06.2014 по 02.08.2014, виходячи з розміру 40% від мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, щомісячно.
Вказана постанова набрала законної сили 08.06.2015, а 26.11.2015 позивачу було видано виконавчий лист.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року №1321 «Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються», розпорядження Овруцької районної державної адміністрації від 30.12.2020 №156 «Про реорганізацію структурних підрозділів райдержадміністрації, які мають статус юридичної особи публічного права шляхом приєднаня до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області» та розпорядження Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області №9 від 26.01.2021, управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області.
З відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань слідує, що з 31.12.2021 діяльність управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, як юридичної особи, припинено.
Лист управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації від 05.03.2021 №01-04/969 свідчить, що саме до останнього (відділ №3 Овруч) з 23.02.2021 переведені працівники управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації. Тобто, обов'язок щодо призначення та виплати компенсацій, надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до законодавства України, перейшли від управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації до управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації.
Відповідно до ч. 1 ст. 379 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Згідно ч. 4 ст. 379 КАС України положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
В судовому засіданні встановлено, що виконавчий лист №286/66/15-а від 26.11.2015 16.09.2020 було повернуто стягувачеві - ОСОБА_1 , що підтверджується копією вказаного виконавчого листа. Тобто, на даний час виконавче провадження з виконання виконавчого листа не відкрито.
Таким чином, оскільки, стягувачем по справі №286/66/15 було вчасно отримано виконавчий лист, який не перебуває на виконанні та відповідно виконавче провадження по ньому не відкрито; відповідача по вказаній справі було реорганізовано шляхом приєднання до Коростенської районної державної адміністрації; управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації припинило свою функціональну діяльність, яку здійснює правонаступник - управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації, спірні правовідносини допускають правонаступництво, тому суд приходить до висновку про задоволення заяви на підставі ч.4 ст. 379 КАС України.
Керуючись ч.4 ст.379 КАС України, суд, -
Заяву задовольнити.
У справі №286/66/15-а за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про зобов'язання провести донарахування та виплату коштів у відповідності до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» замінити боржника у виконавчому листі - управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації, ЄДРПОУ 03192603, яке знаходиться за адресою: вул. Г.Виговського,17 м. Овруч Житомирської області, 11101, його правонаступником - управлінням соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області, ЄДРПОУ 03192690, яке знаходиться за адресою: вул. Франка, 5 м. Коростень Житомирської області, 11500.
На ухвалу суду до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Овруцький районний суд може бути подана апеляційна скарга протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя А. Л. Гришковець