Постанова від 11.04.2022 по справі 344/14520/21

Справа № 344/14520/21

Провадження № 3/344/29/22

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2022 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В. з участю: секретаря Мельницької Л.Т., прокурорів Ляхович Д.С., Гринишин Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, що надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , українки, громадянки України, з вищою освітою, на час адміністративного правопорушення працюючої заступником начальника Управління Держпраці в Івано-Франківській області, РНОКПП НОМЕР_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИЛА:

До Івано-Франківського міського суду надійшли матеріали справ про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП.

У протоколі про адміністративне правопорушення №47-01/_206_/21 від 07 вересня 2021 року зазначено, що ОСОБА_1 , будучи заступником начальника Управління Держпраці в Івано-Франківській області, не повідомила про суттєві зміни в майновому стані після отримання доходу в розмірі 119 850 грн 00 коп.

Так, відповідно до наказу Голови Державної служби України з питань праці Р.Чернеги від 26.05.2015 №34-кт ОСОБА_1 призначено на посаду заступника начальника Управління Держпраці в Івано-Франківській області.

19 березня 2021 року ОСОБА_1 наказом №54-к звільнено з посади заступника начальника Управління Держпраці в Івано-Франківській області.

Посада заступника начальника Управління Держпраці в Івано-Франківській області відноситься до посад державної служби категорії «Б».

Відповідно до п.15.4 особової картки ОСОБА_1 з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» ознайомлена.

Таким чином, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону, вона є суб'єктом на якого поширюється дія Закону та є особою, яка, згідно з приміткою до статі 56 Закону, займає відповідальне та особливо відповідальне становище.

Тому, згідно з абзацом п'ятнадцятим частини першої статті 1, частини четвертої статті 52 Закону, приміткою до статті 172-6 КУпАП ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та суб'єктом правопорушення.

У відповідності до частини 1 статті 65-1 даного Закону за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Частиною 4 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов'язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства (Редакція статті згідно із Законом № 1079-ІХ від 15.12.2020).

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2021 становить 2270 гривень.

Таким чином, з 01.01.2021 суб'єкти декларування зобов'язані були повідомляти Національне агентство про суттєві зміни в майновому стані, а саме отримання доходу, що перевищує 113 500 грн.

Відповідно до змісту підпункту 14.1.54 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, дохід з джерелом їх походження з України - будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України, зокрема, у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, виплачених відповідно до умов трудового та цивільно-правового договору.

При цьому, згідно з підпунктом 168.1.1 пункту 168.1 статті 168 Податкового кодексу України, податковий агент, який нараховує, виплачує або надає оподаткований дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок. Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу.

Таким чином, коли підприємство виплачує заробітну плату своїм працівникам, то одночасно з її виплатою до бюджету сплачується податок на доходи фізичних осіб, військовий збір та єдиний соціальний внесок.

Відповідно до довідки про нараховані (отримані) доходи від 18.05.2021 № 16, ОСОБА_1 12.02.2021 виплачено 119 850 (сто дев'ятнадцять тисяч вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок. Дана сума фактично перерахована ОСОБА_1 за вирахуванням податків та інших обов'язкових платежів.

Таким чином ОСОБА_1 відповідно до частини 4 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язана була в строк до 23:59:59 год 22.02.2021 подати до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані шляхом заповнення форми повідомлення на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Згідно публічної частини Єдиного державного реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у зв'язку з отриманням доходу в сумі 119 850 (сто дев'ятнадцять тисяч вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок не подала, що є порушенням вимог частини 4 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 навіть не намагалась подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у встановлений Законом десятиденний строк.

Таким чином, ОСОБА_1 допустила порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» щодо не подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування.

Листами № 47-01/53817/21, № 47-01/58021/21, № 47-01/63137/21 ОСОБА_1 неодноразово було запрошено до Національного агентства для надання пояснень з приводу не подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та складення протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією. Окрім того вказані листи направлялись ОСОБА_1 на особисту електронну скриньку mіrа.кlуm@gmаіl.соm, яка вказана електронному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. ОСОБА_1 до Національного агентства жодного разу не прибула, жодних пояснень щодо не подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані не надала, що розцінюється як відмова від дачі пояснень та отримання другого примірнику протоколу.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, не подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, що є порушенням вимог ч.4 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що передбачена ч.2 ст.172-6 КУпАП.

В обґрунтування вини ОСОБА_1 суду надано протокол про адміністративне правопорушення №47-01/_206_/21 від 07 вересня 2021 року, лист Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області №1486/55/108/02-2021 від 19.04.2021, лист НАЗК №47-01/28892/21 від 29.04.2021, вимогу Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя №47-01/28890/21 від 29.04.2021, лист Управління Держпраці в Івано-Франківській області №14-32/15-10/3459 від 21.05.2021, довідку Управління Держпраці в Івано-Франківській області №16 від 18.05.2021, копію наказу №34-кт від 26.05.2015, копію наказу №7-к від 26.05.2015, копію наказу №122-кт від 11.12.2020, копію наказу №212-к від 11.12.2020, копію наказу №54-к від 19.03.2021, копію особової картки державного службовця №1, копію посадової інструкції, послідовність дій користувача ОСОБА_1 «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за період з 01.01.2021 до 28.05.2021, інші матеріали справи.

У судові засідання 04.10.2021, 21.10.2021, 10.11.2021, 30.11.2021, 08.12.2021, 11.01.2022, 31.01.2022, 10.02.2022, 28.02.2022, 22.03.2022, 11.04.2022 ОСОБА_1 не з'явилася, хоча належним чином неодноразово повідомлялася про час та місце розгляду справи за адресою, вказаною в протоколі. Станом на час розгляду справи жодних заяв та клопотань від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи до суду не надходило. За таких обставин вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Прокурор у судовому засіданні підтримала викладені в протоколі про адміністративне правопорушення №47-01/_206_/21 від 07.09.2021 обставини та просила провадження в справі закрити в зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення, не вирішуючи питання про винуватість у зв'язку з відсутністю ОСОБА_1 у судовому засіданні.

Заслухавши думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що провадження у справі слід закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.

Відповідно до вимог ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Відповідно до п.7 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.

Судом встановлено, що вказане правопорушення виявлено 07.09.2021, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №47-01/_206_/21 від 07 вересня 2021 року.

Таким чином, враховуючи, що на момент розгляду справи в суді закінчились строки, передбачені ст.38 КУпАП, на підставі п.7 ст.247 КУпАП провадження в даній справі підлягає до закриття.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ст.38, п.7 ст.247 КУпАП, ст.ст. 256, 283-285 КУпАП, -

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження в справі щодо ОСОБА_1 за ч.2 ст.172-6 КУпАП закрити на підставі п.7 ст.247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення, передбаченого ст.38 КУпАП.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО