Справа № 347/601/22
про об'єднання справ
12.04.2022 суддя Косівського районного суду Івано-Франківської області Драч Д.С., розглянувши у порядку підготовки до розгляду матеріали справ про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого: №347/601/22 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП, №347/602/22 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП,
11.04.2022 року до Косівського районного суду Івано-Франківської області надійшли матеріали про вчинення 10.04.2022 року ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1,2,4,7,11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п.п. 21-22 рішення у справі Надточій проти України». П.33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, приходжу до висновку, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до ч.1 ст.334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст.217 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
З огляду на те, що ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні двох адміністративних правопорушень, матеріали про вчинення яких надійшли до Косівського районного суду та Автоматизованою системою документообігу суду визначені для здійснення судового провадження судді Драч Д.С. - суддя приходить до висновку про необхідність об'єднання справ про адміністративне правопорушення №347/601/22 та №347/602/22 в одне провадження для спільного розгляду.
Керуючись ст. 36 КУпАП, ст.334 КПК України, суддя
Справу про адміністративне правопорушення №347/601/22 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП та справу про адміністративне правопорушення №347/602/22 відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП - об'єднати в одне провадження, присвоївши судовий номер 347/601/22.
Об'єднану справу призначити до розгляду на 26 квітня 2022 року на 12:00 годину.
В судове засідання викликати особу, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Д.С. Драч