Ухвала від 19.04.2022 по справі 120/8981/21-а

УХВАЛА

м. Вінниця

19 квітня 2022 р. Справа № 120/8981/21-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Крапівницької Н. Л.,

розглянувши у письмовому провадженні заяву представника відповідача про відстрочення виконання рішення суду у справі за позовом:

ОСОБА_1 , в якості законного представника в інтересах неповнолітньої - ОСОБА_2

до Погребищенського районного сектору УДМС України у Вінницькій області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління ДМС у Вінницькій області

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 , в якості законного представника в інтересах неповнолітньої - ОСОБА_2 до Погребищенського районного сектору УДМС України у Вінницькій області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління ДМС у Вінницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Рішенням суду від 10.02.2022 у справі за №120/8981/21 - а, позов задоволено повністю.

Визнано протиправною відмову Погребищенського районного сектору управління державної міграційної служби України у Вінницькій області від 22.07.2021 у видачі ОСОБА_2 з зв'язку із досягненням 16 - річного віку паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 за №2503 - XII.

Зобов'язано Погребищенський районний сектор управління державної міграційної служби України у Вінницькій області оформити та видати неповнолітній ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв'язку з досягненням нею 16-річного віку, паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 за №2503 - XII.

14.04.2022 від представника відповідача на адресу суду надійшла заява про відстрочення виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 10.02.2022 у справі №120/8981/21 - а, в якій заявник просить відстрочити виконання рішення до закінчення воєнного стану.

Вирішуючи питання про можливість прийняття вказаної заяви до розгляду, суд робить висновок, що таку заяву належить залишити без руху.

Відповідно до ч.2 ст.132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 за №3674-VI (далі - Закон №3674-VI).

У силу вимог абз.1 ч.1 ст.3 цього Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Так, згідно з пп.6 п.3 ч.2 ст.4 Закону за №3674-VI за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення, передбачено ставку судового збору - 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому поняття "строк виконання судового рішення", що вжите у процитованій нормі охоплює процесуальні питання про відстрочення або розстрочення його виконання.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" від 02.12.2021 за №1928-IХ, з 01.01.2022 встановлено прожитковий мінімум працездатних осіб на місяць у розмірі 2481,00 гривень.

Враховуючи наведене, за подання заяви про відстрочення виконання судового рішення на підставі статті 378 КАС України, ставка судового збору становить 744,30 грн.

Як видно із заяви та доданих до неї матеріалів, вона подана до суду з порушенням вищезазначених приписів Закону без надання до суду доказів сплати судового збору.

Водночас підстави для звільнення заявника від сплати судового збору відсутні. Крім того, заявника не віднесено до переліку тих осіб, які наділені пільгами зі сплати судового збору відповідно до ст.5 Закону України "Про судовий збір".

При вирішенні цього процесуального питання суд також зауважує, що положення пункту 3 частини другої статті 3 Закону України "Про судовий збір" у даному випадку застосуванню не підлягають, оскільки норми частини другої статті 4 Закону за №3674-VI в редакції Закону України за №484-VІІІ від 22.05.2015 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" прийняті пізніше, а за загальними правилами вирішення колізії норм права у разі неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт, виданий пізніше, навіть якщо прийнятий раніше акт не втратив своєї чинності. Як роз'яснило Міністерство юстиції України у своєму листі від 26.12.2008 за №758-0-2-08-19 "Щодо практики застосування норм права у випадку колізії", така неузгодженість може виникнути внаслідок того, що прийняття нової норми не завжди супроводжується скасуванням "застарілих" норм з одного й того ж питання, а тому повинна вирішуватись саме у вищезазначений спосіб.

За змістом ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Оскільки статтею 378 КАС України не врегульовані питання, пов'язані зі сплатою судового збору за подання заяви про відстрочення виконання судового рішення, а також рішеннями (діями) суду у випадку його несплати, суд вважає можливим за аналогією закону застосувати положення статті 169 КАС України.

Так, відповідно до частин першої-другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене та враховуючи невідповідність поданої заяви вимогам закону, заяву відповідача належить залишити без руху з встановленням особі, яка її подала, розумного строку для усунення виявлених судом недоліків заяви, а саме надання суду доказів сплати судового збору в розмірі 744,30 грн (сімсот сорок чотири гривні тридцять копійок) за наступними реквізитами: Одержувач: ГУК у Він, обл./м.Вінниця/22030101; Код ЄДРПОУ:37979858; Банк: Казначейство України (ЕАП); Рахунок: UA028999980313181206084002856.

Керуючись статтями 169, 248, 256, 294, 378 КАС України суд,

УХВАЛИВ:

Залишити без руху заяву представника відповідача про відстрочення виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 10.02.2022 у справі за №120/8981/21 - а.

Встановити заявнику строк для усунення недоліків заяви про відстрочення виконання судового рішення, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали, тривалістю 10 календарних дні з дня вручення (отримання) копії ухвали.

Копію ухвали надіслати заявнику - для відома та виконання.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Суддя Крапівницька Н. Л.

Згідно з оригіналом

Суддя:

Секретар: