Справа № 297/454/22
3/301/646/22
"19" квітня 2022 р. м. Іршава
Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Маркович І.І. перевіривши
матеріали, що надійшли з Берегівського районного відділу поліції ГУ НП в Закарпатській області,
про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця
АДРЕСА_1 , не працюючого, громадянина
України,
За ч.1 ст.44-3 КУпАП,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №746369 від 25.01.2022 року, 25 січня 2022 року о 18.00 годині ОСОБА_1 перебував у приміщенні магазину «АВС», що знаходиться в с. Кам'янське по вул. Центральній, 83-А без засобів індивідуального захисту, що закривають ніс і рот, а також не мав при собі документів, що посвідчують особу, чим порушив п.2.2. 1.2. постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 року.
Перевіривши матеріали справи вважаю, що даний протокол не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та п. 9, 12, 15 Розділу II Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України №1376 від 06.11.2015 року, виходячи з наступного.
Вимоги до форми і змісту протоколу про адміністративне правопорушення містять положення ст. 256 КУпАП.
Згідно з ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У вказаному протоколі серії АПР18 №746369 від 25.01.2022 року не вказано свідків правопорушення, їх адреси, відсутні підписи та пояснення цих осіб. Пояснення свідків до протоколу також не приєднано.
У протоколі вказано, що ОСОБА_1 від надання пояснення по суті порушення відмовився, проте викладених письмово мотивів відмови ОСОБА_1 від надання пояснень до протоколу не додано. Не засвідчено відмову ОСОБА_1 надати пояснення і понятими.
Згідно з ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими вавтоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису) тощо.
Частиною 2 ст. 251 КУпАП передбачено обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Доказів вчинення ОСОБА_1 правопорушення за ч.І ст.44-3 КУпАП до протоколу не додано.
Протокол серії АПР18 №746369 від 25.01.2022 року складено стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП.
За ч.1 ст.44-3 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Згідно протоколу, ОСОБА_1 перебував у приміщенні магазину без засобів індивідуального захисту та без документів, що посвідчують його особу.
Адміністративну відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, передбачено в ч.2 ст.44-3 КУпАП.
Тобто, згідно протоколу ОСОБА_1 вчинив дії, які підпадають під ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.44-3 КУпАП.
Згідно з ч.І ст.219 КУпАП виконавчі комітети (а в населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчі органи, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад, а не судді місцевих загальних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.44-3 КУпАП.
Тобто у протоколі вказано про вчинення ОСОБА_1 правопорушення, розгляд якого не підвідомчий суду, а також вказане правопорушення не відповідає диспозиції ч.І ст.44-3 КУпАП.
За таких обставин вважаю, що даний протокол слід повернути начальнику Берегівського РВП ГУ НП в Закарпатській області для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП,
постановив:
матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.І ст.44-3 КУпАП, повернути начальнику Берегівського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає
Суддя : І. І. Маркович