Справа № 466/185/22
Провадження № 3/466/464/22
11 квітня 2022 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Луців-Шумська Н.Л., за участю секретаря Степанюк Н.В., прокурора Гринів В.М., правопорушниці ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, працюючої начальницею ВТЮІ ОКП ЛОР «БТІ та ЕО», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальниці відділу технічної та юридичної інформації обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки»,будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 16.11.2021 року несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, яка подається в період з 00:00год. 01.01.2021 року до 00:00год. 01.04.2021 року, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.(протокол №85 від 11.01.2022 року).
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальниці відділу технічної та юридичної інформації обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», 10.11.2021 року несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, яка подається в період з 00:00год. 01.01.2020 року до 00:00год. 01.06.2020 року, чим вчинила адміністративні правопорушення пов'язані з корупцією, передбачені частиною 1 статті 172-6 КУпАП.(протокол №84 від 11.01.2022 року)
Справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 одночасно надійшли до Шевченківського районного суду м.Львова. Постановою від 05.04.2022р. вони об'єднані в одне провадження.
При розгляді адміністративної справи в суді ОСОБА_1 пояснила, що у зв'язку зі змінами в законодавстві їй не було відомо, що вона зобов'язана подавати відповідну декларацію за 2019 та 2020 роки, на роботі їй цього не роз'яснили. У зв'язку з цим вона подала такі декларації лише в листопаді 2021 року. Вини з себе не знімає та щиро розкаюється.
Прокурор Гринів В.М. при розгляді справи, обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП. Вказав на те, що відсутні поважні причини несвоєчасного подання декларації. Просив суд притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, наклавши на неї адміністративне стягнення в порядку ст.36 КУпАП у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, вважаючи, що в її діях наявний склад адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, про що подав письмовий висновок.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді начальниці відділу технічної та юридичної інформації обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, яка подається до 00:00год. 01.04.2021 року, а також за 2019 рік, яка подається до 00:00год. 01.06.2020 року.
Однак, згідно даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік лише 16.11.2021 року, та за 2019 рік лише 10.11.2021 року, тобто несвоєчасно.
Факт несвоєчасного подання вищезазначених декларацій підтверджується скриншотом опублікованого на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Єдиного державного реєстру Декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого вбачається, що ОСОБА_1 подала: декларацію (за 2020рік) 16.11.2021 о 12:22год., декларацію (за 2019рік) 10.11.2021 о 15.38 год., тобто несвоєчасно.
Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачена відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно п.2 Інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» від 22.05.2017 №223-943/0/4017 конструктивною ознакою цього правопорушення є також несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин. Тобто за наявності останніх відповідальність за аналізованою частиною статті виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку із хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Як встановлено судом, поважних причин несвоєчасного подання електронних декларацій у ОСОБА_1 не було, а незнання про обов'язок подачі декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не може розцінюватись як поважна причина.
З огляду на наведене, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 без поважних причин не вжила усіх належних дієвих та послідовних заходів щодо своєчасного заповнення та подання декларацій на офіційному веб-сайті НАЗК, тобто для повного виконання нею, як суб'єктом декларування, вимог ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», чим порушила вимоги фінансового контролю, отже вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП, за що повинна нести адміністративну відповідальність.
Згідно ст.36 ч.2 КпАП України якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення у відповідності до ст.33 КУпАП, враховуючи характер вчинених правопорушень, які відноситься до правопорушень, пов'язаних з корупцією, обставини, за яких було вчинено дані правопорушення, відсутність обтяжуючих обставин, щире каяття винного, як обставину, яка пом'якшує відповідальність, приходжу до висновку, що накладення адміністративного стягнення у виді штрафу із застосуванням вимог ч.2 ст. 36 КУпАП, буде необхідним і достатнім для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення нею нових правопорушень.
У відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. ст. 36, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», «Про судовий збір», суддя, -
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП (протокол №85 від 11.01.2022 року), та оштрафувати її на 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (вісімсот п'ятдесят гривень) в дохід держави.
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП (протокол №84 від 11.01.2022 року) та оштрафувати її на 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (вісімсот п'ятдесят гривень) в дохід держави.
На підставі ст.36 ч.2 КУпАП остаточно визначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (вісімсот п'ятдесят гривень) в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 496,20 (чотириста дев'яносто шість гривень двадцять коп.).
На постанову може бути подано апеляційну скаргу, внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Львова.
Суддя Н. Л. Луців-Шумська