Ухвала від 18.04.2022 по справі 340/2300/21

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

18 квітня 2022 року м. Кропивницький справа № 340/2300/21

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Жука Р.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про відстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі

за позовом ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 )

до та Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області (вул. Єгорова, 25-а, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25015, код ЄДРПОУ - 37795939) Новомиргородського районного сектору управління ДМС України в Кіровоградській області (26000, Кіровоградська область, м. Новомиргород, вул. Андрія Гурічева, 25)

провизнання протиправною відмову та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 06.09.2021 року зобов'язано Новомиргородський районний сектор ДМС України Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області оформити та видати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної ради України від 26.06.1992 року №2503-ХІІ.

08.04.2022 року до суду від представника Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області надійшла заява про відстрочення виконання вказаного рішення суду.

Ухвалою суду від 11.04.2022 року заяву про відстрочення виконання судового рішення призначено до розгляду у судовому засіданні на 18.04.2022 року (а.с.50).

Представники сторін в судове засідання 18.04.2022 року не прибули.

Від представника Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області надійшла заява про розгляд заяви у порядку письмового провадження.

Відповідно до п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження) фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до ч.2 ст.378 КАС України заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду заяви про відстрочення виконання рішення в порядку письмового провадження за наявними в матеріалах справи доказами.

Згідно відомостей автоматизованої системи документообігу Кіровоградського окружного адміністративного суду, рішення у справі №340/2300/21 набрало законної сили 07.10.2021 року.

Частиною 1 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Відповідно до частини 5 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.

Згідно частини 3 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Частиною 4 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім'ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.

Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" №64/2022 від 24.02.2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" №2102-IX від 24.02.2022, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 26 березня 2022 року строком на 30 діб згідно з Указом Президента №133/2022 від 14.03.2022.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

З матеріалів справи вбачається, що у зв'язку з введенням та продовженням воєнного стану Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області немає можливості замовити бланки паспортів громадянина України зразка 1994 року для оформлення паспорта позивачу.

У відповідності до наказу ДМС бланки паспорта громадянина України зразка 1994 року та книги обліку надходження і витрачання бланків паспортів громадянина України зразка 1994 року вилучені у цілях безпеки з балансів територіальних органів ДМС у зв'язку із можливістю їх захоплення військовим формуванням держави-агресора.

З огляду на наведене, факт введення воєнного стану в Україні є обставиною, що істотно ускладнює виконання рішення суду в даній справі, оскільки у відповідача немає можливості оформити та видати позивачу паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 №2503-ХІІ.

Оскільки факт введення воєнного стану в Україні є обставиною, що істотно ускладнює виконання рішення суду в даній справі, вказане є підставою, встановленою статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України для відстрочення виконання судового рішення.

Таким чином, суд дійшов до висновку, що заява Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області про відстрочення виконання рішення суду в даній справі є обґрунтованою та підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст.14, 151, 248, 370, 373, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Заяву Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області про відстрочення виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 06.09.2021 року у справі №340/2300/21 - задовольнити.

Відстрочення виконання судового рішення від 06.09.2021 року у справі №340/2300/21 не може перевищувати одного року з дня його ухвалення.

Відстрочити виконання рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 06.09.2021 року у справі №340/2300/21 до завершення дії воєнного стану в Україні.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її проголошення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування судової інформаційно-телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Якщо ухвалу було постановлено поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Суддя

Кіровоградського окружного

адміністративного суду Р.В. Жук