Рішення від 05.04.2022 по справі 380/2901/22

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/2901/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 квітня 2022 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого-судді Кедик М.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови в зарахуванні до страхового стажу та пільгового (спеціального) страхового стажу за Списком № 1 ОСОБА_1 періоду роботи у відокремленому підрозділі шахта "Червоноградська" Державного підприємства "Львіввугілля" з 01.11.2018 по 31.10.2021 та відмови у перерахунку розміру пенсії відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" з 03.12.2021 року (дата звернення про перерахунок);

- зобов'язати Головне управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати до страхового стажу та пільгового (спеціального) страхового стажу за Списком № 1 ОСОБА_1 період роботи у відокремленому підрозділі шахта "Червоноградська" Державного підприємства "Львіввугілля" з 01.11.2018 по 31.10.2021 та здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , згідно із Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці" з врахуванням раніше виплаченої пенсії з 03.12.2021.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що 03.12.2021 позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці". Однак, листом від 21.12.2021 № 19140-19134/С-52/8-1300/21 Головне управління пенсійного фонду України у Львівській області відмовило у праві на перерахунок пенсії зважаючи на недостатність необхідного пільгового стажу.

Ухвалою від 04.02.2022 суддя відкрила спрощене провадження в адміністративній справі, відповідачу запропоновано у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали подати відзив на позовну заяву.

Відповідач подав відзив на позовну заяву від 09.03.2022 (вх. № 19443), у якому зазначає, що оскільки, ОСОБА_1 продовжував працювати і не звертався із заявою про проведення перерахунку пенсії, йому проводились масові перерахунки автоматизованим способом з 01.04.2018 та з 01.04.2020 згідно із абзацом 5 частини 4 статті 42 Закону № 1058. Загальний страховий стаж позивача зараховано по сплаті страхових внесків по 31.10.2018. Для зарахування періодів роботи до пільгового (підземного) стажу за Списком № 1 позивачу необхідно звернутися до управління із заявою встановленого зразка про перерахунок пенсії та долучити довідки про пільговий характер роботи і накази про результати атестації робочих місць. Оскільки, стаж роботи ОСОБА_1 за Списком № 1 з повним робочим днем під землею, що дає право на обчислення пенсії згідно положень ст. 8 Закону № 345 та абзацу 3 ч. 1 ст.28 Закону № 1058, становить 13 років 11 місяців 12 днів, у позивача відсутнє право на перерахунок та обчислення пенсії у розмірі визначеному вище згаданими статтями. Просить у задоволенні позову відмовити.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі факти, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд встановив такі обставини та надав їм правову оцінку.

03.12.2021 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області із заявою, у якій просив здійснити перерахунок пенсії до розміру 80% середньої заробітної плати шахтаря, але не менше як 3 розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, згідно ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» на весь період отримання пенсії по інвалідності у зв'язку з професійним захворюванням.

Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області листом від 21.12.2021 № 19140-19134/С-52/8-1300/21 повідомило, що станом на 01.12.2021 розмір пенсії обчислюється при страховому стажі 38 років 09 місяців 24 дні (страховий стаж зараховано згідно сплати страхових внесків по 31.10.2018), в тому числі 13 років 11 місяців 12 днів - пільговий стаж роботи з урахуванням 09 місяців 21 день - навчання за спеціальністю та 1 рік 11 місяців 12 днів - період проходження військової служби (коефіцієнт страхового стажу становить 0,49750) та середньомісячному заробітку 8339,37 грн, який обчислено із заробітної плати-за період з 01.08.1985 по 31.07.1990 -згідно довідки про заробітну плату та з 01.07.2000 по 30.09.2011 за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (коефіцієнт заробітної плати - 1,53674) з урахуванням показника середньої заробітної плати в Україні, показник середньої заробітної плати в Україні який враховується для обчислення пенсії - 5426,60 грн. Пільговий стаж з урахуванням часу навчання за спеціальністю та періоду проходження військової служби становить 13 років 11 місяців 12 днів, тому відсутні законні підстави для обчислення розміру пенсії згідно ст. 8 Закону № 345. Оскільки, після призначення пенсії ОСОБА_1 продовжував працювати, тому автоматизовано було проведено перерахунки пенсії з 01.04.2018 та з 01.04.2020 відповідно до частини 4 статті 42 Закону № 1058. Отже, для пільгового обчислення страхового стажу після призначення пенсії необхідно подати заяву про перерахунок пенсії разом з уточнюючою довідкою про пільговий характер роботи та накази про результати атестації робочих місць.

Вважаючи відмову необґрунтованою, а свої права та охоронювані законом інтереси порушеними, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Даючи оцінку спірним правовідносинам суд керувався таким.

Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Згідно з ст. 8 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менше як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 процентів середньої заробітної плати шахтарям, але не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по 1 року.

Статтею 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-ІV (далі Закон № 1058-ІV ) передбачене право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Згідно з ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється КМУ.

Відповідно до п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої Наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58, якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць, і має відповідати найменуванню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення. Показники, зазначені у цих Списках обов'язково повинні бути підтверджені у карті оцінки умов праці робочого місця за результатами атестації і можуть записуватись у дужках.

Відповідно до п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого ПКМУ від 12.08.1993 № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 20 Порядку передбачено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконаної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. У разі відсутності правонаступника, підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним Фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном.

Тобто, виключно у випадку не підтвердження записами трудової книжки пільгового стажу особи виникає необхідність подання додаткових документів, та/або, у випадку необхідності пошуку свідків чи звернення до даних Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктом 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383 (далі - Порядок № 383) встановлено, що при визначені права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. При цьому до пільгового стажу роботи зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.

Пунктом 10 Порядку № 383 встановлено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку з оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку з наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та в разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993 № 637.

Отже, аналіз наведених норм свідчить про те, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Проте якщо у трудовій книжці не зазначені відомості про умови праці та характер виконуваної роботи, то для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України (далі - Порядок № 442) від 01.08.1992 № 442 та Методичними рекомендаціями.

Відповідно до зазначених нормативних актів основна мета атестації полягає в регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах.

Згідно з пунктом 4 Порядку № 442 та підпункту 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій атестація проводиться не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.

Атестація робочих місць відповідно до Порядку № 442 та Методичних рекомендацій передбачає: установлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці; санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці; комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам; установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією; обґрунтування віднесення робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці; визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах; складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад із пільговим пенсійним забезпеченням працівників; аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.

За змістом пунктів 8 та 9 Порядку № 442 проведення атестації робочих місць відомості про результати атестації робочих місць заносяться до карти умов праці, форма якої затверджується Мінпраці разом з Міністерством охорони здоров'я України. Перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників, який складається за результатами проведеної атестації робочих місць, після погодження з профспілковим комітетом затверджується наказом по підприємству, організації і зберігається протягом 50 років. Витяги з наказу додаються до трудової книжки працівників, професії та посади яких внесено до переліку.

Аналіз зазначених норм свідчить про те, що своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах, пільгове пенсійне забезпечення тощо.

При цьому особа, яка працює на посаді, віднесеній до Списку № 1, робоче місце по якій підлягає атестації, відповідно до Порядку № 442, не наділена жодними правами (повноваженнями, обов'язками), які б могли вплинути на своєчасність проведення атестації робочих місць.

Своєчасність проведення атестації робочих місць за умовами праці не залежить від працівників і не може позбавити їх конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань надання пенсій за віком на пільгових умовах.

Аналогічну позицію висловила Велика Палата Верховного Суду 19.02.2020 року у справі № 520/15025/16, зокрема, Велика Палата Верховного Суду зазначила, що не проведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць власником підприємства не може бути підставою для відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Відповідальність за не проведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць покладається на власника підприємства, а не працівника. При цьому контролюючу функцію у відносинах щодо проведення атестації робочих місць на підприємстві виконує держава в особі відповідних контролюючих органів, а не працівник.

Суд встановив, що позивач ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно записам в трудовій книжці НОМЕР_1 , довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 24.01.2022 № 11 працював і продовжує працювати з повним робочим днем під землею на відокремленому підрозділі «Шахта «Червоноградська» Державного підприємства «Львіввугілля», що належать до робіт з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1, затверджених постановами Кабінету Міністрів України № 62 від 11.03.1994 № 162, № 36 від 16.01.2003 року, №461 від 24.06.2016 року, що дає право на пільгову пенсію по віку, а саме:

- з 29.05.1980 по 27.02.1981 учень підземного електрослюсаря першого розряду з повним робочим днем в шахті на Шахті імені 50-річчя Великої Жовтневої соціалістичної революції «Укрзахідвугілля»;

- з 23.03.1981 по 03.05.1983 електрослюсар третього розряду з повним робочим днем під землею на Шахті №10 «Великомостівська» «Укрзахідвугілля»; з 22.07.1985 по 24.09.1991 підземний електрослюсар третього (четвертого) розряду з повним робочим днем в шахті на Шахті № 10 «Великомостівська» Укрзахідвугілля ;

- з 07.10.1991 по 17.12.1993 підземний електрослюсар третього розряду з повним робочим днем в шахті на Шахті № 10 «Великомостівська» «Укрзахідвугілля»; з

- 27.03.2018 по 29.03.2018 виконував гірничі роботи в підземних умовах за професією учень електрослюсаря підземного на ВП «Шахта «Червоноградська», як працівник зайнятий повний робочий день на підземних роботах ;

- з 18.06.2018 по 16.08.2018, виконував гірничі роботи в підземних умовах за професією учень електрослюсаря підземного на ВП «Шахта «Червоноградська», як працівник зайнятий повний робочий день на підземних роботах;

- з 17.08.2018 по даний час по 24.01.2022 року виконував гірничі роботи в підземних умовах за професією електрослюсар підземний на ВП «Шахта «Червоноградська», як працівник зайнятий повний робочий день на підземних роботах.

Крім того, у трудовій книжці ОСОБА_1 НОМЕР_1 є посилання на відповідні накази, як на підставу внесення записів, вони завірені підписом повноважної особи та печаткою, тобто оформлені належним чином.

Відповідно до ст. 44 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Згідно з ст. 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення» органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Суд зазначає, що витребування та перевірка додаткових документів і довідок є правом пенсійного органу, тобто перекладання обов'язку доказування, надання відомостей тощо на позивача є неприйнятним. Неможливість пенсійного органу скористатися правом на перевірку зазначених у пільговій довідці відомостей не може бути підставою для обмеження права пенсіонера на отримання належної пенсії.

Відповідно до п. 20 Порядку у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток №5). У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

Суд звертає увагу, що ОСОБА_1 також надав копію довідки ВП «Шахта «Червоноградська» Державного підприємства «Львіввугілля» про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 24.01.2022 № 11.

Також у вказаній довідці вказано про накази за результатами атестації робочих місць від 03.12.2013 № 845, від 30.11.2018 № 409.

Отже, робота позивача з повним робочим днем під землею у спірний період підтверджується записами в його трудовій книжці та довідкою від 24.01.2022 № 11 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

При цьому суд звертає увагу, що спору щодо належності робіт на яких працював позивач до Списку № 1 немає.

З огляду на викладене, суд не вбачає підстав для відмови у зарахуванні спірних періодів роботи позивача, оскільки вони підтверджені належними та допустимими доказами.

Твердження відповідача щодо недотримання позивачем встановленого порядку звернення за перерахунком пенсії, оскільки він не звертався до відповідача із заявою встановленого зразка, а відповідачем остаточне рішення стосовно розгляду заяви позивача про перерахунок його пенсії не приймалося, суд відхиляє як безпідставні та необґрунтовані, оскільки зміст заяви позивача очевидно дає змогу оцінити намір заявника, містить всю необхідну інформацію.

Суд також вважає за необхідне зауважити, що, відмовивши позивачу в розгляді його заяви по суті, відповідач допустив надмірний формалізм, наслідком чого стало порушення прав та інтересів позивача як пенсіонера (верстви населення, яка навпаки потребує особливої уваги з боку держави в частині дотримання конституційних гарантій).

Аналогічний за змістом правовий висновок викладено Верховним Судом в постанові від 27.11.2019 в справі № 748/696/17.

При цьому, суд вважає необґрунтованими посилання позивача як на підставу відмови відповідачем у перерахунку пенсій - несплату страхових внесків, оскільки, як у листі-відмові так і у відзиві відсутня інформація про відмову у перерахунку пенсії з підстав несплати страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Зважаючи на встановлені обставини, суд дійшов висновку, що відповідач безпідставно не зарахував до пільгового стажу за Списком № 1 період роботи позивача у відокремленому підрозділі шахта "Червоноградська" Державного підприємства "Львіввугілля" з 01.11.2018 по 31.10.2021, що, в свою чергу, призвело до протиправного незастосування відповідачем до спірних правовідносин статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», оскільки сукупний стаж роботи позивача шахтарем з урахуванням спірного періоду є більшим 15 років.

Як наслідок підлягає задоволенню й похідна вимога позивача щодо зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , згідно із Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці" з врахуванням раніше виплаченої пенсії з 03.12.2021 (дата звернення про перерахунок пенсії).

Закріплений у ч. 1 ст. 9 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно з ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Матеріали справи свідчать, що відповідні критерії відповідачем не дотримані, що зумовило звернення позивача за захистом порушених прав та інтересів до суду.

З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та обґрунтованими, а тому позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 6, 14, 242, 243, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

вирішив:

1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (вул. Митрополита Андрея, 10, м. Львів, 79016, ЄДРПОУ 13814885) про визнання протиправним дій та зобов'язання вчинити дії - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови в зарахуванні до страхового стажу та пільгового (спеціального) страхового стажу за Списком № 1 ОСОБА_1 періоду роботи у відокремленому підрозділі шахта "Червоноградська" Державного підприємства "Львіввугілля" з 01.11.2018 по 31.10.2021 та відмови у перерахунку розміру пенсії відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" з 03.12.2021.

3. Зобов'язати Головне управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати ОСОБА_1 до страхового стажу та пільгового (спеціального) страхового стажу за Списком № 1 період роботи у відокремленому підрозділі шахта "Червоноградська" Державного підприємства "Львіввугілля" з 01.11.2018 по 31.10.2021 та здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , згідно із Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці" з врахуванням раніше виплаченої пенсії з 03.12.2021.

4. Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області за рахунок бюджетних асигнувань в користь ОСОБА_1 992,40 грн судових витрат.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складений 08.04.2022.

Суддя Кедик М.В.