Іменем України
Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
Справа № 133/58/22
22.04.2022
Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Пєтухова Н.О., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління Держпраці у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає АДРЕСА_1 , такого, що працює в СВК ПП «Кашперівський», за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП,
До Козятинського міськрайонного суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 24.12.2021, 23.12.2021-24.12.2021 при проведенні перевірки у СВК ПП «Кашперівський» було встановлено, що СВК ПП «Кашперівський», головою якого є ОСОБА_1 , в якого за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, щороку не подає відділенню Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцемзнаходженням звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Відповідно до пунктів 2,3 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою КМУ № 70 від 31.01.2007 р., звіт про зайнятість і працевлаштуваня осіб з інвалідністю роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані. СВК ПП «Кашперівський» станом на 24.12.2021 звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю не подав (не надіслав) до Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, порушення триває, чим порушено вимоги ч.9 ст. 19 ЗУ № 875.
У СВК ПП «Кашперівський» не виконується норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. У СВК ПП «Кашперівський» за основним місцем роботи в 2020 році працювало 50 працівників з них одна особа з інвалідністю, станом на 24.12.2021 норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі одне робоче місце не виконано, порушення триває, чим порушено вимоги ч. 9 ст. 9 ЗУ № 875, за порушення яких встановлено відповідальність за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, кваліфіковані за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
За змістом ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, дії особи можуть бути кваліфіковані за цією статтею у випадку невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Повідомлявся про місце, дату та час слухання справи, про що свідчить поштове відправлення з судовою повісткою, яке повернулось з позначкою «адресат відсутній за вказаною адресою». Отримати інформацію про рух справи останній не був позбавлений можливості на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Так, інформація про дату, час та розгляд самого провадження даним складом суду розміщувалася на сайті Судової влади Козятинського міськрайонного суду Вінницької області у розділі інформації для громадян з найменуванням «ГРОМАДЯНАМ».
За вказаних обставин, суд вважає за можливе завершити розгляд цієї справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали справи всебічно, повно та об'єктивно, враховуючи обставини справи та особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суддя прийшов до наступних висновків.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а ст. 245 цього Кодексу передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Матеріалами адміністративної справи доведено, що ОСОБА_1 , є головою СВК ПП «Кашперівський», в якого за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб; щороку не подає відділенню Фонду соціального захисту інвалідів за своєм місцемзнаходженням звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Відповідно до пунктів 2,3 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою КМУ № 70 від 31.01.2007 р., звіт про зайнятість і працевлаштуваня осіб з інвалідністю роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані. СВК ПП «Кашперівський» станом на 24.12.2021 звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю не подав (не надіслав) до Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, порушення триває, чим порушено вимоги ч.9 ст. 19 ЗУ № 875. Також доведено, що у СВК ПП «Кашперівський» не виконується норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. У СВК ПП «Кашперівський» за основним місцем роботи в 2020 році працювало 50 працівників з них одна особа з інвалідністю, станом на 24.12.2021 норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі одне робоче місце не виконано, порушення триває, чим порушено вимоги ч. 9 ст. 9 ЗУ № 875, за порушення яких встановлено відповідальність за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
Викладене підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення 02-03-101/18 від 24.12.2021; актом № 02-03-101/218 від 24.12.2021; приписом про усунення виявлених порушень законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду № 02-03-101/218-58 від 24.12.2021; поясненнями ОСОБА_1 ; повідомленням Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів від 18.11.2021 № 01-11/426; попередженням Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів № 01-11/14 від 13.04.2021; направленням Управління Держпраці у Вінницькій області на проведення заходу державного контролю № 685/04-03 від 17.12.2021.
Отже доведеними є подія адміністративного правопорушення та вина ОСОБА_1 згідно ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
За змістом ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Відповідно до ст. 247 КУпАП, обставиною, що виключає провадження у справі про адміністративне правопорушення є, зокрема, закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Відповідно до приписів ст. 284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених ст. 241 цього Кодексу; 3) про закриття справи.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 02-03-101/18 від 14.12.2021 правопорушення було вчинено 24.12.2021, тобто на час розгляду справи судом закінчився строк притягнення особи до адміністративної відповідальності, який визначений ст. 38 КУпАП, а тому провадження у цій справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 34, 38, ч.1 ст. 130, 221, 283-284, 287, 294 КУпАП, суд,-
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 188-1 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Козятинський міськрайонний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Пєтухова Н.О.
Дата документу 22.04.2022