Справа № 301/1100/22
3/301/648/22
"20" квітня 2022 р. м. Іршава
Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Маркович І.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділення поліції №1 Хустського РУП ГУНП України в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , водія, мешканця АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 449022 від 13.02.2022 року вбачається, що 17.02. 2022 року о 15.20 год. в с. Сільце по вулиці Центральній водій ОСОБА_1 керуючи транспортним засобом марки Еталон д.н.з. НОМЕР_1 , здійснював пасажирські перевезення без сертифікатів про вакцинацію, чим порушив Постанову КМ України №1236 п.202 п.п. в під час здійснення маршрута Коломия-Мукачево
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
У відповідності до вимоги ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує в тому числі питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Разом з тим, за змістом ст. ст. 279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має суддею розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення. Суддя не має права у постанові за підсумками розгляду справи вказувати на обставини, які не зазначались у протоколі про адміністративне правопорушення, не відповідають протоколу, адже у цьому випадку він виходить за межі своєї компетенції, якою згідно з вимогами ст. ст. 213,221 КУпАП є лише розгляд справи. Недотримання цих вимог порушує право на захист особи, що притягається до адміністративної відповідальності.
Статтею 256 КУпАП встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, у протоколі зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до
адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення ВАВ № 449872 від 17.02. 2022 року не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
-у матеріалах справи відсутні будь-які докази на підтвердження того, що останній є суб'єктом господарювання (фізичною особою - підприємцем) чи посадовою особою юридичної особи, яка згідно статутних документів відповідає за порушення вимог п. 2-2 п.п.9 Постанови КМУ №1236 від 09.12.2020. Крім цього не вказано прізвища осіб -пасажирів в яких були відсутні сертифікати провакцинацію.
За таких обставин, вважаю, що розгляд справи без усунення вказаних порушень є неможливим, тому справу в порядку ст. 256 КУпАП слід повернути до відділення поліції № 1 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст.256 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, повернути до відділення поліції № 1 Хустського районного управління поліції ГУ НП в Закарпатській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя : І. І. Маркович