Справа № 373/294/22
Номер провадження 3/373/135/22
14 квітня 2022 року м. Переяслав
Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Лебідь В.В. розглянув матеріали, що надійшли з Відділу поліції № 1 Бориспільського РУП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої медичною сестрою КНП «Переяславський УДМСЦВВ», проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ;
за статтями 122-4, 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 25.01.2022 о 18 год. 58 хв. керуючи автомобілем марки «КІА К5», дорожній номерний знак НОМЕР_1 , по вул. Ю.Іллєнка, 2/10 в м. Києві, вчинила дорожньо-транспортну пригоду, зіткнення з автомобілем марки «Nissan», дорожній номерний знак НОМЕР_2 , після чого залишила місце дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), чим порушила вимоги пунктів 2.10 “А”, 13.1 Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 до суду не з'явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, про причини неявки суд не повідомила. Заяв чи клопотань до суду не надходило.
Крім цього, Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 03.04.2008 у справі “Пономарьов проти України” констатував, що сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження, а тому, враховуючи вищевказане, принцип невідворотності, який передбачає неминучість настання адміністративної відповідальності для особи, яка вчинила адміністративний проступок, оскільки адміністративний проступок, на який не відреагувала держава, заподіює правопорядку серйозної шкоди, а безкарність правопорушника буде заохочувати його на вчинення нових проступків і буде подавати негативний приклад іншим нестійким особам, та відповідно до ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність особи яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних у справі матеріалів.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачених статтями 122-4, 124 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою, у зв'язку з чим справа розглядається у відсутність останньої.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані правильно за статтями 122-4, 124 КУпАП як залишення водієм транспортного засобу на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вона причетна, та порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтями 122-4, 124 КУпАП, підтверджується письмовими доказами в їх сукупності: протоколами про адміністративні правопорушення, схемою місця ДТП, письмовими поясненнями учасників ДТП, іншими матеріалами справи.
Обставин, що пом'якшують відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення, відповідно до ст. 34 КУпАП, судом не встановлено.
Обставин, що обтяжують відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення, відповідно до ст. 35 КУпАП, судом не встановлено.
Підстав для закриття справи або звільнення від адміністративної відповідальності не вбачається.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Беручи до уваги вимоги ч. 2 ст. 36 КУпАП, суд дійшов висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 стягнення в межах санкції за ст. 122-4 КУпАП, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
При призначенні адміністративного стягнення відповідно до ст. 33 КУпАП, враховую особу порушника, ступінь її вини і вважаю, що за таких обставин необхідно призначити стягнення у виді штрафу, оскільки саме таке стягнення у відповідному розмірі забезпечить виховання порушника та запобігання вчиненню нею нового адміністративного правопорушення. Застосування іншого адміністративного стягнення, або його більшого розміру, вважаю недоцільним.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у зв'язку із винесенням постанови про накладення адміністративного стягнення підлягає сплаті.
Керуючись статтями 283-284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтями 122-4, 124 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 на підставі ст. 36 КУпАП стягнення у виді штрафу за ст. 122-4 КУпАП в розмірі двохста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 496 (чотириста дев'ятсот шість) грн 20 коп.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду.
Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути звернута до примусового виконання протягом трьох місяців з дня її винесення, а в разі оскарження - протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
СУДДЯ В.В. ЛЕБІДЬ