ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д Кіровоградської області У Х В А Л А
15.10.07 р. № 02-07/405
Суддя господарського суду Кіровоградської області Коваленко Н.М., розглянувши заяву
ліквідаційної комісії приватного підприємства “АСТЕРА», в особі арбітражного керуючого Савоніної О.Є.
про порушення справи про банкрутство приватного підприємства “АСТЕРА», 27500, Кіровоградська область, с. Світловодськ, вул. Шевченка, буд. 9, кв. 11,-
Відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі-Закон) якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
У заяві ліквідаційної комісії приватного підприємства “АСТЕРА» про порушення справи про банкрутство за ознаками ст. 51 Закону щодо приватного підприємства “АСТЕРА» не вказані докази та обставини, що підтверджують наявність у приватного підприємства “АСТЕРА» ознак боржника, що ліквідується власником, достатніх для порушення справи про банкрутство.
У заяві про порушення провадження у справі про банкрутство приватного підприємства “АСТЕРА» зазначено, що засновниками боржника 27.09.2007 року прийнято рішення про ліквідацію і утворення ліквідаційної комісії підприємства. Під час ліквідації приватного підприємства “АСТЕРА» ліквідатором встановлено, що за даними бухгалтерського обліку боржник має кредиторську заборгованість у сумі 15 000, 00 грн. Дана заборгованість боржником не оспорюється та підтверджується бухгалтерським обліком та відповідною довідкою.
При цьому заява боржника не містить посилання на наявність цивільно-правових чи інших відносин між боржником та кредитором по заборгованості в 15 000, 00 грн., а також найменування юридичної чи фізичної особи кредитора. Єдиним свідченням про можливу наявність такої кредиторської заборгованості є довідка від 30.09.2007 року.
За наслідками проведення 30.09.2007 року інвентаризації товарно-матеріальних цінностей та основних засобів боржника встановлена відсутність майнових активів боржника.
Відповідно до вимог ч. 4 ст.105 ЦК України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації , в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 110 ЦК України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Згідно з вимогами ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Враховуючи викладене, господарський суд вважає, що тільки після оцінки вартості наявного майна боржника, в порядку ст. 60 Господарського кодексу України, публікації оголошення в порядку ст. 105 ЦК України для виявлення кредиторів та складання проміжного ліквідаційного балансу можливе з'ясувати питання про недостатність вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів та можливе звернення до господарського суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника в порядку ст. 51 Закону, яка передбачає спрощену процедуру банкрутства.
Зі змісту заяви ліквідаційної комісії приватного підприємства “АСТЕРА» вбачається, що вказані вимоги чинного законодавства боржником не виконані.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу за наявності підстав передбачених статтею 63 ГПК України, з урахуванням вимог Закону.
Тому на підставі ч. 1 ст. 51 Закону, ст. 4-1, п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України заява кредитора і додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Сплачене ліквідаційною комісією ПП “АСТЕРА» при подані заяви до суду державне мито в сумі 85, 00 грн. та 118, 00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу підлягають поверненню заявнику на підставі ст. 47 ГПК України, п. 1 ч. 1 ст. 8 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито» від 21.01.1993 року № 7-93, п. 13 Постанови Кабінету міністрів України від 21.12.2005 року № 1258.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. ст. 4-1, 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя ,-
Заяву ліквідаційної комісії приватного підприємства “АСТЕРА», в особі арбітражного керуючого Савоніної О.Є., про порушення справи про банкрутство приватного підприємства “АСТЕРА» та додані до неї документи повернути без розгляду (за адресою: м. Кіровоград, вул. Леніна, 23).
Повернути ліквідаційній комісії приватного підприємства “АСТЕРА» із Державного бюджету 85,00 грн. державного мита, сплаченого платіжним дорученням № 802/авт від 12.10.2007 року та 118, 00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, сплачених платіжним дорученням № 861 від 12.10.2007 року (вказані платіжні доручення повертаються боржнику разом із заявою та доданими до неї документами).
Довідку видати.
Суддя Н.М. Коваленко