Рішення від 20.04.2022 по справі 460/4935/21

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2022 року м. Рівне№ 460/4935/21

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Д.Є. Махаринця, розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Центр управління промисловістю" Акціонерного товариства "Українська залізниця" до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління ДПС у Рівненській області, яким просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №00020440900 від 03.12.2020 про застосування штрафної (фінансової) санкції (штрафу) у розмірі 500 000,00 грн, виданого Головного управління ДПС у Рівненській області Акціонерному товариству “Українська залізниця”;

- стягнути на користь “Центру управління промисловітю” АТ “Українська залізниця” сплачені штрафні (фінансові) санкції (штраф) на підставі податкового повідомлення-рішення №00020440900 від 03.12.2020 у розмірі 500 000,00 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що паливно-мастильні матеріали, як і саме паливо, які зберігаються за адресою Виробничого підрозділу «Клесівський кар'єр» надходить та повністю споживається самим виробничим підрозділом в процесі своєї вирооничої діяльності. Позивачем були вчинені всі необхідні дії для отримання відповідної ліцензії для зберігання пального, однак йому було відмовлено у зв'язку з невірно зазначеною адресою. Крім того, посилався на те, що у позивача є наявності всі документи, які спростовують доводи відповідача. У зв'язку із чим, просив задовольнити позов у повному обсязі.

Ухвалою суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та встановлено строк відповідачу для подання відзиву на позов.

На адресу суду надійшов відзив на позовну заяву, у якому відповідач позовні вимоги не визнав. На обґрунтування заперечень зазначив, що посадовими особами відповідача проведено фактичну перевірку позивача. Повідомив, що за результатами перевірки встановлено ряд порушень, необхідних належних доказів на спростування зафіксованих порушень позивачем під час перевірки не надано. Вважає оскаржуване податкове повідомлення-рішення таким, що прийняте на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначені чинним законодавством. За таких обставин, просив в задоволенні позову відмовити.

Позивач надав до суду відповідь на відзив в якій просив задовольнити позов у повному обсязі, з підстав зазначених у позовній заяві.

Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в матеріалах справи докази встановив наступне.

Позовну заяву подано Акціонерним товариством «Українська залізниця» в особі філії «Центр управління промисловістю» Акціонерного товариства «Українська залізниця».

Від імені акціонерного товариства «Українська залізниця» діє філія «Центр управління промисловістю» акціонерного товариства «Українська залізниця» на підставі Положення про філію «Центр управління промисловістю» АІ «Укрзалізниця».

Виробничий підрозділ «Клесівський кар'єр» є виробничим підрозділом філії «Центр управління промисловістю» AT «Українська залізниця» на підставі Положення про філію «Центр управління промисловістю» AT «Українська залізниця» затвердженого протоколом засідання правління А Г «Укрзалізниця» від 03.12.2020 (із змінами).

Головним управлінням ДПС у Рівненській області на підставі наказу №1860 від 28.10.2020 проведена фактична перевірка виробничого підрозділу «Клесівський кар'єр» філії «Центр управління промисловістю» АТ «Українська залізниця» з питань дотримання вимог законодавства в сфері обігу підакцизних товарів на акцизному складі за адресою: Рівненська обл., Сарненський район, с. Пугач, вул. Заводська, буд. 49 на акцизному складі (уніфікований №1014511) в період з 29.10.2020 по 06.11.2020.

За результатами перевірки було складено акт (довідку) про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі підакцизними товарами за №000083.

Перевіркою встановлено: згідно з даними реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового, за адресою: вул. Заводська, буд. 49, с. Пугач, Сарненськии р-н, Рівненська обл. зареєстрований акцизний склад «Автозаправний комплекс», уніфікований № 1014511, дата реєстрації 09.04.2020р., який належить AT «УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ».

На вказаному акцизному складі розміщені чотири резервуари для зберігання пального, загальною місткістю 144,2 м, які підключені трубопроводом до паливороздавальної колонки, через яку здійснюється заправка транспортних засобів товариства. Резервуари не обладнані необхідними вимірювальними засобами.

Згідно з абз. З н. 25 підрозділу 5 розділу XX Податкового Кодексу України, за неподання електронних документів з акцизних складів, на яких розташовані резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, застосовуються з 1 квітня 2020 року.

Також, фактичною перевіркою виявлено що за адресою: вул. Заводська, буд. 49, с. Пугач. Сарненський р-н. Рівненська обл., де зареєстрований акцизний склад «Автозаправний комплекс», уніфікований № 101451 1, відсутня ліцензія на право зберігання пальною, чим порушено норми статті 15 Закону України №481/95-ВР від 19.12.1995р.

Не погоджуючись з Актом (довідкою) про результати фактичної перевірки і питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі підакцизними товарами виробничим підрозділом «Клесівський кар'єр» філії «Центр управління промисловістю» АТ «Укрзалізниця» направлено заперечення №357 від 17.11.2020 та додаткове заперечення №360 від 19.11.2020 на даний Акт до Головного управління ДПС у Рівненській області.

Рішенням №4688/6/99-00-06-03-01-06 від 01.03.2021 Державною податковою службою України залишено оскаржуване рішення без розгляду.

На підставі акта перевірки №2441/17-00-09-01/40075815 від 06.11.2020 Головним управлінням ДПС у Рівненській області було прийнято податкове повідомлення-рішення №00020440900 від 03.12.2020, яким накладено штрафні санкції в загальному розмірі 500 000,00 грн (п'ятсот тисяч гривень 00 коп.).

Не погоджуючись з вказаним податковим повідомленням-рішенням позивач звернувся до Державної податкової служби України зі скаргою №ЦУП-8/5969 від 18.12.2020.

Поряд із тим, філією «Центр управління промисловістю» АТ «Укрзалізниця» було сплачено грошове зобов'язання зазначене в оскаржуваному податковому повідомленні-рішенні згідно платіжного доручення №3321492 від 30.12.2020.

Позивач не погоджується з даним податковим повідомленням рішенням, у зв'язку з чим звернувся до суду за захистом своїх порушених прав.

Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.

Порядок проведення фактичних перевірок встановлений нормами статей 75 та 80 Податкового кодексу України.

Відповідно до пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Підпунктом 75.1.3 пункту 75.1 Податкового кодексу України визначено, що фактичною вважається перевірка, яка здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Згідно з пунктом 80.1 статті 80 Податкового кодексу України фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи).

Підпунктом 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 Податкового кодексу України встановлено, що фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав: у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального.

Щодо порушень вимог податкового законодавства позивачем, які викладені у висновках акту перевірки, суд зазначає наступне.

Фактичною перевіркою виявлено що за адресою: вул. Заводська, буд. 49, с. Пугач. Сарненський р-н. Рівненська обл., де зареєстрований акцизний склад «Автозаправний комплекс», уніфікований № 101451 1. відсутня ліцензія на право зберігання пальною, чим порушено норми статті 15 Закону України №481/95-ВР від 19.12.1995р. «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (із змінами та доповненнями).

До заперечення на акт фактичної перевірки надано свідоцтво про право власності на нерухомий об'єкт та свідоцтво про право власності на нерухоме майно, які підтверджують розмішеним місця зберігання пального - акцизним складом за адресою: вул. Заводська, буд. 49, с. Пугач. Сарненський р-н. Рівненська обл.

З матеріалів справи судом встановлено, що 30.01.2020 виробничим підрозділом «Клесівський кар'єр» було подано заяву, щодо отримання ліцензії на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання) до ГУ ДПС у Рівненській області вх. №2025/10/17- 00 від 30.01.2020 та квитанцію про сплату користуванням річної ліцензії. Відповідно до витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно №17272731 від 03.01.2008 та свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 12.12.2007 даний акцизний склад «Будівля операторної АЗС» знаходиться за адресою: за адресою: Рівненська обл., Сарненський район, с. Пугач, вул. Заводська, буд. 49.

Так при внесенні відомостей до заяви вих. №2025/10/17-00 від 30.01.2020 на отримання ліцензії на право зберігання пального, заявником, виробничим підрозділом «Клесівський кар'єр» не було вказано повну адресу місця знаходження акцизного складу (уніфікований №101451 1) в пункті 10 даної заяви, а саме не було вказано назви населеного пункту місця знаходження (с. Пугач) даного акцизного складу, а лише було зазначено область місця знаходження (Рівненська обл.), район місця знаходження (Сарненський район) та вулицю місця знаходження (вул. Заводська 49) та як доповнення до п.10 даної заяви, було вказано назву виробничого підрозділу (виробничий підрозділ «Клесівський кар'єр») та назву населеного пункту його місця знаходження (смт. Клесів), що було підставою для відмови у видачі ліцензії за реєстраційним номером 17140414202000161 від 10.02.2020.

Відповідно до ст. 1 Закону України 19.12.1995 року №48І/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (із змінами та доповненнями): місце зберігання пального - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, га/або ємності, шо використовуються для зберігання пального па праві власності або користування.

Частиною 38 статі 15 Закону України 19.12.1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (із змінами та доповненнями) визначено, що для отримання ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:

документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об'єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію, будь-якого цільового призначення;

акт вводу в експлуатацію об'єкта або акт готовності об'єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об'єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об'єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;

дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Суб'єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, копії зазначених документів не подають. Такі суб'єкти господарювання у заяві зазначають про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів, що використовується для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження, а також фактичне місцезнаходження ємностей, що використовуються для зберігання пального.

Разом з тим, ч. З ст. 16 Закону України 19.12.1995 року №48І/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (із змінами та доповненнями) - контроль за сплатою річної плати за ліцензії здійснюється органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України видавати ліцензії на виробництво спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і пального, оптову торгівлю спиртом, оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами і пальним, на зберігання.

Здійснення контролю суб'єкт господарювання (у тому числі суб'єкт господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) подає зазначеному органу копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату.

Відповідно ч. 40 ст.15 Закону України 19.12.1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного 1 плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (із змінами га доповненнями) - відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.

Виконуючи зазначену вище норму Закону, товариству видана ліцензія на зберігання пального виключно для потреб власного споживання №17140414202000161 від 10.02.2020р. за адресою: Рівненська обл., Сарненський район, смт. Клесів, вул. Заводська, буд. 49.

Разом з тим, відповідно до реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового, за адресою: Рівненська обл., Сарненський район, с. Пугач, вул. Заводська, буд. 49, зареєстрований акцизний склад - «Автозаправний комплекс», уніфікований № 1014511, який належить акціонерному товариству "Українська залізниця" на праві зведеного передавального акту б/н від 16.08.2015 р.

Враховуючи викладене вище, фактична адреса знаходження акцизного складу (уніфікований № 1014511) є адресою: Рівненська обл., Сарненський район, с. Пугач, вул. Заводська, буд. 49, за якою відсутня ліцензія на право зберігання пального.

Слід зауважити, що відповідно до частини 1 статті 15 цього Закону оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюється суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.

Згідно з пп. 14.1.6 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України акцизний склад - це:

а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території, розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;

б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Не є акцизним складом:

а) приміщення відокремлених підрозділів розпорядника акцизного складу, які використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі маркованих марками акцизного податку горілки та лікеро-горілчаних виробів, відвантажених з акцизного складу, а також для здійснення оптової та/або роздрібної торгівлі відповідно до отриманої розпорядником акцизного складу ліцензії;

б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

в) приміщення або територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам;

г) паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі або обладнанні чи пристрої;

ґ) приміщення або територія, у тому числі платника податку, де зберігається або реалізується виключно пальне у споживчій тарі ємністю до 5 літрів включно, отримане від виробника або особи, яка здійснила його розлив у таку тару.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивачем у перевіряємий період фактично здійснювалось зберігання пального без наявності відповідної ліцензії, у зв'язку із чим контролюючим органом правомірно встановлено порушення позивачем статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального".

Згідно з частиною 1 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Відповідно до абзацу 8 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" до суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії - 500000 гривень.

Враховуючи правомірність висновків контролюючого органу щодо порушення позивачем частини 8 статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", суд приходить до висновку, що оскаржувне податкове повідомлення-рішення, винесене Головним управлінням ДПС у Рівненській області в межах чинного законодавства, а тому не підлягають скасуванню.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про правомірність накладення на позивача штрафних (фінансових) санкцій (штрафу) на підставі податкового повідомлення-рішення №00020440900 від 03.12.2020 у розмірі 500 000,00 грн, оскільки матеріалами справи підтверджено та позивачем не спростовано належними та допустимими доказами факту відсутності ліцензії у позивача на зберігання пального.

Крім того, контролюючим органом під час перевірки встановлено, що у резервуари не обладнані рівномірами-лічильниками, а на витратомір-лічильник GESPAPS MG80V, який встановлений на паливороздавальній колонці відсутні документи про позитивну оцінку відповідності або повірку на момент проведення перевірки.

На вказаному акцизному складі розміщені чотири резервуари для зберігання пального, загальною місткістю 144,2 м, які підключені трубопроводом до паливороздавальної колонки, через яку здійснюється заправка транспортних засобів товариства.

Для визначення рівня пального у резервуарах використовується метршток, який зазначений товариством в Довідці про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри» за № 9191193165 від 07.08.2020р.

При цьому, відповідно до пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Податкового Кодексу України - під час виходу з ладу, проведення повірки або калібрування рівнеміра-лічильника або витратоміра-лічильника визначення даних про обсяги залишків пального та обсяги обігу пального здійснюється у мірах повної місткості, які мають позитивний результат повірки, проведеної відповідно до законодавства, та/або за допомогою рулетки та метрштока або переносного (портативного) рівнеміра-аналізатора, які мають позитивний результат повірки, проведеної відповідно до законодавства. Застосування такого способу вимірювання може здійснюватися не більше 20 календарних днів поспіль та не більше чотирьох разів протягом календарного року.

Тобто, встановлено порушення вимог:

- п. 12 підрозділу 5 розділу XX Податкового Кодексу України, а саме: розпорядники акцизних складів зобов'язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/аоо рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі не пізніше 1 січня 2020 року, якшо акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 м;

- пп. 230.1.2. п. 230.1 ст. 230 Податкового Кодексу України - акцизні склади, на території яких здійснюється зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання ріння або відсотка пальною у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник)на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Крім того, відповідно до пп. 230.1.3. п. 230.1. ст. 230 Податкового Кодексу України, розпорядники акцизних складів зобов'язані на кожному акцизному складі щоденно (крім днів, в які акцизний склад не працю») формувати дані про фактичні залишки пального на початок та кінець звітної доби та про лобові фактичні обсяги отриманого та реалізованого пального у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° С. Дані про залишки пального та про обсяг обігу пального подаються електронними засобами зв'язку у формі електронних документів, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечу» формування та реалізує державну фінансову полі тику.

Згідно з абз. З н. 25 підрозділу 5 розділу XX Податкового Кодексу України, за неподання електронних документів з акцизних складів, на яких розташовані резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, застосовуються з 1 квітня 2020 року.

Відповідно до бази даних ЄРАП, з 01.04.2020 по 05.11.2020 рр. по акцизному складі (уніфікований №1014511) здійснювалися операції із отримання та реалізації пального. Отже, протягом 127 днів товариством здійснювалась діяльність без подачі щодобових довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального, чим порушено вимоги пп. 2.30.1 п. 230.1. ст. 230 Податкового Кодексу України.

Суд зазначає, що до перевірки, під час оскарження результатів перевірки у досудовому порядку а також до матеріалів справи позивачем не надано жодної документації, щодо фіксування залишків пального, а також щодобових довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального для спростування факту відсутності обліку зазначених залишків паливних матеріалів.

Сукупність встановлених в ході судового розгляду спору обставин дає підстави для висновку про доведеність допущених позивачем порушень вимог Податкового кодексу України, що стали підставою для застосування відповідальності та прийняття оскарженого податкового повідомлення-рішення.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими, а тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 139 КАС України.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі філії "Центр управління промисловістю" Акціонерного товариства "Українська залізниця" до Головне управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається Рівненського окружного адміністративного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасники справи:

Позивач - Акціонерне товариство "Українська залізниця" в особі філії "Центр управління промисловістю" Акціонерного товариства "Українська залізниця" (вул. Санаторна, буд.12/1,м. Київ,02099. ЄДРПОУ/РНОКПП 40075815)

Відповідач - Головне управління ДПС у Рівненській області (вул. Відінська, 12,м. Рівне,33023. ЄДРПОУ/РНОКПП 44070166)

Повний текст рішення складений 20.04.2022.

Суддя Д.Є. Махаринець