Ухвала від 25.02.2022 по справі 554/1378/22

Дата документу 25.02.2022 Справа № 554/1378/22

Провадження № 1-кс/554/2276/2022

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2022 року м. Полтава

Октябрський районний суд м. Полтави в складі: слідчого судді ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , розглянувши клопотання начальника сектору дізнання відділення поліції № 1 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області майора поліції ОСОБА_3 , внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022172060000047 від 03.02.2022 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Під час розслідування установлено, що 20.01.2022 до відділення поліції № 1 Полтавського РУП ГУ НП в Полтавській області надійшло звернення гр-на ОСОБА_4 про систематичність невиплати заробітної плати керівником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Окрім того, відповідно до інформації ІНФОРМАЦІЯ_2 № 279/06-08 від 19.01.2022 станом на 01.01.2022 наявна заборгованість із виплати заробітної плати на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Відомості про дану подію 03.02.2022 року були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022172060000047, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України.

В ході проведення досудового розслідування вказаного правопорушення виникла необхідність в отриманні матеріалів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 : оригіналів матеріалів облікової справи (реєстраційних та статутних документів) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), інформації в роздрукованому вигляді з АІС «Податковий блок»; оригіналів податкових декларацій; оригіналу договору про визнання електронних документів; персоніфікований список осіб, відносно яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) сплачує єдиний соціальний внесок та податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.

У зв'язку з тим, що дані документи необхідні для проведення подальших експертних досліджень та слідчих (розшукових) дій з метою отримання відомостей, що є необхідними для встановлення осіб, які вчинили вищевказане кримінальне правопорушення, інших осіб, які можуть бути причетними до вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у тимчасовому доступі до оригіналів вищевказаних документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 (їх структурних підрозділах) та можуть бути отримані лише на підставі ухвали суду. Вказані документи та наявна в них інформація мають суттєве значення для досудового розслідування та в подальшому можуть бути доказами під час судового розгляду, адже орган досудового розслідування матиме можливість проведення експертних досліджень та інших слідчих дій на підставі отриманою з вказаних документів інформації.

У судове засідання слідчий не з'явився, про дату, місце та час розгляду клопотання повідомлений належним чином, до суду слідчий подав заяву про розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів за його відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі, просить задовольнити.

Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, та інші письмові докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню. Сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, які містяться у вказаних документах, можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні. Іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.

Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 та його структурних підрозділів, за адресою АДРЕСА_1 з можливістю їх вилучення:

оригіналів матеріалів облікової (юридичної) справи (реєстраційних та статутних документів) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з моменту взяття на облік або реєстрації по дату виконання ухвали суду;

інформації в роздрукованому вигляді з АІС «Податковий блок» відносно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з моменту взяття на облік або реєстрації по дату виконання ухвали суду;

оригіналів податкових декларацій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з податку на доходи фізичних осіб та всіх додатків до них за період з 01.01.2020 року по дату виконання ухвали суду;

оригіналу договору про визнання електронних документів ТОВ ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 );

персоніфікований список осіб, відносно яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) сплачує єдиний соціальний внесок та податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за період з 01.01.2020 року по дату виконання ухвали суду із зазначенням ПІБ особи, його ІПН, дати народження, інших персональних даних, які підприємство надавало при поданні звітності.

Надати дозвіл на вилучення вищезазначених оригіналів документів, а у разі відсутності оригіналів їх копій, а також інших документів податкової звітності, реєстраційних, статутних та інших документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які мають значення для даного кримінального провадження та перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 та його структурних підрозділів, за адресою АДРЕСА_1 .

Виконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю доручити начальнику сектору дізнання відділення поліції № 1 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , старшому дізнавачу СД відділення поліції № 1 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_5 , дізнавачу відділення поліції № 1 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 , дізнавачу відділення поліції № 1 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_7 , дізнавачу відділення поліції № 1 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_8 .

Строк дії ухвали становить два місяці з дня її виготовлення.

Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
103933813
Наступний документ
103933815
Інформація про рішення:
№ рішення: 103933814
№ справи: 554/1378/22
Дата рішення: 25.02.2022
Дата публікації: 17.05.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Шевченківський районний суд міста Полтави
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (25.02.2022)
Дата надходження: 15.02.2022
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
БУГРІЙ ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ
суддя-доповідач:
БУГРІЙ ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ