Справа № 682/239/22
Провадження № 1-в/682/12/2022
04 квітня 2022 року
Cуддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши матеріали подання, які надійшли від ВП №1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,який раніше судимий:
05.12.2013 року Славутським міськрайонним судом за ч. 3 ст. 185, ч. 1 ст. 71 КК України до 3 років 9 місяців позбавлення волі;
21.09.2018 року Славутським міськрайонним судом за ч. 2 ст. 190 КК України до покарання у вигляді штрафу в розмірі 17 00 грн.,-
До суду звернувся начальник ВП №1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області з поданням про встановлення адміністративного нагляду засудженому ОСОБА_3 .
В обґрунтування подання зазначається, що ОСОБА_3 на шлях виправлення не став, вчиняє адміністративні правопорушення.
У суді представник поліції ОСОБА_4 подання підтримав.
ОСОБА_3 просив відмовити у встановленні адміністративного нагляду мотивуючи тим, що вчиненні ним правопорушення не є небезпечними, громадський порядок і права інших громадян не порушував, він має тимчасові заробітки, має цивільну дружину.
Суд, заслухавши учасників, вивчивши матеріали справи, вважає, що у задоволенні подання слід відмовити виходячи з наступного.
Так, згідно п.в ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільнених з місць позбавлення волі», нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення. Згідно ст. 2 згаданого Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів особами, звільненими з місць позбавлення волі і здійснення виховного впливу на них. Законом передбачені суттєві обмеження прав і свобод піднаглядних (ст. ст. 9,10) за невиконання яких передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність (ст. 187 КУпАП та ст. 395 КК України). Отже адміністративний нагляд передбачає суттєве втручання у права і свободи особи, а тому для його встановлення повинні бути всі правові підстави передбачені законом. Вивченням особи ОСОБА_3 та матеріалів подання встановлено, що він має судимості за умисні злочини, проте систематичних грубих порушень громадського порядку не вчиняє, права інших громадян не порушує, його дії не свідчать про загрозу для суспільства, а правопорушення за які він був визнаний винним не є достатніми для встановлення адміністративного нагляду та обмеження його прав і свобод.
Так, додані документи свідчать, що 20.02.2021 року розпивав алкогольні напої (ч. 2 ст. 178 КУпАП) та порушив тишу в нічний час (ч. 1 ст. 182 КУпАП), а 03.06.2021 року притягався за порушення правил карантину (ч. 2 ст. 44-3 КУпАП), а також притягувався за порушення правил утримання домашніх тварин (ч. 1 ст. 154 КУпАП). Отже, ОСОБА_3 не вчиняє систематичних адміністративних правопорушень проти громадського порядку, а тому суд вважає, що відсутні підстави для встановлення йому адміністративного нагляду.
На підставі вище викладеного, керуючись ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільнених з місць позбавлення волі»,суд, -
Відмовити у задоволенні подання про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителю АДРЕСА_1 .
Копію постанови надіслати до ВП № 1 Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду упродовж 15 діб через Славутський міськрайонний суд.
Суддя ОСОБА_1