Ухвала від 20.04.2022 по справі 380/8032/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/8032/21

УХВАЛА

З ПИТАНЬ НАКЛАДЕННЯ ШТРАФУ НА КЕРІВНИКА СУБ'ЄКТА ВЛАДНИХ ПОВНОВАЖЕНЬ У ПОРЯДКУ СТАТТІ 382 КАС УКРАЇНИ

20 квітня 2022 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Клименко О.М., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання позивача від 11 квітня 2022 року про накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень у справі № 380/8032/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30 червня 2021 року у справі № 380/8032/21 позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії задоволено частково.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо неналежного розгляду заяви ОСОБА_1 від 01 квітня 2021 року про здійснення перерахунку його пенсії.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 01 квітня 2021 року про здійснення перерахунку його пенсії.

В решті позовних вимог відмовлено.

У встановленні судового контролю за виконанням судового рішення відмовлено.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05 листопада 2021 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області залишено без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 червня 2021 року у справі № 380/8032/21 - без змін.

14 квітня 2022 року від позивача через канцелярію суду надійшло клопотання від 11 квітня 2022 року про накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень.

Указане клопотання мотивоване тим, що начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області не виконує рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30 червня 2021 року, постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05 листопада 2021 року, постанову державного виконавця від 31 січня 2022 року про відкриття виконавчого провадження № 68399598 за виконавчим листом у справі № 380/8032/21, у зв'язку з чим позивач просить ухвалою суду на керівника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Недзельську Галину Всеволодівну накласти штраф до 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що сумарно складає 99240,00 грн з розрахунку: 40 розмірів х 2481,00 грн прожиткового мінімуму для працездатних осіб, з якого: 50% штрафу стягнути в користь позивача як стягувача, інші 50% штрафу стягнути в дохід Державного бюджету України.

Вирішуючи клопотання позивача, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 129-1 Конституції України встановлено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно зі статтею 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Порядок встановлення судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах визначений статтею 382 КАС України, за приписами частини першої та другої якої суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Аналіз частини другої статті 382 КАС України вказує, що визначений нею штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб може бути накладений судом на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення суду, лише у двох випадках: 1) за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду; 2) в разі неподання звіту суб'єктом владних повноважень про виконання рішення суду.

Таким чином, передумовою для реалізації частини другої статті 382 КАС України є покладення судом, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, обов'язку на суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подання у встановлений судом строк звіту про його виконання.

Суд відзначає, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30 червня 2021 року та постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 05 листопада 2021 року у справі № 380/8032/21 обов'язку подати у встановлений строк звіт про виконання судового рішення на Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області покладено не було.

Також ухвалою суду від 30 березня 2022 року відмовлено у задоволенні клопотання позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі.

Тому за відсутності у Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області обов'язку щодо подання звіту про виконання судового рішення у цій справі, підстави для накладення на його керівника штрафу, визначеного частиною другою статті 382 КАС України, відсутні.

За таких обставин клопотання позивача від 11 квітня 2022 року про накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень є безпідставним, а тому в його задоволенні належить відмовити.

Керуючись ст.ст. 241, 243, 248, 256, 293, 295, 382, підп.15.5 п.15 Перехідних положень, п. 3 Розділу VI Прикінцевих положень КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання позивача від 11 квітня 2022 року про накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень - відмовити.

Ухвалу суду може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду відповідно до ст.ст. 293-297 КАС України, з урахуванням п. 3 Розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Повний текст ухвали складено 20 квітня 2022 року.

Суддя Клименко О.М.