Ухвала від 14.04.2022 по справі 560/18279/21

Справа № 560/18279/21

УХВАЛА

14 квітня 2022 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М. розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

позивач звернулася до суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 14.12.2021 суд відкрив провадження в адміністративній справі, розгляд справи призначено в порядку спрощеного позовного провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

Згідно з розпорядженням Старосинявської районної державної адміністрації від 31.12.2020 року № 171/2020-р "Про реорганізацію структурних підрозділів Старосинявської районної державної адміністрації" позивачку було включено до складу комісії з припинення управління соціального захисту Старосинявської районної державної адміністрації.

Відповідно до записів в трудовій книжці з 01.02.2021 року позивачку було звільнено з посади начальника відділу бухгалтерського обліку управління соціального захисту Старосинявської районної державної адміністрації у зв'язку з реорганізацією.

До заяви про переведення на пенсію по інвалідності відповідно до Закону № 889 ОСОБА_1 надала довідки про заробітну плату від 31.08.2021 № 16 та № 166, які підписані позивачкою особисто.

Суд вказує, що наявних у справі документів недостатньо для встановлення та з'ясування усіх обставин у справі, що є перешкодою для розгляду справи по суті.

Згідно Додатку №1 до розпорядження Кабінету Міністрів України №1635-р від 16.12.2020 року "Перелік районних державних адміністрацій, що реорганізуються шляхом приєднання до районних державних адміністрацій, розташованих в адміністративних центрах районів, утворених постановою Верховної Ради від 17 липня 2020 року № 807-ІХ, Старосинявська районна державна адміністрація реорганізується шляхом приєднання до Хмельницької районної державної адміністрації.

Відповідно до п.7 Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. №1321, перехід повноважень, прав та обов'язків (публічно-владне правонаступництво) райдержадміністрацій, що припиняються, до райдержадміністрацій новоутворених районів здійснюється, зокрема, у разі існування райдержадміністрації в адміністративному центрі новоутвореного району та приєднання до неї райдержадміністрацій, що припиняються, ліквідованих районів - з моменту утворення комісії з реорганізації райдержадміністрації, що припиняється.

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Старосинявська районна державна адміністрація Хмельницької області перебуває у стані припинення з 18.01.2021.

В результаті реорганізації, правонаступником зобов'язань, прав та обов'язків Старосинявської районної державної адміністрації Хмельницької області є Хмельницька районна державна адміністрація Хмельницької області.

У постановах Верховного Суду від 22 січня 2020 року по справі №2а-15057/09/2670 та від 10 вересня 2020 року по справі №420/5772/18 викладено правову позицію, згідно якої публічне правонаступництво органів державної влади є окремим, особливим видом правонаступництва, під таким терміном розуміється перехід в установлених законом випадках прав та обов'язків одного суб'єкта права іншому. При цьому обов'язок щодо відновлення порушених прав особи покладається на орган, компетентний відновити такі права. Такий підхід про перехід до правонаступника обов'язку відновити порушене право відповідає принципу верховенства права, оскільки метою правосуддя є ефективне поновлення порушених прав, свобод і законних інтересів.

Отже, правонаступництво у сфері управлінської діяльності органів державної влади (публічне правонаступництво) передбачає повне або часткове передання (набуття) адміністративної компетенції одного суб'єкта владних повноважень (суб'єкта публічної адміністрації) до іншого або внаслідок припинення первісного суб'єкта, або внаслідок повного чи часткового припинення його адміністративної компетенції.

Коли відбувається публічне правонаступництво, вирішальним є встановлення факту переходу повністю чи частково функцій (адміністративної компетенції) від одного суб'єкта владних повноважень до іншого, а не факту державної реєстрації припинення вибувшого з публічних правовідносин суб'єкта владних повноважень як юридичної особи.

Отже, функції і повноваження Старосинявської районної державної адміністрації Хмельницької області здійснює Хмельницька районна державна адміністрація Хмельницької області.

Відповідно до частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Відповідно до Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов'язків районних державних адміністрацій, що припиняються затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. № 1321, частина 2 пункту 14 вказує, що до складу комісії з реорганізації можуть входити працівники юридичної, кадрової, бухгалтерської служб райдержадміністрацій, що припиняються. За потреби до складу відповідної комісії можуть бути включені представники фінансово-економічних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів (підрозділів) заінтересованих центральних органів виконавчої влади за згодою відповідного керівника, а також у разі потреби інші посадові особи райдержадміністрації новоутвореного району, до якої переходять права та обов'язки райдержадміністрацій, що припиняються (її апарату та/або структурних підрозділів).

Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Частиною 1 статті 80 КАС України встановлено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Згідно із частиною 3 статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Згідно частин сьомої та восьмої статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Згідно з частиною 1 статті 147 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неподання без поважних причин письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, або неповідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.

За наслідками дослідження матеріалів адміністративної справи, суд дійшов висновку про необхідність витребування у Хмельницької районної державної адміністрації Хмельницької області доказів належності видачі довідок від 31.08.2021 №165 і №166, виданих Старосинявською районною державної адміністрацією Хмельницької області, та зобов'язати Хмельницьку районну державну адміністрацію Хмельницької області видати нові довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії ОСОБА_1 , для з'ясування всіх обставин у справі.

Керуючись статтями 80, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

витребувати у Хмельницької районної державної адміністрації Хмельницької області доказів належності видачі довідок від 31.08.2021 №165 і №166, виданих Старосинявською районною державної адміністрацією Хмельницької області, та зобов'язати Хмельницьку районну державну адміністрацію Хмельницької області видати нові довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії ОСОБА_1 .

Витребувані докази відповідачу подати до суду протягом п'яти днів з дня отримання цієї ухвали.

В разі ненадання витребуваних документів надати письмові пояснення щодо причин неможливості цього у той самий строк.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Головуючий суддя П.М. Майстер