Справа № 523/3061/22
Номер провадження 3/523/2865/22
"05" квітня 2022 р.
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Середа І.В., розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №2 Одеського районного управління поліції № 1 ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 184 КУпАП,
Відповідно до наданих адміністративних матеріалів про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.184 КУпАП, 15.02.2022р. відносно неї було складено протокол про адміністративне правопорушення ВАВ№067433 за обставинами того, що 15.02.2022р. приблизно об 11 год. 30 неповнолітній ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в приміщенні ЗОШ №111 нецензурно виловлювався, принижував свого однокласника ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що вказує на не належне виконання своїх батьківських обов'язків матір'ю ОСОБА_1 по вихованню свого неповнолітнього сина, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 184 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, судом здійснено всі заходи щодо належного повідомлення особи про дату, місце та час розгляду справи, з заявами про відкладення розгляду справи не звертався. Також інформація щодо стану розгляду справи оприлюднена на сайті Судової влади України. За таких обставин, відповідно до положень ст. 268 КУпАП, справа може бути розглянута у її відсутності.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя дійшла висновку, що провадження у справі підлягає закриттю, виходячи з наступного.
Нормою ч.1 ст. 184 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Як вбачається з матеріалів справи, працівниками поліції не надано доказів ухилення ОСОБА_1 від виконання своїх батьківських обов'язків.
Окрім цього, ст. 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
У відповідності до п.1 ч.1ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, коли відсутні подія та склад адміністративного правопорушення.
Більше того, необхідно звернути увагу на те, що до протоколу додано лист директора ОСШ №111, за змістом якого ОСОБА_4 постійно принижує та ображає однокласника ОСОБА_5 , виховні бесіди з ОСОБА_6 та його матір'ю ОСОБА_7 , результатів не дали.
На підставі вищезазначеного та враховуючи обставини, викладені в матеріалах справи щодо факту неналежного виконання батьківських обов'язків, письмові пояснення ОСОБА_1 , відібрані при складанні протоколу, адміністративна справа у відношенні неї підлягає закриттю, оскільки працівниками поліції не надано доказів ухилення ОСОБА_1 від виконання своїх батьківських обов'язків, тому в діях останньої відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст. 184 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 38, 184, 247, 251-252, 268, 284, 289 КУпАП, -
Провадження по справі щодо притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.184 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд м. Одеси шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя