Справа № 365/630/21
Номер провадження: 2/365/79/22
іменем України
19 квітня 2022 року смт Згурівка
Згурівський районний суд Київської області в складі:
головуючого - судді ХИЖНОГО Р.В.
за участю секретаря судового засідання МАТВІЄНКО Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду № 3 в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
24 грудня 2021 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до Згурівського районного суду Київської області, посилаючись на те, що між нею та відповідачем ОСОБА_2 був укладений шлюб, зареєстрований 25 листопада 2015 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Згурівського районного управління юстиції у Київській області, актовий запис № 71. Від подружнього життя сторони мають малолітню дитину, дочку - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Одруження з відповідачем виявилось невдалим, спільне життя не склалось, шлюбні відносини припинились, сторони фактично проживають окремо. Збереження шлюбу суперечить інтересам позивачки та дитини. Примирення сторін неможливе. Позивачка просить шлюб між нею та відповідачем розірвати та після розірвання шлюбу залишити їй шлюбне прізвище. Судові витрати позивачка просила не стягувати з відповідача.
В судове засідання учасники справи не з'явились, про дату, час і місце його проведення були належним чином повідомлені.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Позивачка ОСОБА_1 направила до суду заяву, в якій просила проводити розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримала.
Відповідач ОСОБА_2 направив до суду заяву засобами телефонного зв"язку (телефонограма), в якій просив проводити розгляд справи у його відсутність, позов визнав.
Згідно з ч. 1 ст. 206 ЦПК відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України суд ухвалює рішення про задоволення позову, враховуючи визнання відповідачем позову за наявності для того законних підстав.
Оцінюючи добуті в судовому засіданні докази, враховуючи визнання позову відповідачем, яке прийняте судом, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення повністю.
Дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами встановлено, що позивачка ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище якої - ОСОБА_4 ) та відповідач ОСОБА_2 , уклали шлюб, зареєстрований 25 листопада 2015 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Згурівського районного управління юстиції у Київській області, актовий запис № 71 (а.с.2 - оригінал свідоцтва про шлюб).
Від шлюбу сторони мають малолітню дитину, дочку - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.8 - копія свідоцтва про народження).
В силу ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.
Відповідно до ст. 104 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
Згідно зі ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
В силу ч. 2 ст. 114 СК України у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
Згідно абз. 2 ч. 2 ст. 115 СК України документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
Судом встановлено, що сім'я розпалась остаточно, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам позивачки та дитини, що мають істотне значення. Розірвання шлюбу відповідає волі подружжя. Заходи для примирення подружжя судом не вживались, оскільки сім'я припинила своє існування та сторони не бажають примирятись. Суд вважає за необхідне шлюб між позивачкою ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_2 розірвати.
Згідно ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Після розірвання шлюбу надалі іменувати позивачку ОСОБА_1 шлюбним прізвищем.
Позивачкою за подання позову сплачено судовий збір у розмірі 908 (дев'ятсот вісім) гривень 00 копійок (а.с. 11 - квитанція).
Позивачка просила не стягувати судовий збір з відповідача, а тому суд не застосовує до відповідача ОСОБА_2 ст. 141 ЦК України.
Керуючись ст.ст.24,104,105,110,112-115 СК України, ст.ст.2,141,206,263,264,265,268,273,352,354 ЦПК України, -
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити повністю.
Шлюб між ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище якої - ОСОБА_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований 25 листопада 2015 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Згурівського районного управління юстиції у Київській області, актовий запис № 71 - розірвати.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 іменувати шлюбним прізвищем « ОСОБА_1 ».
Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду або через Згурівський районний суд Київської області протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Учасники справи:
Позивачка: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідач: ОСОБА_2 , адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 .
ГОЛОВУЮЧИЙ Р.В.ХИЖНИЙ