Рішення від 04.04.2022 по справі 340/726/22

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 квітня 2022 року м. Кропивницький справа №340/726/22

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомАкціонерного товариства "Гідросила" (25006, Кіровоградська область, м.Кропивницький, вул. Братиславська, 5, код ЄДРПОУ - 05786100)

до Кропивницької митниці Державної митної служби України (25030, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Лавандова, 27-Б, код ЄДРПОУ - 44005668)

провизнання протиправними та скасування рішення та картки відмови в прийнятті декларації, -

ВСТАНОВИВ:

І. Зміст позовних вимог

Акціонерне товариство "Гідросила" звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кропивницької митниці Державної митної служби України у якому просить визнати протиправними та скасувати картки відмов в прийнятті митних декларацій, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA901020/2021/00051 та №UA901020/2021/00052 від 28.07.2021р., оформлені Кропивницькою митницею.

ІІ. виклад позиції позивача та заперечень відповідача.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що під час митного оформлення товару відповідачу було подано всі необхідні документи, які відповідають вимогам частини другої статті 53 МКУ, що свідчить про відсутність підстав для коригування митної вартості товару, а тому оскаржуване рішення на його думку є протиправним та підлягають скасуванню.

Відповідачем надано відзив на позов вимоги якого не визнаються з тих підстав, що прийняття оскаржуваних рішень здійснено на підставі, в межах повноважень та у спосіб визначені Митним кодексом України. Так, за результатами перевірки документів та відомостей, доданих до митної декларації, на підтвердження митної вартості товару, встановлено розбіжності, що є підставою для визначення митної вартості митним органом. Також позивачем не надано на запит митного органу необхідних підтверджуючих документів.

ІІІ. Заяв (клопотання) учасників справи інші процесуальні дій у справі

Ухвалою суду від 01.02.2022 року у справі відкрито провадження та призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

14.03.2022 року відповідачем подано відзив на адміністративний позов.

Частиною 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Згідно з частиною 2 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

З огляду на завершення 30-ти денного терміну для подання заяв по суті справи, суд вважав можливим розглянути та вирішити справу по суті за наявними у ній матеріалами.

Разом з тим, суд зазначає, статтею 258 КАС України визначено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

ІV. Обставини встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.

Розглянувши подані сторонами документи, заслухавши пояснення представників сторін, з'ясувавши зміст спірних правовідносин з урахуванням доказів судом встановлені відповідні обставини.

11 листопада 2020 року між Акціонерним товариством "Оскольський електрометалургійний комбінат" (Росія) та Акціонерним товариством "Гідросила" укладено контракт №СГДС/ОЕ-008391, відповідно до умов якого з урахуванням специфікації №2 від 21.05.2021 р., позивачем придбано, зокрема наступний товар:

16.06.2021 року за тимчасовою митною декларацією №UA110280/2021/004253 - прокат з легованої сталі марки 18ХГТ, яка відноситься до групи хромомарганцевих сталей згідно ДСТУ 7806:2015, а саме, прутки з легованої сталі марки 18 ХГТ діаметром 29 мм - 28 965 кг., 32 мм - 38 685 кг., гарячекатані, без подальшої обробки, круглого поперечного перерізу, прямі, довжиною від 3 до 6,2 м. Не є арматурним прокатом або катанкою;

30.06.2021 року за тимчасовою митною декларацією №UA110280/2021/004639 - прокат з легованої сталі марки 18ХГТ, яка відноситься до групи хромомарганцевих сталей згідно ДСТУ 7806:2015, а саме, прутки з легованої сталі марки 18 ХГТ діаметром 20 мм - 8585 кг., 29 мм - 9125 кг, гарячекатані, без подальшої обробки, круглого поперечного перерізу, прямі, довжиною від 3 до 6,2 м. Не є арматурним прокатом або катанкою;

З метою митного оформлення товару позивачем подано до митниці (митний пост “Кропивницький”) тимчасові митні декларації №UA110280/2021/004253 від 16.06.2021 р. та №UA110280/2021/004639 від 30.06.2021 р.

Для отримання відомостей про товар, було відібрано проби товару та направлено Державному підприємству «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади» та отримано висновок №29 від 22.07.2021 р. Відповідно до вказаного висновку експертної установи, «за результатами аналізування досліджених зразків металопродукції - круги діаметром 20, 29 та 32 мм зі сталі марки 18 ХГТ, сертифікати якості №№0774553, 0774551 від 21.06.2021 р„ №0772358, 0772359 від 08.06.2021 р. мають всі ознаки виду продукції «прокат сортовий сталевий гарячекатаний круглий, виготовлений за ГОСТ 4543-2016 і ГОСТ 2590-2006», та не є арматурою чи катанкою».

Після отримання висновків експертизи АТ «Гідросила» подало на товар, на який були оформлені тимчасові митні декларації, митні декларації для остаточного оформлення товару:

28.07.2021 року №UA901020/2021/000725 - прокат з легованої сталі марки 18ХГТ, яка відноситься до групи хромомарганцевих сталей згідно ДСТУ 7806:2015, а саме, прутки з легованої сталі марки 18 ХГТ діаметром 29 мм - 28 965 кг., 32 мм - 38 685 кг., гарячекатані, без подальшої обробки, круглого поперечного перерізу, прямі, довжиною від 3 до 6,2 м. Не є арматурним прокатом або катанкою;

28.07.2021 року №UA901020/2021/000741 - прокат з легованої сталі марки 18ХГТ, яка відноситься до групи хромомарганцевих сталей згідно ДСТУ 7806:2015, а саме, прутки з легованої сталі марки 18 ХГТ діаметром 20 мм - 8 585 кг., 29 мм -9125 кг гарячекатані, без подальшої обробки, круглого поперечного перерізу, прямі, довжиною від 3 до 6,2 м. Не є арматурним прокатом або катанкою;

Посадовою особою митного органу прийнято рішення про відмову у митному оформленні та направлено картки відмови в прийнятті митної декларації митному оформлені випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA901020/2021/00051 та №UA901020/2021/00052 від 28.07.2021р.

Підставами прийняття рішення та відмови у видачі карток відмови вказано: відповідно до рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі №АД-390/2018/4411-05, про внесення змін до рішення Комісії від 28.12.2017 р. №АД-382/2017/4411-05 "Про застосування остаточних антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну арматури та катанки походженням з Російської Федерації", митне оформлення товару-прутки з легованої сталі (зазначеного в декларація діаметру), гарячекатані, без подальшої обробки, круглого поперечного перерізу, прямі, довжиною від 3 до 6 м, що походять з Російської Федерації та класифікуються за кодом 7228306900 згідно УКТЗЕД, проводиться за умови сплати антидемпінгового мита у розмірі 15,21%.».

Не погоджуючись із такими рішеннями відповідача, позивач звернувся до суду з метою захисту свого порушеного права, шляхом скасування прийнятих відповідачем рішень.

V. Оцінка суду.

Надаючи правову оцінку обґрунтованості аргументам, наведеними учасниками справи, суд дійшов наступних висновків.

Засади державної митної справи, зокрема, процедури митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, умови та порядок справляння митних платежів, визначаються Митним кодексом України №4495-VІ від 13.03.2012 року (надалі - МК України).

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.271 Митного кодексу України мито - це загальнодержавний податок, встановлений Податковим кодексом України та цим Кодексом, який нараховується та сплачується відповідно до цього Кодексу, законів України та міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

В Україні застосовуються такі види мита: 1) ввізне мито; 2) вивізне мито; 3) сезонне мито; 4) особливі види мита: спеціальне, антидемпінгове, компенсаційне, додатковий імпортний збір.

Частиною 4 статті 275 Митного кодексу України визначено, що антидемпінгове мито встановлюється відповідно до Закону України "Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту" у разі ввезення на митну територію України товарів, які є об'єктом демпінгу, що заподіює шкоду або створює загрозу заподіяння шкоди національному товаровиробнику.

Згідно з ч.9 ст.280 Митного кодексу України, особливі види мита нараховуються за ставками, встановленими рішеннями Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про застосування антидемпінгових, компенсаційних або спеціальних заходів, відповідно до законів України “Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту”, “Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту”, “Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну”.

З огляду на п.2 ч.1 ст.1 Закону України “Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту” від 22.12.1998р. №330-XIV (далі за текстом - Закон №330) антидемпінгове мито (попереднє або остаточне) - особливий вид мита, що справляється у разі ввезення на митну територію країни імпорту товару, який є об'єктом застосування антидемпінгових заходів (попередніх або остаточних).

Відповідно до ч.ч.1, 5 ст.5 Закону №330 Міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі очолює Голова, яким за посадою є Міністр економіки та з питань європейської інтеграції України.

Комісія у межах своєї компетенції приймає рішення, організовує та контролює їх виконання. У голосуванні за прийняття відповідного рішення можуть брати участь тільки члени Комісії.

Акти Комісії, зокрема щодо проведення антидемпінгового розслідування та застосування антидемпінгових заходів, є обов'язковими для виконання.

Згідно з ч.6 ст.16 Закону №330, остаточне антидемпінгове мито справляється у відповідному розмірі та у кожному випадку окремо на недискримінаційній основі, незалежно від країни експорту, якщо у рішенні Комісії визначається, що імпорт відповідного товару є об'єктом застосування остаточних антидемпінгових заходів, за винятком імпорту, щодо якого відповідно до цього Закону експортером було взято відповідні зобов'язання.

У цьому рішенні Комісія визначає кожного постачальника товару, імпорт якого в країну імпорту є об'єктом застосування остаточних антидемпінгових заходів. У разі, якщо антидемпінгове розслідування проводиться стосовно товарів, що імпортуються кількома постачальниками з однієї країни та неможливо визначити всіх цих постачальників, у рішенні Комісії зазначається ця країна експорту. Якщо антидемпінгове розслідування проводиться стосовно товарів, що імпортуються кількома постачальниками більше ніж з однієї країни, у рішенні Комісії можуть бути зазначені або всі постачальники, або, у разі неможливості визначення всіх постачальників відповідного товару, - всі країни експорту.

Комісія у своєму рішенні встановлює розмір ставки остаточного антидемпінгового мита, яким обкладається товар постачальника (виробника, експортера, імпортера), імпорт якого в країну імпорту є об'єктом застосування антидемпінгових заходів. Якщо неможливо визначити постачальника (виробника, експортера, імпортера), у цьому рішенні визначається розмір ставки остаточного антидемпінгового мита для відповідної країни експорту.

Частиною 8 статті 16 Закону №330 визначено, що остаточне антидемпінгове мито сплачується за ставкою та на умовах, встановлених у відповідному рішенні Комісії про застосування остаточних антидемпінгових заходів. Остаточне антидемпінгове мито сплачується незалежно від сплати інших податків і зборів (обов'язкових платежів), у тому числі мита, які, як правило, справляються при імпорті в країну імпорту товарів.

Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі прийнято рішення від 27.12.2017 р. №АД-382/2017/4411-05 "Про застосування остаточних антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну арматури та катанки походженням з Російської Федерації", яким застосовано остаточні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну товару походженням з Російської Федерації, що має такий опис: арматурний прокат (арматура) діаметром від 6 до 40 мм (включно) та катанка діаметром від 5,5 до 14 мм (включно), що класифікуються згідно з УКТЗЕД за кодами 7213 10 00 00, 7213 91 10 00, 7213 91 20 00, 7213 91 41 00, 7213 91 49 00, 7213 91 70 00, 7213 91 90 00, 7213 99 10 00, 7213 99 90 00, 7214 20 00 00, 7214 99 10 00, 7214 99 39 00, 7214 99 50 00, 7214 99 79 00, 7214 99 95 00, 7227 20 00 00, 7227 90 10 00, 7227 90 50 00, 7227 90 95 00, 7228 20 91 00, 7228 20 99 00, 7228 30 20 00, 7228 30 69 00, 7228 30 89 00.

Рішенням Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі №АД-390/2018/4411-05 від 20.04.2018 р. "Про внесення змін до рішення Комісії від 28.12.2017 р. №АД-382/2017/4411-05 "Про застосування остаточних антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну арматури та катанки походженням з Російської Федерації" застосовано остаточні антидемпінгові заходи щодо імпорту в Україну товару походженням з Російської Федерації, що має такий опис: арматурний прокат (арматура) діаметром від 6 до 40 мм (включно) та катанка діаметром від 5,5 до 14 мм (включно), а саме: прутки гарячекатані (у тому числі й прутки, що отримані гарячим волочінням та гарячим пресуванням), які мають однаковий (у тому числі й періодичний) суцільний круглий поперечний переріз за всією довжиною, з вуглецевої та інших легованих сталей, у тому числі укладені в бунти чи розрізані на відрізки, що можуть мати вм'ятини, ребра, канавки або інші рельєфи, створені під час прокатування з подальшою обробкою чи без неї (за винятком прутків з автоматної, швидкорізальної та інструментальної сталі, кованих, холодного деформування або оброблення у холодному стані та кутиків, фасонних та спеціальних профілів з легованої сталі, порожнистих прутків та брусків для буріння), що можуть класифікуватися згідно з УКТЗЕД за кодами 7213 10 00 00, 7213 91 10 00, 7213 91 20 00, 7213 91 41 00, 7213 91 49 00, 7213 91 70 00, 7213 91 90 00, 7213 99 10 00, 7213 99 90 00, 7214 20 00 00, 7214 99 10 00, 7214 99 39 00, 7214 99 50 00, 7214 99 79 00, 7214 99 95 00, 7227 20 00 00, 7227 90 10 00, 7227 90 50 00, 7227 90 95 00, 7228 20 91 00, 7228 20 99 00, 7228 30 20 00, 7228 30 69 00, 7228 30 89 00.

Згідно з ч.ч.2, 3 ст.44 Митного кодексу України, у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, у разі переміщення товарів через митний кордон України країна походження товару заявляється (декларується) митному органу в обов'язковому порядку лише у разі, якщо це необхідно для застосування митно-тарифних заходів регулювання зовнішньоекономічної діяльності, кількісних обмежень (квот), інших заходів економічного або торговельного характеру, що здійснюються в односторонньому порядку або відповідно до двосторонніх чи багатосторонніх міжнародних договорів, укладених відповідно до закону, або заходів, що здійснюються відповідно до закону для забезпечення здоров'я населення чи суспільного порядку, а також у разі, якщо в митного органу є підстави для підозри в тому, що товар походить з країни, товари якої заборонені до переміщення через митний кордон України згідно із законодавством України.

У разі переміщення товарів через митний кордон України країна походження товару обов'язково заявляється (декларується) митному органу шляхом зазначення в митній декларації назви країни походження товару та відомостей про сертифікат про походження товару:

1) на товари, до яких застосовуються преференційні ставки ввізного мита, встановлені Митним тарифом України;

2) на товари, щодо ввезення яких в Україну застосовуються кількісні обмеження (квоти) або заходи, вжиті органами державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в межах повноважень, визначених законами України “Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту”, “Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту”, “Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну”, “Про зовнішньоекономічну діяльність”;

3) якщо це передбачено законами України та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Відповідно до ч.ч.1-3 ст.48 Митного кодексу України орган доходів і зборів відмовляє у випуску товару, якщо цей товар походить з країни, товари якої заборонені до переміщення через митний кордон України згідно із законодавством України.

З огляду на ч.ч.2, 3 ст.48 Митного кодексу України, товари, походження яких достовірно не встановлено, випускаються митним органом у вільний обіг на митній території України за умови сплати ввізного мита за повними ставками Митного тарифу України.

У разі неможливості достовірно встановити країну походження товарів, щодо яких застосовуються особливі види мита (антидемпінгове, компенсаційне, спеціальне або додатковий імпортний збір), такі товари випускаються у вільний обіг на митній території України за умови сплати особливих видів мита.

Враховуючи викладене на переткання суду, антидемпінгове мито нараховується на підставі рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, а об'єктом його справляння є товар, який відповідає опису зазначеному у відповідному рішенні.

Так, для визначення того, чи є ввезений позивачем товар об'єктом застосування антидемпінгових заходів необхідно встановити наявність наступних умов: 1) походження з Російської Федерації; 2) товар згідно з УКТ ЗЕД за переліком відповідно до рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 28.12.2017 р. №АД-382/2017/4411-05 із змінами внесеними рішенням від 20.04.2018 р. №АД-390/2018/4411-05; 3) товар, що за описом являє арматурний прокат (арматура) діаметром від 6 до 40 мм (включно) та катанку діаметром від 5,5 до 14 мм (включно).

Досліджуючи спірні правовідносини судом встановлено, що відповідно до актів взяття проб (зразків) товарів: №15 від 16.06.2021р. та №16 від 30.06.2021р. представником позивача в присутності головного інспектора митного поста “Кропивницький” Держмитслужби відібрані проби товару для проведення його експертизи з метою визначення приналежності товару до виду - арматура, катанка чи прокат сортовий сталевий гарячекатаний круглий. Відібрані зразки направлені на дослідження в Науково-інженерний центр з випробувань труб, балонів, іншої продукції і матеріалів Державного підприємства “Науково-дослідний та технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади”.

Висновками №29 від 22.07.2021р. Державним підприємством “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади” встановлено, що за результатами аналізування досліджених зразків металопродукції - круги діаметром 20, 29 та 32 мм зі сталі марки 18 ХГТ, сертифікати якості №№0774553, 0774551 від 21.06.2021 р„ №0772358, 0772359 від 08.06.2021 р., мають всі ознаки виду продукції «прокат сортовий сталевий гарячекатаний круглий, виготовлений за ГОСТ 4543-2016 і ГОСТ 2590-2006», та не є арматурою чи катанкою».

Стосовно посилання відповідача на те, що Державним підприємством “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади” під час випробувань продукції використано ГОСТ 5781-82, який скасовано наказом Державного підприємства “Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості від 14.12.2015 р. №185 “Про скасування національних стандартів, які розроблені на основі міждержавних стандартів, що розроблені до 1992 року, та міждержавних стандартів в Україні, що розроблені до 1992 року”, суд вважає зазнрачити наступне.

У висновках №29 від 22.07.2021р. Державним підприємством “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади” міститься посилання як на ГОСТ 5781-82, так і на ДСТУ 3760:2006. При цьому у зазначених висновках вказані геометричні параметри профілю, результати механічних випробувань на розтяг, хімічний аналіз зразків.

Представник відповідача, вказуючи на те, що з 01.01.2019 р. в Україні змінився хімічний склад сталі, не конкретизував, які параметри досліджених зразків не відповідають новому хімічному складу та з огляду на які його можна класифікувати як арматура чи катанка.

Поряд з цим, відповідачем не надано експертного висновку, яким спростовано висновки №29 від 22.07.2021р. ДП “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади” та твердження позивача або докази на підтвердження того, що імпортований позивачем товар за митними деклараціями є арматурою чи катанкою.

Окрім того, суд зауважує, що з огляду на п.27 ч.1 ст.1 Закону №330, рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі про застосування остаточних антидемпінгових заходів приймається в результаті проведення відповідно до процедур антидемпінгового розслідування відносно товару, який є об'єктом відповідного розслідування.

Ініціювання такого розслідування відбувається шляхом подання, в порядку статті 12 Закону №330, скарги національним товаровиробником, з обов'язковим зазначенням товару (включаючи його повний опис), про який стверджується, що він є об'єктом демпінгу.

Рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі №АД-382/2017/4411-05 від 28.12.2017 р., із змінами, прийнято відносно конкретно визначеного товару, опис якого наведено в рішенні і який може класифікуватись за визначеними в ньому кодами УКТ ЗЕД.

Однак, зазначене не свідчить, що всі товари, які класифікуються за кодами УКТ ЗЕД за переліком такого рішення, є об'єктами антидемпінгових заходів, оскільки це суперечило б суті і змісту антидемпінгових процедур і заходів, регламентованих Законом №330.

Суд враховує, що в Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності товари систематизовано за товарними групами (перші 2 знаки), позиціями (перші чотири знаки), підпозиціями (перші шість знаків), категоріями (перші вісім знаків), підкатегоріями (десять знаків). Підкатегорія - це найбільш деталізований рівень класифікації, який, проте, включає обмежене відповідним описом коло товарних класифікацій, а не виключний їх перелік. Отже, під зазначеними у рішенні Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі №АД-382/2017/4411-05 від 28.12.2017 р. кодами УКТ ЗЕД класифікуються як товари, що підпадають під дію рішення, так і ті, що не підпадають.

Дані УКТ ЗЕД включно з описом і примітками застосовуються виключно для цілей класифікації товару. Тобто при визначенні того, чи є товар демпінговим, недостатньо застосовувати опис товару за УКТ ЗЕД.

Опис конкретної продукції (в тому числі арматурного прокату, катанки), вимоги щодо зокрема якісних характеристик, хімічного складу, призначення і сфер використання окремих видів продукції тощо, визначаються нормативними документами (державними і міждержавними стандартами), затвердженими у встановленому законодавством порядку, положення яких дозволяють оцінити відповідність об'єктів стандартизації своєму призначенню.

Такі висновки узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду викладеною у постанові від 02.10.2018 р. у справі №804/2304/18 (провадження №К/9901/60260/18).

Суд враховує, що, на виконання вимог ч.2 ст.77 КАС України, відповідачем не надано доказів того, що товар ввезений АТ "Гідросила" за митними деклараціями №UA901020/2021/000725 та №UA901020/2021/000741 від 28.07.2021 підпадає під дію антидемпінгових заходів відповідно до рішення №АД-382/2017/4411-05 від 28.12.2017 р., із змінами.

Зважаючи на викладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги про визнання протиправними та скасування карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення, оформлених Дніпровською митницею Держмитслужби, підлягають задоволенню у повному обсязі.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що картки відмов в прийнятті митних декларацій, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №UA901020/2021/00051 та №UA901020/2021/00052 від 28.07.2021р., оформлені Кропивницькою митницею, не відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають визнанню протиправними та скасуванню.

VI. Судові витрати.

Згідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, суд стягує на користь позивача здійснені документально підтверджені витрати по сплаті судового збору у розмірі 4962,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 139, 246, 255, 292-297, 325, 382 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформлені випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення:

-№UA901020/2021/00051 від 28.07.2021р.

-№UA901020/2021/00052 від 28.07.2021р.

Присудити на користь Акціонерного товариства "Гідросила" (25006, Кіровоградська область, м.Кропивницький, вул. Братиславська, 5, код ЄДРПОУ - 05786100) понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 4962,00 грн., за рахунок бюджетних асигнувань Кропивницької митниці Державної митної служби України (25030, Кіровоградська область, м.Кропивницький, вул. Лавандова, 27-Б, код ЄДРПОУ - 44005668).

Копію рішення суду надіслати учасникам справи.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, встановлені статтями 295- 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя

Кіровоградського окружного

адміністративного суду Р.В. Жук