Постанова від 27.04.2022 по справі 334/9655/21

Справа № 334/9655/21

Провадження № 3/317/238/2022

ПОСТАНОВА

27 квітня 2022 року м. Запоріжжя

Запорізький районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Ткаченко М.О., розглянувши матеріал, що надійшов з Головного управління Державної податкової служби в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої керівником КП «Центр надання послуг» КСР ЗРЗО, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , інші відомості суду не відомі,

за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

За результатами проведеної камеральної перевірки КП «Центр надання послуг» Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області встановлено, що керівником КП «Центр надання послуг» Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області ОСОБА_1 надано податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб і сум утриманого з них податку (форма № 4ДФ) за 2 квартал 2021року від 17.11.2021 року №9349255240 з порушенням встановлених строків, термін подання 09.08.2021 року фактично подано 17.11.2021 року що призвело до порушення п.119.2 ст. 119, п.176.2 ст.176 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI. Зокрема, ч.1 ст.163-4 КУпАП від 07.12.1984 року № 8073-Х зі змінами та доповненнями передбачено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4., про що було складено акт перевірки № 11955/08-01-24-16/40917807 від 08.12.2021 року.

За фактом правопорушення був складений протокол про адміністративне правопорушення № 1802/08-01-24-16 від 09.12.2021 року за ч.1 ст. 163-4 КУпАП, з яким ОСОБА_1 була ознайомлена.

В судові засідання 09.03.2022, 27.04.2022 року ОСОБА_1 не з'явилася, про час та місце судового засідання була повідомлена, клопотання про відкладення розгляду справи на адресу суду від ОСОБА_1 не надходило.

Частина 1 статті 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, за що встановлено відповідальність у вигляді попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

За нормою ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, серед іншого, відомості про особу порушника. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 1802/08-01-24-16 від 09.12.2021 року; актом перевірки № 11955/08-01-24-16/40917807 від 08.12.2021 року; копією паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера ОСОБА_1 ; копією рішення органу управління КП БСР «Центр надання послуг» №01/09/17 від 28.09.2017 року; копією запрошення на складання та підпису протоколу від 08.12.2021 року за №77004/6/08-01-24-16,

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Згідно з ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.

Беручи до уваги те, що правопорушення відбулось 17.11.2021, а згідно з ч. 2 ст. 38 КУпАП, стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, наразі вищевказані строки закінчилися.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-4 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку із закінченням строків для накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного, керуючись ст. 38, 163-4, 247, 251, 254, 256, 283, 284, 287, 289 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - закрити у зв'язку із закінченням строків для накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такої постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя М.О. Ткаченко