Постанова від 06.04.2022 по справі 157/318/22

Справа № 157/318/22

Провадження №3/157/225/22

ПОСТАНОВА

06 квітня 2022 року місто Камінь-Каширський

Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Гамула Б.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Камінь-Каширського відділу державної виконавчої служби у Камінь-Каширському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого,

за ч. 2 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

У протоколі про адміністративне правопорушення №2 від 29 березня 2022 року вказано, що ОСОБА_1 , маючи обов'язок по сплаті аліментів згідно з виконавчим листом № 2/157/296/18, виданим 23 жовтня 2018 року Камінь-Каширським районним судом, не вжив заходів щодо їх сплати та своєю протиправною бездіяльністю спричинив заборгованість, сума якої перевищує суму відповідних платежів за сім місяців - 17894 грн., яка утворилася за період з 01 серпня 2021 року по 01 березня 2022 року, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 183-1 КУпАП та ч. 12 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 183-1 КУпАП.

Даний протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для належного оформлення.

Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.

В той же час, ні у вказаному вище протоколі про адміністративне правопорушення, ні в матеріалах даної справи про адміністративне правопорушення немає доказів про те, що особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, має обов'язок по сплаті аліментів на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги.

Наявність зазначених недоліків робить неможливим своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи для вирішення її в точній відповідності із законом, що згідно ст. 245 КУпАП являється основним завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення.

Наведене свідчить про неналежне складання протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалів справи, що є підставою для повернення її на доопрацювання.

Після усунення причин, що стали підставою для повернення матеріалів справи про адміністративне правопорушення, вони повинні бути негайно направлені до суду для розгляду їх у відповідності до вимог чинного законодавства.

Керуючись статтями 256, 277, 278, 280 КУпАП

постановив:

Протокол №2 від 29 березня 2022 року та матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Камінь-Каширського відділу державної виконавчої служби у Камінь-Каширському районі Волинської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: Б. С. Гамула