справа № 2а-2235/10/0670
категорія 2.11.13
26 травня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Кузьменко Л.В.,
при секретарі - Малинівському А.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтеррембудсервіс" < Текст >
до Державної податкової інспекції у м. Житомирі < Текст >
про визнання незаконним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання частково нечинним та скасування рішення ДПІ в М.Житомирі від 05.02.2010 року за №0001602302 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 4612,90 грн. за зберігання алкогольних напоїв у місцях, не внесених до Єдиного державного реєстру та в сумі 1700 грн. за зберігання тютюнових виробів у місцях, не внесених до Єдиного державного реєстру. Вимоги мотивує тим, що відповідач допустив неправильне трактування нетотожних правових понять: місце торгівлі та місце зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, у зв"язку з чим помилково застосував до позивача штрафна санкції, передбачені ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали з підстав, зазначених в позові.
Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, надала письмові заперечення. Вважає, що до позивача правомірно застосовано фінансові санкції, оскільки в ході перевірки встановлено зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях, не внесених до Єдиного державного реєстру.
Заслухавши пояснення представників сторін, свідків по справі, дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що 17.01.2010 року працівниками Державної податкової адміністрації у Житомирській області була проведена перевірка господарської одиниці - бару розташованого за адресою: м. Житомир, вул. Московській,10, що належить суб"єкту підприємницької діяльності ТОВ "Інтеррембудсервіс" щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. Перевірка проводилась відповідно до місячного плану-графіку, затвердженого керівником ДПА України в Житомирській області, на підставі направлень №163 та №168 наданих Можаровському О.М. та Лось Л.В. від 04.01.2010 року, в яких зазначено вид перевірки, зокрема, перевірка дотримання суб"єктом господарювання вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, кон"ячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", її межі та строки.
В ході проведення перевірки було встановлено порушення вимог ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, кон"ячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", а саме: зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях, не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також інші порушення, які позивачем не оспорюються.
За результатами проведеної перевірки ДПІ у м. Житомирі 09.02.2010 року було винесено рішення від 05.02.2010 року №0001602302 про застосування до підприємства фінансових санкцій в сумі 8012,90 грн., з яких за зберігання алкогольних напоїв у місцях, не внесених до Єдиного державного реєстру - в сумі 4612,90 грн. та 1700 грн. - за зберігання тютюнових виробів у місцях, не внесених до Єдиного державного реєстру.
Оцінивши наявні докази в справі, суд дійшов висновку, що порушення суб"єктом господарювання вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі Закон) , мало місце.
Статтею 15 Закону прямо визначено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Відповідно до ст.1 Закону місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесено до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Факт зберігання ТОВ "Інтеррембудсервіс" алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях, не внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання підтверджується матеріалами справи, зокрема, актом проведення перевірки та описом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, підписаних барменом Поплавською А.В., а також поясненнями свідків Можаровського О.М. та Лось Л.В.
Факт відсутності довідок про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру на момент проведення перевірки позивач не оспороює. Представник позивача в судовому засіданні пояснив, що такі довідки товариством було отримано 10.02.2010 року.
Посилання позивача на те, що Закон не вимагає внесення до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у разі, якщо такі вироби зберігаються за місцем реалізації (тобто місце реалізації та місце зберігання співпадають) є безпідставними, так як на час здійснення перевірки та розгляду справи в суді наявні роз"яснення ДПА України від 08.10.2009 року № 4850/32-0415, від 04.02.2010 року № 1114/6/32-0615, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 30.11.2004 року № 8359, згідно яких до Єдиного державного реєстру має вноситись будь-яке місце зберігання алкогольних напоїв незалежно від того, знаходиться воно у місці здійснення торгівлі чи у відокремленому від об"єкта торгівлі місці (складському приміщенні).
Відповідно до ст. 17 Закону до суб'єктів підприємницької діяльності у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 грн.
Судом встановлено, що фінансові санкції до суб"єкта господарювання застосовані відповідно до вимог Закону.
З урахуванням всіх обставин по справі суд вважає, що підстав для задоволення позовних вимог немає, а тому в позові відмовляє.
Керуючись Законом України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, кон"ячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами", ст.ст. 86,158-163 КАС України, суд -
постановив:
В задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю "Інтеррембудсервіс" до Державної податкової інспекції у м. Житомирі про часткове скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 05.02.2010 року №0001602302 в частині фінансових санкцій в сумі 4612, 90 грн. та в сумі 1700 грн. відмовити за безпідставністю позовних вимог.
Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: Л.В. Кузьменко
Повний текст постанови виготовлено: 02 червня 2010 р.
присуджено до стягнення < сума > грн.
матеріальну шкоду < сума > грн.
моральну шкоду < сума > грн.