Справа № 557/163/22
12 квітня 2022 року смт Гоща
Суддя Гощанського районного суду Рівненської області Тишкун П.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з відділення поліції №5 Рівненського районного управління поліції ГУНП у Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ч.2 ст. 173-2, ч. 2 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 755182 від 14.01.2022 р. вбачається, що 14.01.2022 року о 03 год. у АДРЕСА_1 громадянин ОСОБА_1 , кричав, нецензурно висловлювався і виганяв з будинку по місцю проживання співмешканку ОСОБА_2 , чим завдав шкоди психічному здоров'ю потерпілої та вчинив домашнє насильство повторно. 05.08.2021 року ОСОБА_1 було притягнуто Гощанським районним судом до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.173-2 КУпАП
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст. 173-2 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 755181 від 24.01.2022 р. вбачається, що 24.01.2022 року о 19 год. у АДРЕСА_1 громадянин ОСОБА_1 , кричав, нецензурно висловлювався, намагався вибити двері квартири та словесно ображав свою колишню співмешканку ОСОБА_2 , чим завдав шкоди психічному здоров'ю потерпілої та вчинив домашнє насильство психологічного характеру повторно.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст. 173-2 КУпАП
Постановою судді Гощанського районного суду Рівненської області від 12 квітня 2022 року справи за вказаними адміністративними правопорушеннями об'єднані в одне провадження.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Поштові відправлення, що надсилались йому за вказаною у протоколі адресою, повернулося до суду з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».
Враховуючи, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, будучи обізнаною про складання щодо неї протоколу про адміністративне правопорушення не вжила заходів для явки до суду, не подала письмових заперечень проти протоколу, суддя вирішив розглянути справу у відсутності ОСОБА_1 в межах передбаченого ст.38 КУпАП строку, для забезпечення реалізації завдань Кодексу України про адміністративні правопорушення, що відповідає вимогам ст.268 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, а його вина в вчиненні даного адміністративного правопорушення доведена протоколами про адміністративні правопорушення, письмовими поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 14.01.2022 року та 24.01.2022 року, копією постанови Гощанського районного суду від 05.08.2021 року про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 1 ст.173 -2 КУпАП.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, метою якого є саме виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення так само і запобігання вчиненню нею нових правопорушень, суддя враховує обставини вчиненого адміністративного правопорушення та його наслідки, особу порушника, який повторно протягом року вчинив однорідні правопорушення, тому суддя вважає, за необхідне призначити йому стягнення у вигляді штрафу у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до ч. 2 ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до ст. 401 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 401, ч. 2 ст. 173-2, ст.ст. 221, 280, 283, 284 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 680 ( шістсот вісімдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев'яносто шість) гривень 20 копійок на рахунок №UА908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), за кодом класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя П.В.Тишкун